Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Ha nem történik meg a kommunis...

Ha nem történik meg a kommunista rendszer bevezetése a második vh után, akkor Magyarország hivatalosan sosem mondott volna le az elvesztett területek visszaszerzéséről?

Figyelt kérdés
A két világháború között hivatalos politikai álláspont volt a trianoni szerződésben elveszített területek legalább magyarlakta részeinek visszaszerzése, az iskolákban is a kötelező tananyag részét képezte a hazafias gondolkodásra és a trianoni döntés elutasítására való nevelés. A második vh után Magyarország lényegében a Szovjetunió bábállama lett, a nacionalista gondolatokat kinevelték az emberekből és hivatalos körökben tilos volt Trianonnak az emlegetése. Ha mondjuk MO nem került volna a szovjet blokkba, hanem az amerikai vezetésű nyugat tagja lett volna, akkor továbbra is napirenden lett volna az elvesztett területek visszaszerzése?
2020. dec. 1. 06:48
 1/3 anonim ***** válasza:
83%
A háború előtt csak beszéltek arról, hogy Magyarország újra nagy lesz, de valójában semmit nem tettek Trianon érvénytelenítésére. Igaz, nem is tehettek volna.
2020. dec. 1. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
56%

"Magyarország hivatalosan sosem mondott volna le"

Ez mit jelent? Miről mondott le Magyarország?

Nem lemondott, hanem a GYŐZTESEK ELVETTÉK!

Ha valósághűen vesszük, a győztes hatalmak semmit nem vettek el Magyarországtól, hiszen nem is vett az ország részt az I vh.-ban.

Az Osztrák-Magyar Monarchiában (továbbiakban: OMM) a hadügy az osztrák császár alá tartozott, a parancsok németül hangzottak el (ezért sok sorozott magyar fiatal bevonulásakor nem is értette!), tehát a háború vesztese az OMM volt, TŐLE vették el kárpótlásképp az általad említett területeket.

A magyar delegátus is tudomásul vette ezt Trianonban, ezzel a magyar fél a háborús kárpótlást érvényesnek tartotta, elfogadta tényét.

.

A történelmet a győztesek írják, a vesztesek nyögik.

2020. dec. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egy dolog gondolni valamire, és más dolog megcselekedni. Csak megemlítem, Sztálin felajánlotta Horthynak Észak Erdélyt (ami határos a mai Magyarországgal), ha hivatalosan nem lép be a háborúba. Sőt, még akkor is lett volna némi esély, ha 1944 szeptemberében azt teszi, amit Antonescu.

Az elvesztett területek visszaszerzése teljesen kizárt. A hatalmi egyensúlyt mindig az erősebb diktálja, háború után és békeidőben egyaránt. Csak a módszerek mások. Nemzetközi szempontból a régi Magyarország instabilitást jelent Európa (ebből következően a világ) számára. Normalizált és értelmes rendezés viszont lehetséges lett volna, ha Magyarország (hivatalosan és tevőlegesen is) jól törekedett volna erre. Az első néhány év sokkja még magyarázható és elfogadható is lett volna. De utána...

2020. dec. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!