Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Ha megfigyeljük a politikai...

Ha megfigyeljük a politikai pártok működését, akkor helyes az a kijelentés, hogy a politika lényegében egy vallás?

Figyelt kérdés

Pont egy politikus könyvében olvastam arról, hogy a vallás és a politika között milyen párhuzamok vannak (Vona Gábor - Míg a halál el nem áraszt).


De most tényleg, csak gondoljunk bele.

Egy politikai párt vezetője/kormányfő lényegében isteni hatalommal rendelkezik a szavazói felett: mindent elhisznek neki, csak úgy, mint egy vallási vezetőnek.

A szavazóknak is - akárcsak egy vallási gyüleketetben - időnként vannak összejövetelek, ahol a szazazók együtt, közösségben vannak.

A szavazók - akárcsak egy vallásban - azt hiszik, hogy ők képviselik az igazságot, és rajtuk kívül mindenki más téved.

Ahogyan egy vallásban megvan az ellenségkép (pl. a Sátán, vagy akiket a Sátán követeinek tartanak) úgy a politikai párt szimpatizánsainak is megvan a maga ellensége, akik ellen harcolnak/elhatárolódnak.

Egy politikai pártban is megvannak a dogmák, amiket ugye maga a párt gondol a világról.


Ha ez még nem lenne elég: a magyar kormányfő "hívekről" beszélt. Tehat itt is hívők vannak:


[link]


2024. máj. 21. 13:51
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:

Még valami:

A politikában is van messiásvárás.

Magyarországon jelenleg éppen ez zajlik. Eljött a Messiás, akit tömegek követnek, akitől azt várják, hogy leveri róluk a kormány igáját.


Szóval nekem úgy tűnik, hogy a politika egy vallás.

2024. máj. 21. 13:57
 2/20 MDaniel98 ***** válasza:
70%
Valóban vannak olyan választói rétegek akik úgy kezelik a politikát, mintha ez egy focibajnokság lenne, és ha az egyik nyer, akkor én abból már nem jöhetek ki jól. Mivel elég sokan vannak azok akik ezt így érzik, ehhez a politikai kommunikáció is igazodik (mert az átlag politikus csak a hatalma fenntartásában érdekelt), aztán eljutunk oda ahol most tartunk.
2024. máj. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
75%
NEM, a politika nem vallás, de sokan elfogultak a saját véleményük mellett.
2024. máj. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 VándorSeregély ***** válasza:
91%
Emberek sokmindenhez képesek fanatikus módjára hozzáállni. Politikai pártokhoz, sportcsapatokhoz, márkákhoz, stb. Ettől még a fanatizmus tárgya maga nem lesz vallás. A párhuzam az adott emberek hozzáállása, pusztán érzelmi alapú kötődése valamihez.
2024. máj. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
12%
A politika, de maga az akadémiai tudomány is egy vallás. Ugyanolyan mint a kereszténység
2024. máj. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
89%

Inkább drukkerségnek mondanám.

Aztán a politikában az kifejezetten ritka, hogy a párthívek mindennel egyetértsenek, de azt mindenki felfogja, hogy kompromisszumot kell kötnie, mert ha a legfontosabb dolgokon kívül akadnak olyanok is az általa preferált párt tevékenységében, vagy nézeteiben, ami számára nem szimpatikus, akkor azt figyelmen kívül kell hagynia.

Semmi sem tökéletes.

Na persze vehemenciától is függ, de a nagy többség egy elég széles palettán eloszló intenzitással politizál, sőt az országunk egy jelentős létszáma nem is veszi a fáradtságot, hogy szavazni menjen, attól függetlenül, hogy véleménye azért közülük is sokaknak van.

2024. máj. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Az "akadémiai" tudomány nem vallás, mivel a politikával és a kereszténységgel ellentétben ott komoly bizonyítások vannak.
2024. máj. 21. 14:53
 8/20 anonim ***** válasza:
7%

Nincsen semmi bizonyítás. Egy füstös szobában megszavazták, hogy pl a semmiből keletkezett a mindenség. Semmi bizonyíték nincsen rá, de ezt terjesztik tényként. Ne mond nekem azt hogy ez nem vallás!


Az ősrobbanás egy hit. Ellentmondás (paradoxon). Fából vaskarika. Mi fizikusok tudjuk, hogy egy irreális elmélet, ami ellentmond az energiamegmaradásnak, a thermodinamika II. főtételének az Entrópia-tételének, de a közember ezt beveszi sajnos. Ez ugyanolyan vak hit, mint a fanatikus vallások. Minden a semmiből keletkezett kismilliárd éve kedves ember és hidd el ezt bizonyítottuk. Nem kellett lennie semminem az anyag előtt, hiszen minden a semmiből jött létre punktum. Ha mást gondolsz egyest kapsz és hülye vagy. Ugyan az energiamegmaradás kimondja, hogy energia nem keletkezik a SEMMIBŐL, de ez így volt. Az ősrobbanás kivétel. Ugyan a tér és az idő is utána jött létre és idő kellett a semmi felrobbanásának a keletkezésig történő időbeli elmozduláshoz, ami nem volt ugye maga az idő, de hidd el nekünk. Az Entrópia tétele szerint minden magától végbemenő változás a rendezetlenség irányába megy és itt pedig szépen összerendezett galaxisok, csillagok, bolygók vannak, de hidd el. Hidd el kedves barátom. Minden a semmiből lett 14 milliárd éve, ha mondjuk

2024. máj. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
10%
+ Nem én mondtam, hogy a semmiből keletkezett a mindenség, hanem korunk nagy fizikusa [link]
2024. máj. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

#8


Te nem vagy fizikus.

2024. máj. 21. 15:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!