Szerintetek jó ötlet ha parlamenti vitákból tanulom, hogyan kell érvelni, vitázni?
Lenyűgöző az a magabiztosság, amivel kinyilatkozol nem sokkal azután, hogy leírtad: "Nem foglalkozom politikával".
1. Az eredeti ötletedben azt írtad: "Ha nem tud egy párt képviselőt küldeni a műsorba, akkor el kell halasztani. És pont, nincs vita."
Erre mondtam, hogy mi sem egyszerűbb, mint meg nem jelenéssel bojkottálni azokat a vitákat, ahol potenciálisan olyan kérdések merülnének fel, amire nem tudnak szimpatikus választ adni.
2. Egyszer támogatottság nélküli pártok vitából való kizárásáról beszélsz, egyszer meg parlamenten kívüli pártokról. A kettő nem fedi egymást. Döntsd el, hogy melyik kritériumot tartod fontosabbnak.
3. Mi akadályozná meg bármelyik oldalt, hogy 10-20 csak papíron létező pártot is is felsorakoztató pártszövetséggel induljanak a választáson, ezzel növelve a megjelenési lehetőségeket?
3/b. Erre válasz, hogy csak a parlamenti frakcióval rendelkező pártokat veszed figyelembe, de akkor az egyéniben bejutott országgyűlési képviselőket hozod hátrányos helyzetbe.
4. Települési médiában országos üggyel kapcsolatban az önkormányzati vagy a parlamenti aktorokat szólaltatod meg?
5. Az egyenlőséget nem támogatom, mert olyan nem létezik. Egyenjogúság van.
A nem foglalkozom politikával azt jelentené, hogy nem pártcentrikusan közlöm, hanem általánosan és meglátása viszont bárkinek lehet - ugye.
Az 1.-es valóban jó felvetés és megoldandó!
A 2.-es A kettő teljesen összefüggésben van, vagyis egy "nem támogatott párt" az egyben nyilvánvaló módon egyben "nem parlamenti párt" is.
3. Megint más kérdés a pártszövetségek (koalíciók) és nem a megvalósíthatatlanságot jelentik.
3/b. "csak a parlamenti frakcióval rendelkező pártokat veszed figyelembe, de akkor az egyéniben bejutott országgyűlési képviselőket hozod hátrányos helyzetbe."
Na és? Valahol úgyis meg kell húzni a határt, mint ahogy a Parlamentben sem ülhet ott és szavazhat akárki. Határ és megkötés az nyilvánvaló módon van. A jog is ez alapján működik. A 3/b. gondolatmenet szerint akkor a Parlamentben nem szavazható minden ember hátrányos helyzetbe van hozva?
4. A települési média is ugyanúgy média és miért ne vonatkozna rá egy jogszabály?
És amúgy egy egyenlő megszólalásról szóló ötletet, meglátást már eleve beszédes, hogy cáfolni akarunk a megoldása helyett.
Valójában alapvetően lenne szükség világszerte (!) külön "politikai cenzúra ellenes és politikai szólásszabadság jogszabályokra".
A cenzúra lényege, hogy van aki, akik vagy amely tartalom kevesebb megjelenést kap, vagy egyáltalán nem kap megjelenést. Ez a cenzúra. És ez burkoltan és jogi úton is kieszközölhető - mint köztudott. Ezért kellene a politikában teljesen egyenlő megszólalást kötni ki és az már nem kiügyeskedhető. Az embereknek joga és érdeke, hogy minden politikai párt ugyanúgy kapjon megjelenést és elvileg ez mindenkinek tetszik, mint egyenlőség. Kivétel az egyenlőbbek. :)
Egyébként akkor egy megoldás...
Ha egy műsorban egy párt nem tud megjelenni, akkor az "egyenlő közlési idő" jogán később külön kell neki műsort biztosítani. És nem éjfélkor. :)
Megoldható lenne és nem úgy kellene tálalni, hogy ha van egy probléma, egy meghekkelési lehetőség, akkor végletesen és megvalósíthatatlannak mutatjuk be, hanem előre jogszabályilag ki lennének találva a megoldásai.
És a fő szabály az azonos szólási idő minden felületen ami hivatalos vagy céges, vagy alapítványi (tehát nem magán).
És egyébként egy egyszemélyes "párt" vagy egyéni képviselő, majd megoldja, hogy el tudjon menni ahova csak lehetséges és legalább igyekezni fog, hogy több résztvevőt gyűjtsön maga mellé. Addig is a lehető legnagyobb mértékben kell neki is biztosítani a megjelenés jogát a vitákon. Joga van hozzá.
És egy egyéni képviselőnek meg legalább csak annyi panasza lehetne, hogy alig győzi a sok politikai műsort, de nem az lenne a panasza (és ez kiküszöbölendő), hogy meg sem hívják és az emberekhez nem jut el a közlendője. Nem kis különbség. Egyéni jelenleg úgyis csak egy van most a Parlamentben és egy parlamenti képviselet nem egyénekre épül azért, hanem pártokra.
És a kimaradt műsoridőket ő is kérheti a tv csatornáktól utólagosan. Lehet jegyezni az időket mint a Parlamentben is időre megy.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!