Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért kezdte el Churchill a...

Miért kezdte el Churchill a II. világháborút?

Figyelt kérdés

Rövid videó a világháborúhoz vezető eseményláncról, amelyet Churchill tudatosan indított el: [link]


Eredménye pedig az ismert tragikus eseményeken túl a Brit Birodalom megszűnéséhez vezető lejtőre lépés, valamint fél Európa szovjetizálása lett.



#II. világháború #Brit Birodalom #háborús uszító #Winson Churchill #szovetizálás
dec. 18. 13:51
1 2 3 4 5
 31/46 MDaniel98 ***** válasza:
100%
26# Azt a haverjai kifizették neki mielőtt miniszterelnök lett.
dec. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 A kérdező kommentje:
Gyakorlatilag a somilliós tartozás miatt simán az után végezhette volna Churchill, ha nem lesz miniszterelnök, akkor a hitelezők (legalábbis arra az időre) máshogy tekintettek rá.
dec. 18. 19:32
 33/46 A kérdező kommentje:

Churcill németgyűlölete vitte bele az I.VH alatt az Egyesült Királyságot a háborúba. ELSŐ VILÁGHÁBORÚ.


Sem nácik sem Hitler nem voltak sehol hatalmon. A németeket liberális politikusok vezették akkoriban.


Erről itt olvashattok:


[link]



És itt pláne:


[link]


Már akkor gyűlölte a németeket, amikor még hazájának egyetlen háborúja sem volt a németekkel.....

Ennyit róla.

dec. 18. 19:56
 34/46 T. Feri ***** válasza:
100%
dec. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 A kérdező kommentje:

Churchill már 1914 Július 31-én támadni akarta a németeket, amikor még el se dőlt hogy lesz-e háború....


[link]


5-6.oldal.


"On 31 July, Churchill pressed

Asquith to allow exchanges between the Navy and Army on possible joint operations" to seize ‘bases for offensive action against Germany.’


But at the Cabinet that day, a majority ministers were against intervention in any war.


Pease again urged ‘we should do nothing provocative’ and felt Churchill to be ‘bellicose and aggressive…’


Colonial Secretary Lewis Harcourt echoed this in his own diary: ‘Winston very angry– overwrought and excitable.’

dec. 18. 21:16
 36/46 anonim ***** válasza:
100%

Te tényleg ennyire? Döbbenetes.

Ha te lennél bárhol miniszterelnök, az az ország másnap megszűnne létezi. vagy te.

dec. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 sadam87 ***** válasza:
100%

"Churchill már 1914 Július 31-én támadni akarta a németeket, amikor még el se dőlt hogy lesz-e háború...."

Az első világháború 1914. július 28-án kezdődött. Persze már tudjuk, hogy téged ilyen apróságok nem zavarnak meg...

dec. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 T. Feri ***** válasza:
91%
Döntsd már el, hogy melyik világháborúról beszélsz! Az elsőben nem szerepelt Churchill, a másodikat Hitler kezdte el.
dec. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 A kérdező kommentje:
Az első VH-ban szerepelt Churchill, nagyon is , ahogy a 35-ös hozzászólás linkjében ki van fejtve. De te még angolul sem tudsz, ez óriási hiányosság!
dec. 19. 10:41
 40/46 A kérdező kommentje:

"Az első világháború 1914. július 28-án kezdődött."


Nem. Július 28 még csak egy lokális konfliktus volt Szerbia és az OMM között.


Később a nagyhatalmak belépésével várt csak világháborúvá.

dec. 19. 11:34
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!