Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Milyen igazságosságelméleti...

Milyen igazságosságelméleti irányzatok/elvek léteznek?

Figyelt kérdés
Filozófia beadandóhoz kell. Próbáltam neten keresni, de vagy én vagyok nagyon béna, vagy nem nagyon van erről anyag, de konkrétan nem találtam...
tegnap 20:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Nagyjából 1 210 találat (0,23 másodperc)
tegnap 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

[link]


John Rawls igazságosságelméletében az újkori szerződéselméletekre (főként Rousseau) támaszkodik. Fontos nála a szerződés, az egyenlőség, a szabadság. Szerinte ma az utilitarizmus (haszon) vagy az intuicionizmus (belső élmény) a meghatározó az etikai döntéseknél. Pedig gondolkodásunkban az igazság a legfontosabb, ezért a társadalomban is ez kell hogy a legfontosabb legyen.

tegnap 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A rendszerváltás utáni Magyarország politikai szótárában meglepően kevéssé használt fogalom az „igazságosság”. A főáramú pártok, még a magukat baloldalinak gondolók is, átengedték ezt a fogalmat a szélsőségeseknek. Eközben például az Egyesült Államok politikai vitáiban ez az egyik legtöbbet használt hívó szó. A liberális dominanciájú „balliberális” holdudvar többségében azon az állásponton van, hogy az igazságosság fogalma mindenkinek mást jelent, ezért nincs is igazi tartalma, nem is érdemes vele foglalkozni. Jelen írásunkban bemutatjuk a nem marxista nyugati baloldal meghatározó igazságosság elméletét, John Rawls-ét, amely meghatározó jelentőségű a tekintetben, hogy kit tekinthetünk ma baloldalinak, és kit álbaloldalinak.
tegnap 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 MDaniel98 ***** válasza:
Utilitarizmus,Liberális igazságosság,Libertarianizmus,Érdemelvű igazságosság (meritokratikus elméletek),Közösségi igazságosság (kommunitárius elméletek)
ma 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!