Az emberek jelenleg kulturálisan, morálisan visszafele fejlődnek a törzsi korszak felé?
Csak nagyságrendi példának a paleolit élelemszerzésről...
Egy szarvasmarha vagy nagyobb testű antilop ~300 kg húst ad. Egy nagy zebracsordából elég elejteni 10-et és az nagyságrendileg 3 tonna hús! És az önmagában is egész évre vetítve napi több mint 8 kg hús.
(3000 / 365 = 8,2 kg)
Gondolom érthető, hogy egyáltalán nem az éhezés volt az általános. Egy mamut esetén meg még inkább nem volt gond. És a leletekben ott vannak a növényi maradványok, megégett magok, pollen és van olyan szerencsés lelőhely ahol 45 különféle növény mutattak ki. Hát az bizony a mai választékos étkezésnek is megfelel.
10/
"A kőkorszaki törzsekről annyit tudunk, amennyit 19-20 századig teljesen elszigetelt kőkorszaki törzsek ezrei tanítottak/tanítanak nekünk, mert ezekről tudományos igénnyel elég biztosan meg lehet állapítani, hogy összességében nem különböznek a tízezer évvel ezelőttiektől."
Ez sem igaz - bocsi. Ez csak tanulmányokat, gyakorlati ötleteket jelent a vizsgálatokhoz és nem azonosságokat.
ma 16:10
Ha nem feltétlezzük, hogy a 20. században megismert számtalan, jobbára egymástól is teljesen elszigetelt, világszerte a legkülönfélébb környezetben élő törzsi kultúra (akikből még ma is 100-nál több "uncontacted") csakis az eltelt párezer év hatására fejlődtek pontosan ugyanoda a közös kulturális/pszichológiai jellemzőik tekintetében, akkor nem nagyon marad más opció, mint hogy a közös tulajdonságaik szintjén 10 ezer éve is ilyenek voltak. Merthogy az eltelt időn kívül nincs más hatás, ami mindegyiket érte volna a sarkkörtől a Kalahári-sivatagig.
Például a hadza törzs ma kb sátornak megfelelő építményeket épít, de a hadza törzs elmaradott volt régen is, amikor az ókorban Európában 10-20 méteres faházakat építettek, nem ritkán 30-40 métereseket is. És a hadza törzs elmaradott ma is és az ókorban is elmaradottnak számítottak, és még az előtt is a paleolitban Európában is elmaradottnak számítottak. Nem azonosak az ősi elődeinkkel.
Például gyakran felhozzák a Tanzániában élő hadza (hadzabe) népcsoportot, mint ősi elődeink hasonlatát. Nézzük meg a már tudható különbségeket is.
Ez a hadza kunyhó. Ezek nagyjából 1,5 méteresek, esetleg elérik a 2 métert.
VS
Európában a legrégebbi lakóhelyeket Franciaországban találták és 380 000 évesek.
A talált lakóhelyek száma huszonegy.
Méreteik: 16 x 7 m mérettől egészen a kisebb 9 x 4 m-ig.
Szóval egyáltalán nem aznosak, de adhatnak kutatási témákat.
............... melléklet
( [link] )
( [link] )
És vegyük hozzá a ma megszokott lakóterületeknél használt négyzetméter adatokat is!
A francia tengerparton talált nagyobb lakóhelyek, a
16 m x 7 m = az 112 m²!
És az bizony ma sem rossz lakóterület a modern Európában! 😉 Na szóval a paleolit őseink nem azonosak mindenben és teljesen a mai természeti népekkel, de vannak nyilvánvaló azonosságok is. Természetesen.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!