Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért volt teljhatalma az...

Miért volt teljhatalma az Admiralitás Első Lordjának minden admirális felett az egyesült Királyságban?

Figyelt kérdés

Az Admiralitás Első Lordja miniszteri rangban a Brit kormány tagja volt. Az Admiralitás Első Lordjának (magyaros értelemben haditengerészeti miniszter) kizárólagos joga volt az admirálisokat felmenteni a Brit Haditengerészetnél. Ezt a kizárólagos jogot a brit haditengerészet irányításával kapcsolatos törvények és rendeletek biztosították, amelyek a haditengerészet működését szabályozták.


A legfontosabb jogi háttér a Naval Discipline Act volt, amely 1866-ban lépett életbe. Ez a törvény biztosította a haditengerészeti parancsnokok fegyelmi jogkörét, beleértve a felmentés jogát is.


A pontos neve és adatai:


Törvény neve: Naval Discipline Act

Kibocsátás éve: 1866

Sorszám: 29 & 30 Vict. c. 109



#I. világháború #teljhatalom #munkáltatói jogkör #Admiralitás első lordja #haditengerészeti miniszter
dec. 24. 10:56
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/75 A kérdező kommentje:
A brit királynak nem volt több hatalma a haderők felett mint a mai magyar köztársasági elnöknek.
dec. 25. 13:30
 42/75 kürasszír ***** válasza:

# 40


IDÉZLEK: "Na és? Attól még csak egyik beosztottja volt a miniszternek, azaz az admiralitás első lordjának."


NEM VAGY KÉPES FELFOGNI:


Admiralitás első Lordja = civil, adminisztratív vezető


Első Tengeri Lord = katonai vezető, katonai főparancsnoka a haditengerészetnek


Katonai téren az Admiralitás Első Lordja nem irányított operatíve, tekintve hogy CIVIL VOLT, NEM TENGERÉSZTISZT

dec. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/75 kürasszír ***** válasza:

# 41


IDÉZLEK: "A brit királynak nem volt több hatalma a haderők felett mint a mai magyar köztársasági elnöknek."


DE VOLT.


Hiszen személyesen V. György király döntött el az I. világháború előtt, ki legyen a First Sea Lord, az egész haditengerészet főparancsnoka és a Mediterranean Fleet főparancsnoka.


Ott van Louis Alexander Battenberg/Mountbatten (1854-1921), aki német herceg létére lett brit flottatengernagy és First Sea Lord a brit haditengerészet főparancsnoka, mert V. György király ezt akarta.


Ott van Sir Archibald Berkeley Milne tengernagy este, aki kizárólag azért lett a brit Földközi-tengeri Flotta (Mediterranean Fleet) főparancsnoka, mert V. György király ezt akarta.


EZ SZEREPEL A SZAKIRODALOMBAN IS:


Massie, Robert K.: Castles of Steel, Random House 2004


TEHÁT HIÁBA KAPÁLÓZOL, NEM IGAZ, AMIT ÁLLÍTASZ, HOGY A BRIT KIRÁLYNAK AKKOR CSAK A MAI MAGYAR KÖZTÁRSASÁGI ELNÖKHÖZ HASONLÓ JELKÉPES HATALMA LETT VOLNA, MERT BIZONY TÉNYLEGES HATALMA VOLT.

dec. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/75 anonim ***** válasza:
kürasszír: miért nem engeded már el, mikor nagyon jól tudod, hogy szándékosan szórakozik veled? Szerinted miért ugrik rögtön, ha kimondom, hogy troll? Mert az! Ezeket az élteti, hogy szándékosan beszélnek ostobaságokat, amik annyira felháborítóan ostoba dolgok, hogy az ember nem bírja ki szó nélkül. De ezt szerintem te is tudod, úgyhogy ne ess bele a csapdába. Engedd el.
dec. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/75 kürasszír ***** válasza:

# 44


Igazad van! :)


boldog karácsonyi ünnepeket kívánok!

dec. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/75 A kérdező kommentje:
Igen, az admiralitás első lordja a brit haditengerészet vezetője, és ő a legmagasabb rangú tiszt a haditengerészeti hierarchiában. Mint minden tengerésztisztet így a First Sea Lord is kizárólag az Admiralitás Első Lordjának javaslatára kerülhet kinevezésre, illetve csak is az ő javaslatára menthetik fel tisztsége alól. Ezért a First Sea Lord, vagyis a haditengerészet első tengernagya, közvetlenül alárendelt az első lordnak, és felelős a haditengerészeti műveletekért és a flotta irányításáért. Tehát az első lord a First Sea Lord fölött áll.
dec. 26. 09:15
 47/75 A kérdező kommentje:

"Hiszen személyesen V. György király döntött el az I. világháború előtt, ki legyen a First Sea Lord, az egész haditengerészet főparancsnoka és a Mediterranean Fleet főparancsnoka."


Csakhogy ez nem igaz. Hiszen a First Sea Lord személyét kizárólag a First Lord of Admirality javaslatára nevezheti ki csak a király. A király nem nevezheti meg a személyt, a királynak hivatalosan két lehetősége van: vagy aláír vagy sem.


Persze INFORMÁLIS úton király nyomására megtörténhetett hogy a király kedvencét JAVASOLTA az Első Lord, de ez inkább nyomásgyakorlás visszaélés a királyi tekintéllyel, és nem a legális azaz hivatalos út.

Mégegyszer a királynak hivatalosan ilyen jogköre nincsen.

dec. 26. 09:21
 48/75 A kérdező kommentje:

Egyszerű tény: First Lord of Admirality főnőke a First a second a third Sea Lordnak is.


Olvass:


[link]


By Order in Council of 10 August, 1904, the title of the First Naval Lord was formally changed to First Sea Lord. Business-wise:


(A.) The First Sea Lord, the Second Sea Lord, and the Fourth Sea Lord to be responsible to the First Lord of the Admiralty for the administration of so much of the general business connected with Your Majesty's Navy, and with the movement and condition of Your Majesty's Fleet and with the 'Personnel' of that Fleet, as shall be assigned to them or each of them, from time to time, by the First Lord.

(B.) The Third Sea Lord and Controller to be responsible to the First Lord for the administration of so much of the business relating to the 'Matériel' of Your Majesty's Navy as shall from time to time be assigned to him by the First Lord.

dec. 26. 09:23
 49/75 A kérdező kommentje:

"kürasszír: miért nem engeded már el, mikor nagyon jól tudod, hogy szándékosan szórakozik veled?"


Szövegértési problémákkal küszködik mint te.


Troll a te szótáradban = mindenki / bárki aki nem ért veled egyet valamiben.

Ezért nem lehet komolyan venni.

dec. 26. 09:25
 50/75 A kérdező kommentje:

TEHÁT HIÁBA KAPÁLÓZOL, NEM IGAZ, AMIT ÁLLÍTASZ, HOGY A BRIT KIRÁLYNAK AKKOR CSAK A MAI MAGYAR KÖZTÁRSASÁGI ELNÖKHÖZ HASONLÓ JELKÉPES HATALMA LETT VOLNA, MERT BIZONY TÉNYLEGES HATALMA VOLT.


_____________________________________________

Na akkor menjünk bele a réstletekbe egy átlagos európai köztársasági elnök és a brit uralkodó jogköreinek tekintetében.


Állításom: A korabeli Brit uralkodónak nem volt több jogköre mint egy átlag mai európai köztársasági elnöknek, és jóval kevesebb jogköre volt mint egy elnöki rendszerben (finn vagy francia köztársasági elnök)

dec. 26. 09:29
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!