Miért volt teljhatalma az Admiralitás Első Lordjának minden admirális felett az egyesült Királyságban?
Az Admiralitás Első Lordja miniszteri rangban a Brit kormány tagja volt. Az Admiralitás Első Lordjának (magyaros értelemben haditengerészeti miniszter) kizárólagos joga volt az admirálisokat felmenteni a Brit Haditengerészetnél. Ezt a kizárólagos jogot a brit haditengerészet irányításával kapcsolatos törvények és rendeletek biztosították, amelyek a haditengerészet működését szabályozták.
A legfontosabb jogi háttér a Naval Discipline Act volt, amely 1866-ban lépett életbe. Ez a törvény biztosította a haditengerészeti parancsnokok fegyelmi jogkörét, beleértve a felmentés jogát is.
A pontos neve és adatai:
Törvény neve: Naval Discipline Act
Kibocsátás éve: 1866
Sorszám: 29 & 30 Vict. c. 109
és "operatív hadvezére" Ezt a szót kuraszír írta le 1X abban a topicban, azzal a nyilvánvaló szándékkal hogy szalmabábozzon. Azaz általam nem használt kifejezést és szót nekiállt "megcáfolni".
Kürasszír tipikus módszeréről itt olvashattok: [link]
Kedves kommentelők!
A kérdező felkészültségét mutatja, hogy az általa hivatkozott törvény - The Naval Discipline Act, 1866 29° & 30° VICTORIAE, c.109. - alapvetően nem is azzal foglalkozik, amire ő hivatkozik.
LÁSD: [link]
Továbbá a kérdező "legfőbb tengeri fővezérnek", "hadvezérnek" stb. nevezte Churchill-t, ami azt bizonyítja, hogy össze-vissza keveri a politikai vezetést és a hadvezetést, ami két külön terület.
Mivel az Admiralitás Első Lordjának állt jogában admirálisokat kinevezni, itüntetésre felterjeszteni, és kirúgni azaz felmenteni őket, nem csoda ha féltek tőle az admirálisok. Egy olyan ember akinek kizárólagos joga az admirálisok kinevezése vagy felmentése szinte bármibe beleszólhat.
Ugyan ki meri ugyan felhívni rá Churchill figyelmét hogy hatáskörét átlépi, ha ő egyedüli jogköre kirúgni az admirálisokat az állásukból?
Itt egy jó olvasmány erről, munkáltatói hatalmával visszaélve bizony durván átléphette jogkörét, és mindig belepofázott operatív feladatokba. (Az admirálisok féltek, hogy elveszíthetik állásukat)
# 13
IDÉZLEK: "Mivel az Admiralitás Első Lordjának állt jogában admirálisokat kinevezni, itüntetésre felterjeszteni, és kirúgni azaz felmenteni őket, nem csoda ha féltek tőle az admirálisok. Egy olyan ember akinek kizárólagos joga az admirálisok kinevezése vagy felmentése szinte bármibe beleszólhat."
NEM IGAZ.
Mert a tengernagyok kinevezése és felmentése a brit király jogköre volt, az Admiralitás Első Lordja csak javasolhatott.
Továbbá az Admiralitás Első Lordja a brit miniszterelnök fennhatósága alatt állt, a miniszterelnök tetszése szerint leválthatta a tisztségéből.
Az admiralitás első lordja kezében van a munkáltatói jogkör.
Kirúghat admirálisokat, és kinevezheti őket.
A munkáltatói jogkör minden hierarchiára épülő szervezet esetén lehetővé teszi, hogy a szervezeten belül (az állás elvesztésének félelme miatt) akár jogköreit is átlépje a vezető.
Kedves kürasszír ez olyan, mintha te az iskolában meg szeretnél buktatni történelemből egy lusta diákot Pistikét, aki történetesen az iskolaigazgatód fia.
Elvileg az iskolaigazgató nem szólhatna bele a te általad oktatott osztályba saját jogkörödnél fogva kit buktatsz meg tanév végén.
Ilyenkor négyszemközt behív az iskolád igazgatója, és közli veled, hogy jövő évben nem hosszabbítják meg a szerződésedet ha Pistikét megbuktatod.
# 15
IDÉZLEK: "Az admiralitás első lordja kezében van a munkáltatói jogkör.
Kirúghat admirálisokat, és kinevezheti őket. A munkáltatói jogkör minden hierarchiára épülő szervezet esetén lehetővé teszi, hogy a szervezeten belül (az állás elvesztésének félelme miatt) akár jogköreit is átlépje a vezető."
NEM IGAZ!
A brit Királyi Haditengerészet korabeli szabályzatai kimondják, hogy az Admiralitás első Lordja FELELŐS A BRIT URALKODÓNAK és csak javaslattételi joga van, amit az uralkodó vagy elfogad, vagy nem.
Vagyis NEM IGAZ az állításod, mert az Admiralitás Első Lordja a brit uralkodó jóváhagyása nélkül akkoriban NEM NEVEZHETETT KI, ÉS NEM VÁLTHATOTT LE TENGERNAGYOKAT.
"Mert a tengernagyok kinevezése és felmentése a brit király jogköre volt, az Admiralitás Első Lordja csak javasolhatott."
Névlegesen papíron minden királyságban az uralkodó ír alá, de saját maga a király nem tehet javaslatot egyetlen személy kinevezésre se a felmentésre (nincs joga ehhez), csak aláírhatja amit a haditengerészeti miniszter eléje tesz. Vagy nem írja alá (azonban sosem fordult ilyen elő)
A tengerészet hadsereg teljes politikai kontroll alatt áll, NEM AUTONÓM szervezet. A politikai akarat végrehajtója csupán.
Kürasszír azt hiszi, hogy az UK egy katonai junta volt, ahol a hadsereg nem áll politikai uralom alatt.
Ez Kürasszír téveszméje: [link]
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!