Miért volt teljhatalma az Admiralitás Első Lordjának minden admirális felett az egyesült Királyságban?
Az Admiralitás Első Lordja miniszteri rangban a Brit kormány tagja volt. Az Admiralitás Első Lordjának (magyaros értelemben haditengerészeti miniszter) kizárólagos joga volt az admirálisokat felmenteni a Brit Haditengerészetnél. Ezt a kizárólagos jogot a brit haditengerészet irányításával kapcsolatos törvények és rendeletek biztosították, amelyek a haditengerészet működését szabályozták.
A legfontosabb jogi háttér a Naval Discipline Act volt, amely 1866-ban lépett életbe. Ez a törvény biztosította a haditengerészeti parancsnokok fegyelmi jogkörét, beleértve a felmentés jogát is.
A pontos neve és adatai:
Törvény neve: Naval Discipline Act
Kibocsátás éve: 1866
Sorszám: 29 & 30 Vict. c. 109
HA a hadsereg nem állt volna a politika teljes uralma alatt , akkor az UK egy katonai diktatúra lett volna. A haditengerészet feletti politikai kontrollt a brit kormány minisztere , az admiralitás első lordja gyakorolta.
És mivel féltek az admirálisok munkájuk elvesztésétől, beleegyeztek abba is, hogy akár bármibe is szabadon belepofázzon, az operatív irányításba is az számított amit Churchill akart.
Itt ezt el tudod olvasni, részletesen kifejtve:
Az Admiralitás Első Lordjának hatalma pedig sokkal de sokkal rosszabb volt mint az iskolaigazgató hatalma a tanár felett.
A tanár talán talál állást egy másik iskolában miután Pistike megbuktatása miatt az igazgató kirúgta, de egy haditengerész tiszt, aki egész életében csak ezt tanulta vajon melyik flottához csatlakozik ha kirúgták? Talán az ellenséges országéhoz?
# 19 # 20
Halvány lila fogalmad sincs a korabeli brit viszonyokról.
SENKI SEM lehetett a brit haditengerészet vezető tengernagya KIRÁLYI KEGY ÉS TÁMOGATÁS NÉLKÜL.
A legjobb példa Louis Alexander Battenberg/Mountbatten (1854-1921), Milford Haven márkija, aki német herceg létére lett flottatengernagy és First Sea Lord a brit haditengerészet főparancsnoka.
Elsősorban azért, mert Viktória királynő unokáját vette feleségül, ezért akkora királyi kegyben állt, hogy Viktória királynő (1837-1901), VII. Edward király (1901-1910) és V. György király (1910-1936) állandóan erőltette az előmenetelét, végül V. György kierőszakolta, hogy a brit haditengerészet első számú katonai vezetője, First Sea Lord legyen.
Louis Alexander Battenberg/Mountbatten fia, Louis Mountbatten (1900-1979), Burma earlje, II. Erzsébet királynő (1952-2022) férjének, Fülöp hercegnek a nagybátyja, VI. György király (1936-1952) másod unokatestvére szintén First Sea Lord lett 1954-1959 között.
ITT A BIZONYÍTÉK, HOGY A BRIT KIRÁLYI HATALOM VALÓS VOLT A BRIT HADITENGERÉSZET ÉS AZ ADMIRALITÁS ELSŐ LORDJA FÖLÖTT.
"Halvány lila fogalmad sincs a korabeli brit viszonyokról."
Beszólogatással még nem lesz igazad.
"KIRÁLYI KEGY ÉS TÁMOGATÁS NÉLKÜL."
A király azonban nem nevezhetett meg konkrét személyeket kinevezési kérdésekben. Papírforma szerint aláírta amit eléje tett az admiralitás első lordja, aki a politikai hatalom kormány képviselője volt.
A probléma az, hogy te összekevered az angol királyt a porosz német Vilmos császárral.
Na az egy egészen más világ, az nem volt teljesen demokrácia, ott a hadsereg állam volt az államban.
UK-ban , ami sok tekintetben modern állam volt (hasonlatos a mai demokratikus országokhoz) a haderő nem autonóm szervezet, hanem a politika alá volt rendelve. Nem volt több, mint a politikai akarat végrehajtója, a politikai kontrollt a haderő felett pedig a brit kormány tagjai testesítették meg.
The First Sea Lord and the First Lord of the Admiralty are two distinct positions within the British naval hierarchy, particularly during the Royal Navy's history.
First Lord of the Admiralty
Role: The First Lord of the Admiralty is a political position, often a member of the Cabinet and responsible for the overall administration of the Royal Navy. This role involves making policy decisions, budgeting, and representing naval interests in Parliament.
Power: The First Lord has significant influence over naval policy and strategy, and their position is backed by political authority. The First Lord of Admirality had the exclusive right to request the appointment or dismissal of senior officers in the Royal Navy.
First Sea Lord
Role: The First Sea Lord is the professional head of the Royal Navy, a senior naval officer who oversees naval operations, training, and personnel. This position focuses on the operational effectiveness and readiness of the fleet.
Power: While highly respected and influential in military matters, the First Sea Lord operates within the framework set by the First Lord of the Admiralty and the government.
Relationship and Power Dynamics
The First Lord of the Admiralty holds a higher political position, wielding greater authority in terms of government policy and budgetary control.
The First Sea Lord provides expertise and military insight, crucial for
operational success but ultimately answers to the First Lord.
The relationship can vary based on individual personalities and the political context, but generally, the First Lord has more power in a political sense, while the First Sea Lord has more authority in military matters.
In summary, the First Lord of the Admiralty typically holds greater political power, while the First Sea Lord has significant operational authority within the Navy.
#24 Azért egyetlen válaszban leírni azt, hogy a királynak nem volt beleszólása a hadseregbe, illetve hogy a hadsereg a király által érvényesített politika akaratnak volt alárendelve... hát az elég merész. Tehát a király a hadsereg fölött áll, a hadsereget a király irányítja, a hadsereg azt teszi, amit a király mond, de a király nem mondhatja meg, hogy kik a vezető személyek a hadseregben? Roppant mókás vagy.
Azt mondtad, hogy sok tekintetben hasonlított egy modern demokratikus államra. Egy modern demokratikus államban az államfő nevezi ki a legfontosabb szervezetek vezetőit, mivel az állam és az alárendelt szervezetek közötti összhang elsődleges fontosságú, azaz az államfő nem hagyhatja és nem is hagyja, hogy olyan ember legyen a vezető, aki vele szöges ellentétben áll.
Tehát azt mondani, hogy a király a hadsereg fölött áll, illetve hogy az akkori UK hasonlított a mai demokratikus országokra, ugyanakkor kijelenteni, hogy a királynak kuss volt a hadsereg vezetőinek választását illetően, hát az a legviccesebb dolog, amit egész héten hallani fogok.
First Lord of Admirality és a First Sea Lord nem voltak egyenlőek. A first Sea Lord a First Lord of Admirality-nek ALÁ VOLT RENDELVE.
A királynak nincs hatalma a hadsereg felett. Ő csak egy figure-head. Amikor a király el akarta érni, hogy a II.VH után a németországi rokonok műkincseit mentsék meg az oroszoktól, illegálisan parancsot adott brit katonáknak, hogy a brit hadsereg járműveivel hajtsák végre az operációt. Titkosították, mert nem lett volna még ennyihez sem joga a királynak, hogy német rokonságának ingóságait átköltöztesse.
Mark Felton Brit akademikus rövid videója a témáról:
# 24 # 25
Magyarázd már meg, HOGY HOGY NEVEZETEK KI EGY NÉMET HERCEGET a brit Királyi Haditengerészet főparancsnokának, First Sea Lord-nak 1912-ben?
ÚGY, HOGY V. GYÖRGY KIRÁLY AKARTA. PONT.
A miniszterelnök és az Admiralitás Első Lordja pedig fejet hajtott és teljesítetteb a király akaratát.
# 24 # 25
És akkor neveztek ki egy német herceget a brit Királyi Haditengerészet főparancsnokának, amikor már hosszú évek óta zajlott az angol-német flottaépítési verseny és Nagy-Britannia és Németország kölcsönösen ellenségnek tekintette egymást.
Tehát egy levegőben lógó brit-német háború lehetőségének idején tudta V. György király keresztülvinni az akaratát, és egy német herceget a brit Királyi Haditengerészet főparancsnokává kinevezni.
EZ BIZONYÍTJA, HOGY A KIRÁLYI HATALOM VALÓS VOLT A BRIT KIRÁLYI HADITENGERÉSZET FÖLÖTT.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!