Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miben különböznek a többiektől...

Miben különböznek a többiektől az Asperger szindrómások?

Figyelt kérdés
Igaz, hogy őnekik nincsenek érzéseik? És hogy nagyon okosak?

júl. 22. 15:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%

"Igaz, hogy őnekik nincsenek érzéseik?"

Nem, viszont az ebben szenvedők nehezen fejezik ki érzelmeiket, így nehezen létesítenek kapcsolatot, nem szeretik a szemkontaktust, nehezen olvassák le az érzelmeket mások arcáról, ugyanez a nehézség a gesztusokat is illeti.


"És hogy nagyon okosak?"

Nem. Az IQ-juk - a klasszikus/jól funkcionáló autistával szemben - általában normális vagy magas (70 feletti).

júl. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Miben különböznek az autistáktól?
júl. 22. 15:56
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
#2: Attól - mint a #1-es hozzászólásomban már írtam - hogy az IQ-juk általában normális vagy magas (70 feletti), így a klasszikus autistáknak komolyabb fejlődési elmaradásai vannak az Asperger-szindrómás/jól funkcionáló autista csoporthoz képest.
júl. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
És ők is szeretnek? Olvastam, hogy Wittgensteint is nagyon megviselte, amikor elhunyt a szeretője.
júl. 22. 16:11
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
#4: Mint a #1-es hozzászólásomban már írtam: nem érzelemmentesek - így szerethetnek is - csak nehezebben fejezik ki az érzéseiket.
júl. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaid!
júl. 22. 17:38
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Már nem létezik hivatalosan Asperger-szindróma, mivel az is csak az autizmus egy formája.
júl. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
70%

#7: A WHO ICD-11 rendszere szerint:

"Autizmus spektrumzavar az intellektuális fejlődés zavara nélkül és a funkcionális nyelv enyhe vagy semmilyen károsodásával"

[link]

júl. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 MDaniel98 ***** válasza:
93%
4# Ha nem vagy pszichopata, akkor kell, hogy legyenek érzéseid.
júl. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, hogy őnekik nincsenek érzéseik?


Nem igaz, vannak érzéseink, habár a mások érzelmeinek olvasása, a saját érzelmek értelmezése és kimutatása nehézséget jelenthet.


És hogy nagyon okosak?


Van, aki nagyon okos, van, aki kevésbé, akár átlag alatt is lehet az intelligencia.


Nem használják?


2019-ben kaptam Asperger-szindróma diagnózist. Lehet, hogy ma nem használják. Lehet, hogy az autizmus-1-et nevezik magyarul Asperger-szindrómának. BNO kódja: F84.5, ahol az F84 az autizmus spektrum zavart jelenti.

júl. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!