Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A kommunikációban mennyire jó...

A kommunikációban mennyire jó taktika ignorálni valakit?

Figyelt kérdés

Mennyire mutat, magabiztos, domináns jellemet az, ha te veszed magadnak a bátorságot, és egyszerűen nem magyarázkodsz, hanem lazán lesöpröd magadról a számonkérés felelősségét?

A mintát a magyar miniszterelnöktől vettem, aki bizonyos esetben ezt a taktikát alkalmazta:


"Dé én a miniszterelnök vagyok. Kormányzati ügyekkel foglalkozom. Tévésorozatokkal nem foglalkozom. Minden jót maguknak".


Forrás: [link]


Nekem valamiért tetszik ez a lazaság!


tegnap 20:37
A kérdező szavazást indított:
Így kell ezt csinálni.
Ez így nem jó.
Bizonyos esetekben ez a megoldás.
3 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
Falklandi taktika. Ha nem muszáj, akkor nem kell válaszolni. A konkrét példában viszont pont az a lényeg, hogy a kérdezett illető egy olyan fantazilandben él, ami már a mentális állapotát is befolyásolja és nagy ívben tesz arra, ami a feladata lenne. A konkrét esetben tehát ez hiba, mert ez a lazaság a bukását okozta és nem tud belőle felállni.
tegnap 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Van egy bizonyos kulturális szint, az az alatti megnyilvánulásokra jobb nem reagálni.
ma 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Psycho ***** válasza:

Lehet ez ellenszenves válasz lesz néhány ember számára, de bízom benne érezhető, hogy igyekszem pártatlan és diplomatikus maradni.


És főleg nem a politikusokat akarom védeni, mert meggyőződésem, teljesen mindegy piros vagy zöld színekben indulnak, úgyis simliskedik mindegyik, főleg, ha hatalmi pozícióban vannak.


De...


Szigorúan emberileg nézve a szituációt, gondolj bele. Kajálsz valahol egy jót. Végzel. Elindulsz haza (vagy tökmindegy hova, ahol épp dolgod van), majd az utcán 2-3 random fickó beléd áll valami kompromittáló kérdéssel.


Mennyire lenne kedved nekiállni dumálni?


Kicsit hasonló érzés lehet, mint mikor mész a dolgodra, és megszólít a hittérítő, hogy lehet-e egy gyors kérdése (majd ha belemész, ráduszítja a fél szentkönyvet, és mielőtt észbekapnál, fél órája győzköd valamiről).


Vagy mind az üzletkötő, aki rád akar sózni valamit, amire amúgy baromira nincs szükséged.


Meg tudom érteni, hogy ignorál/kitér a válasz elől, mert van épp (számára) jobb dolga is az illetőnek - jelen esetben a két "honatyának".

Én is le szoktam koptatni az idegen leszólítókat, telefonálókat stb., mert baromira nem vagyok kíváncsi sem rájuk, sem a mondandójukra. Főleg, ha más dolgom is van.


Ilyen helyzetekben szíve joga eldönteni mindenkinek, van-e kedve/ideje/idegrendszere belemenni a párbeszédbe.


---


Nyilván a politikusok felelősségre vonhatóságának kérdése külön kezelendő téma, és egy idális világban igenis kellene, hogy legyen rá platform.


De ez nem az utca.


It most szigorúan a "felkérdezhetőség és ignorálás" témakörére reagáltam. A konkrét szituáció körülményeinek ismeretében azt kell mondjam (a kérdésre válaszolva) jó taktika volt. Ez a "taktikai választás" itt nem az illető személyiségét jellemzi, hanem sokkal inkább magát a helyzetet.

ma 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!