Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Görögország a legfiatalabb...

Görögország a legfiatalabb országok között van Európában? 1830-ban lett csak független.

Figyelt kérdés

Az óriási görög propaganda ellenére, Görögország nem Európa legöregebb országa, hiszen 1830 előtt nem létezett.


Föld (LAND) vagy valamilyen többséget alkotó etnikai csoport "földje" csak egy néprajzi , és nem politikai fogalom mint az ország. Egy országnak saját szervezésű állama kormánya van, ami az adott területen fennhatóságot gyakorol.


Görögország már az ókorban is ritkán volt egységes állam, tehát nem voltország az ókori történelmének túlnyomó idejében. Nincs kontinuitása a görög államnak, hiszen az oszmánokhoz tartozott jóidejig.



febr. 22. 15:02
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/143 Mojjo ***** válasza:
100%
Egész pontosan mit akarsz megtudni, kedves kérdező? Miért írtad ki a kérdést? Hisz tudni véled a választ. Nekem pl igen ritkán jutnak eszembe olyasmit megkérdezni a neten, amiről úgy gondolom, hogy tudom. Szóval...?
febr. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/143 A kérdező kommentje:
A magyar népköztársaság is független államként definiálta magát, annak ellenére is hogy itt voltak a szovjet csapatok.
febr. 23. 16:43
 23/143 anonim ***** válasza:
Ha nem szükséges a folytonosság, és nem tekintjük Görögország jogelődjének sem Bizáncot, sem az ókori Hellászt - ami indokolható -, akkor Magyarország idősebb, mint Görögország. Egyéb definíciók alapján nem.
febr. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/143 anonim ***** válasza:
Ennyi erővel Magyarország is csak 1920-ban jött létre, előtte A Monarchia és a Habsburg Birodalom része voltunk.
febr. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/143 A kérdező kommentje:

Habsburg Birodalom mint olyan hivatalosan sosem létezett, tehát nem láthattad ezt a kifejezést sem hivatalos iratokban, sem pedig címerekben épületeken, sem törvényekben megemlítve. Ezt történészek találták ki, azon praktikus oknál fogva, hogy a Habsburg uralkodók különböző jogcímein szerzett kilométeres titulus sorozatát ne kelljen végig felsorolni.

Német-Római Birodalom, majd később Osztrák Császárság vagy Magyar Királyság viszont valóban létezett mind az épületeken lévő címerekben mind a törvényekben mind pedig a hivatalos iratokban.

febr. 24. 11:18
 26/143 anonim ***** válasza:

"Habsburg Birodalom mint olyan hivatalosan sosem létezett, tehát nem láthattad ezt a kifejezést sem hivatalos iratokban, sem pedig címerekben épületeken, sem törvényekben megemlítve"

És? A tényeken nem változtat. Jelen esetben pl azon, hogy alig 100 éve létezik csak a mai magyar állam.

febr. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/143 A kérdező kommentje:
Ezt a meredek állítást bizonyítanod kellene. Ha nem létezett volna magyar állam, magyar parlament magyar törvények, magyar bíróságok, magyar közigazgatás és magyar kormány sem létezett? Sőt Ausztriával még közös állampolgárság sem állott fenn az OMM alatt, külön voltak oszrák és külön magyar állampolgárok. Az osztrák birodalomból érkezettek a magyar törvények alapján külföldieknek minősültek, és vica-verza.
febr. 24. 12:34
 28/143 anonim ***** válasza:
A MAI magyar állam nem létezett előtte. Történelmi előzményei persze megvoltak sokféle különböző formában, de ugye ha Görögországnál ez nem szempont, akkor nyilván a többinél sem.
febr. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/143 A kérdező kommentje:

"A MAI magyar állam nem létezett előtte."

Jogtörténetet te nem tanultál, ezért elnézhető ilyen badarságok írása.

Nemzetközi jogban az OMM nem létezett mint ország. Az csak egy katonai diplomáciai szövetség volt megfejelve egy perszonál unióval.


Ha egy állam lett volna, akkor létezett volna közös állampolgárság, és nem köthetett volna más államokkal külön Magyarország és Ausztria (gyakran érdekellentétben) nemzetközi szerződéseket, se gazdasági/kereskedelmi szerződéseket egymástól függetlenül. Nem vehetett volna fel hitelt sem a nemzetközi pénzpiacon a két állam egymástól függetlenül, ahogyan az gyakran történt.

febr. 24. 15:04
 30/143 kürasszír ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


1.) Az ókori Hellász hiába nem egységes államként létezett, de több görög állam alkotta, azaz volt görög államiság az ókorban, meglehetősen sok görög államiság. Ezen görög államok pedig igen erős görög egységtudattal rendelkeztek.


2.) A Bizánci Birodalmat (ami utólagos, retronim elnevezés) a középkori Európa egyértelműen egy görög birodalomnak, uralkodóját pedig a görögök császárának tekintette és nevezte. A középkori magyar latin nyelvű források is következetesen görög császárnak nevezik a bizánci uralkodót. Maga a modern Görögország is jogelőd államalakulatként tekint Bizáncra.


3.) A magyar közjogi gondolkodás alapján a Magyar Királyság a Habsburgok összetett monarchiáján belül valóban önálló állam volt. Rendelkezett az önálló államiság egyes elemeivel. Csakhogy nemzetközi szinten 1526 és 1918 között szinte soha senki sem tekintette önálló államnak Magyarországot, hanem maximum egy autonóm tartománynak.

febr. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!