Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Ha lediplomáznék, tényleg...

Ha lediplomáznék, tényleg értelmiségi emberré válnék?

Figyelt kérdés

Csak tekintsetek arra a sok megvezetett egyetemistára, akiket annak idején a "Felház" bekebelezett.

Személyesen is ismerek olyan diplomás embert, aki a mai napig tagadja az evolúciót.


Ezek után, tényleg le kellene diplomáznom, ha van olyan munkám, amivel baromi jól keresek?

Okosabb lennék-e?

A megvezetett, tudománytagadó diplomások nem arra bizonyíték-e, hogy az egyetem nem tesz értelmiségivé?


okt. 5. 19:07
1 2
 1/12 Telelő Teve ***** válasza:
7%

Az ateista felsőbbrendűségi érzethez nem kell felsőfokú végzettség. Ha az tesz boldoggá, hogy nem tudod feldolgozni más emberek vallásosságát akkor felesleges ezen gondolkodnod.

A diploma nem ad érzelmi intelligenciát amivel ezt megérthetnéd, az meg azért legalább belépő szinten szükséges volna az értelmiségi polgári léthez, szóval ha komoly válasz érdekel azt javaslom, hogy vonulj el kicsit a világtól és gondolkodj.

okt. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

#1


2024-ben egyesek letagadják az evolúciót úgy, hogy diploma van a kezükben.

Ezek után mit gondoljak az egyetemről, amit a tudás csarnokának hittem?

Több lennék én egy olyan intézmény elvégzése után, ami után szemmel láthatóan nem lesz több az ember?


Amúgy az evolúciót rajtam is megfigyelheti bárki, mert nekem már nincs (és nem is lesz!) bölcsességfogam, ezt a fogröntgen kimutatta! Az én fogazatom teljesen más, máshogy fejlődött, hely sincs a bölcsességfognak, ami bizonyítottan evolúciós változás!

okt. 5. 19:35
 3/12 Telelő Teve ***** válasza:
16%

Hát te biztos hogy nem lennél több, hiszen a tudomány is kimondja, hogy bármely szám 0-val szorozva 0-t ad eredményül.


Ciki már ez a militáns ateizmus manapság. Bárki szabadon eldöntheti, hogy hisz-e a teremtés történetben. Te eldöntötted, hogy annyira okos vagy hogy téged senki nem ver át ilyesmivel, s neked valláspótlékok is bőven elegendők. Király, nem kell hangoztatnod, tartsd meg magadnak. Nem hibáztat senki érte - sok egyszerű lélek él a bolygón akit nem érdekel a hit, csak a redukcionista elméletek.

okt. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Lehet hinni értelmesen is a teremtésben, pl. a Katolikus Egyházban ezt teszik.
okt. 5. 20:03
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Minden tudományos értékű könyv, cikk stb elolvasása, de szépirodalom vagy igényesebb médiatartalom fogyasztása is közelebb visz egy-egy lépéssel az "értelmiségi léthez". De nem, nincs diploma vagy bármi más papír, ami önmagában azzá tesz.

Ráadásul attól, hogy valaki értelmiségi is lehet még bolond, vagy hülye egy-egy témában. Arról már ne is beszéljünk, amikor a tudását az egyén arra használja, hogy kevésbé okos embereket szándékosan palira vegyen hülyeségeket bemagyarázva nekik pénz, hírnév vagy bármi már reményében. Sok tudománytagadó vagy konteós "értelmiségi" tartozik utóbbi csoportba.

okt. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

#5


Érthető.

okt. 5. 20:18
 7/12 A kérdező kommentje:

#5


És köszönöm szépen a választ.

okt. 5. 20:18
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Értelmiségi az, aki törekszik műveltség és magas szintű kulturális javak által szellemileg gazdagítani magát és azt a társadalom (de legalábbis a környezete) számára hasznos módon kamatoztatni. Mára nem sok köze maradt a diplomához, nagyon sok magas végzettségű ember nem igazán nevezhető értelmiséginek.
okt. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

#8


Régen mi volt?

Akkor csak az kapott diplomát, aki tényleg értelmiségi volt?

okt. 5. 23:29
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
#9 Nem feltétlen, de régen jobban együtt járt a kettő, egy diplomával jobban elvárás volt mások részéről is és magad felé is. Ma a diplomások nagy része kulturális értelemben nem különbözik az átlagtól, tömegízlésük van, ugyanazokat a (nem túl mélyen szántó) könyveket és weboldalakat olvassák, ugyanazokat a TV-, rádió-, Youtube-csatornákat követik, mint bárki más. Régen aki magasabb státuszú rétegekhez akarta magát sorolni, annak nem pusztán papírt és egzisztenciát kellett felmutatnia, hanem műveltséget, kulturális jártasságot, szellemi színvonalat. Ez persze nem mindegyiküknek volt meg, szóval együtt járt vele egy jó adag képmutató sznobéria (biztos ismerős a jelenség, amikor valakit teljesen hidegen hagynak a színdarabok, mégis nagyra van magával, pusztán azért, mert ott feszít kiöltözve egy színházban). Másrészt a kevésbé tanult széles rétegek (ők voltak a többség) sokkal kevésbé voltak tanultak, mint manapság. Valamikor a 19. század második felében jutottunk el oda, hogy többség már tudott olvasni. De ha nagyjából meg is lettek volna hozzá a készségeik, sokszor az életmódjuk, életszínvonaluk, terheik sem tették lehetővé a szellemi javak fogyasztását. Mára ez megváltozott, a diploma nélküli embereknek is sokkal könnyebb hozzáférni a szellemi javakhoz.
okt. 5. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!