Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért van annyi késelés,...

Miért van annyi késelés, erőszak a nyugati országokban kelet-európai országok statisztikáihoz képest?

Figyelt kérdés
A jólét, szabadság, liberalizmus hogy nem hozta el a Kánaánt és miért ennyire rossz a közbiztonság?
jún. 25. 14:12
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:

19


Mojjo is személyeskedik. Nem tud leszállni a kérdező személyéről, fikázza őt. Ez egyik lehető legrosszabb attitűd. Ha annyira valótlan a kérdés, hozol statisztikát, megcáfolod is kész. De minek személyeskedni?

Akkor én is kezdem, hogy Mojjo csak egy frusztrált, hazaáruló, magyargyűlölő (szlovák) aki érzelmi indíttatásból fikázza saját országát és emiatt bármit mond megkérdőjelezhető!

jún. 26. 10:41
 22/34 anonim ***** válasza:

A sima bűncselekmény statisztikákkal az a gond, hogy itthon ha jól megvernek a kocsmában, eszedbe nem jut feljelentést tenni, míg Finnországban ha ráfogsz egy idegen nőre akkor regisztrált szexuális bűnelkövető leszel.

Az egyik megjelenik a statisztikában, a másik nem.


Szerintem a gyilkossági statisztikákat kevésbé torzítja a kulturális környezet, egy hulla Európa szerte komoly ügy.


[link]

jún. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
20%

Nem. Itt az a baj, hogy a kérdésben a közbiztonság jelenlegi helyzetéről van szó.

Azt úgy állapítjuk meg, hogy egyszer vesszük a legfrissebb statisztikákat az elmúlt évből, illetve minden elkövetett bűncselekményt.



Erre elkezd belinkelni egy tanulmányt, ami 1990-2017 között mutatja az emberölések számát.

Magyarul a legutóbbi adat is már 7 éves benne, elavult. Hogyan akarja a mostani közbiztonság állapotát 7 éves adatokkal alátámasztani, főleg hogy csak az emberölések száma van benne? 😂


Azaz ott folytatóddik a dolog, hogy eleve a közbiztonság =\= az emberölések számával. A közbiztonság több tényező alapján kerül megállapításra, de ő szándékosan nem veszi ezeket figyelembe, mert hát szarul jönne ki a dolog, hogy ha néznénk mondjuk azt, hogy Hollandiában vagy Svédországban mennyit robbantanak vagy épp Angliában hány embert öntenek le savval.

Ő szépen kiválasztotta az emberölést, mellé a 2019 évet és kész, részéről le van tudva, mert ez őt igazolja 😂


Másrészt amiket ezen kívül belinkelt Wikipédia források is neki mondanak ellent. Az első wiki linken a finnek sokkal rosszabbul állnak sok más ország mellett(csak hát meg se nézte), Magyarország nagyon is jó helyen áll, a fő blama pedig, hogy a kép nem lett frissítve 😂😂😂


Az is régi 😆😆😆😆


Egyszerűen alap dolgokkal nincs tisztában a gyerek 😃

jún. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 Mojjo ***** válasza:
82%
@21: Hoztam statisztikát, talán elkerülte a figyelmed. Másik vitapartnered legalább megnézte ezeket, és annak megfelelően vitatja a helyességüket - bár azzal sem értek egyet (majd kifejteni neki), azért mégiscsak más szint, mint simán csak letagadni, amit az orrod elé linkeltem. Próbáld legalább azt megugrani. (Egyébként soha életemben nem voltam Szlovákiában és semmi felmenőm nincs onnan - mindenesetre ez a legrandomabb, legértelmetlenebb sértés, amit valaha bárki is a fejemben vágott, ez legalább valami.)
jún. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 Mojjo ***** válasza:

JAVÍTÁS:

vitapartnered = vitapartnered

A most legutóbb 12:36-kor kommentelő felhasználóra gondoltam.

jún. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 Mojjo ***** válasza:
71%

Oké, az autocorrect nem hagyja nekem kiírni, hogy vitapartnerem, m-el a végén.

Mindenesetre akkor már válaszolok a 23-ra.

@23: Mind arra, hogy hosszabb periódust, vagy egyetlen kiragadott évet találok-e jobbnak vizsgálni, mind arra, hogy miért az emberölést választottam irányjelzőnek, már válaszoltam neked a #17-ben. Új ellenérvet nem hoztál fel, így többet nem tudok hozzátenni.

A Wiki statisztikában a finnek valóban rosszabbul állnak sok más országhoz képest, ugyanakkor az általad kipécézett országok többnyire mégis jobbnak bizonyulnak Magyarországnál. Illetve általános trend, hogy a nyugati országok tipikusan jobbak a keletieknél. Én egyébként azt sem látom, hogy annyira nagyon jól állnánk.

A Wiki link tartalmaz egy táblázatot, értékkel és frissítés dátumával együtt. Mondjuk látom, megnézted, ami mindenképpen dícséretes.


Ha gondolod, menj vissza a #17-re és azokat próbáld megválaszolni, ha nem, akkor nem, nekem mindegy. Az adatok itt vannak, mindenki számára elérhetőek, aki akarja, tudja őket értelmezni.

jún. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:

24


Én is hoztam statisztikát. Frissebbet mint a tied. Az elkerülte a figyelmed?

jún. 26. 14:06
 28/34 anonim ***** válasza:

#27

Amire már a 22-es is jelezte, hogy alapból is problémás. Ráadásul még ha az általad linkelt statisztikából indulnánk is ki, a fő kérdésed az sem igazolná. Hisz abból egy tendenciális arány következne, nem az, hogy csak egyes nagyvárosokban vannak kiugró értékek.

jún. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 sadam87 ***** válasza:
70%

#23

"Erre elkezd belinkelni egy tanulmányt, ami 1990-2017 között mutatja az emberölések számát."

A Mojjo által linkelt táblázat a 2017-es adatokat mutatja, szó nincs arról, hogy 199-es évekbeli adatok szerepelnének benne. (Többek között onnan lehet(ett volna) tudni, hogy oda van írva.)

"Azaz ott folytatóddik a dolog, hogy eleve a közbiztonság =\= az emberölések számával."

Ez tényleg elég vicces, mert te egyelten statisztikai adatsort linkeltél (azt is csak azután sikerült nagy nehezen, miután Mojjo elküldte a saját linkjeit), az viszont pont a gyilkosságok számát tartalmazta. ¯\_(ツ)_/¯

jún. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
16%

29.


Ezt ne velem beszéld meg, engem egy percig nem érdekelt az a tanulmány...


"Ez tényleg elég vicces, mert"


Mojjo kezdett el az emberöléssel jönni.

Én leírtam, hogy ez egy fasság és inkább ne erőltesse, mert Finnország elég szarul áll jelenleg.

Lehet itt vergődni, de JELENLEG Magyarországon jobb a közbiztonság, mint a legtöbb nyugati országban(Svéd, Holland, Olasz, Anglia, Franciaország Belgium stb).



Úgy hogy a vicces itt te vagy.

jún. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!