Miért nem fizet az állam az oktatásért?
Az államnak jó, ha az emberek képzettebbek, miért nem ad fizetést a tanulmányokért, tanulmányi eredményekért?
Lenne egy alapbér, amit minden diák megkapna azért, mert iskolába jár, mondjuk 8. osztály befejezése után. Ez mindenkinek járna, aki iskolába jár a 8 elemi elvégzését követően. Ezen felül pedig további összeg járna a jobb tanulmányi eredményért - minél jobb a tanulmányi eredmény, annál magasabb összeg. Így motiválva lennének a szegényebbek is, hogy iskolába járassák, méghozzá jó eredményekért a gyerekeiket, motiváltabbak lennének a diákok is, hogy sokáig iskolába járjanak (hiszen oda csak akkor lesz értelme már nem bejárniuk, ha már többet tudnak keresni a piacon a megszerzett tudásukkal, mint amennyit az iskolában keresnek a tudásuk pallérozásával), és még az országnak is jót tenne, hiszen több magasabban kvalifikált ember élne a társadalomban. Ez ilyen win-win helyzet lenne, nem?
Egy nagyon alapvető adat a tanulással kapcsolatban, hogy csak azt érdemes tanulni-tanulmányozni , amit használni akarsz a saját életedben.
Ha olyasmit tanulsz, amit nem akarsz használni, az teljesen értéktelen időpazarlás.
Nem számítanak a kapott osztályzatok.
Nem számítanak az ösztöndíjak.
Semmi más nem számít, csak az , hogy akarod-e használni a tanultakat.
11
Ez azért nagyon bekorlátoz. Anélkül, hogy hallanál róla, honnan tudod, hogy akarod-e hasznáni vagy sem? pl. ott a matek. Sokan utálják, meg nem akarják tanulni. De honnan tudják, hogy utálják? Hogy tanulják. Így van ez mindenfélével. Ha a te logikádat használjuk, akkor kb. semmit nem kéne tanítani, visszamehetnénk az ősemberek szintjére
"Egy nagyon alapvető adat a tanulással kapcsolatban, hogy csak azt érdemes tanulni-tanulmányozni , amit használni akarsz a saját életedben."
Ez egy jól hangzó, elmésnek tűnő megállapítás, most már csak azt kellene tudni hozzá, hogy milyen tudást akarsz majd használni 10-20-30 vagy akár 40 év múlva.
"Ha olyasmit tanulsz, amit nem akarsz használni, az teljesen értéktelen időpazarlás."
Ez két okból sincs így: egyrészt, feljebb már említett időprobléma miatt: sosem tudhatod előre, hogy valaminek a tudására szükséged lesz-e a későbbiekben, akár évek, évtizedek múlva.
A másik ok ami miatt nincs igy, az az, hogy minden dolog amit megtanulsz, szélesítheti a világlátásodat, fejlesztheti a problémamegoldó készségedet, jobb rálátást adhat a világ működésére, segítheti annak megértését, átlátását.
Annyiban viszont igazat adok, hogy az akarat, a belső késztetés döntően segíthet a céljaid elérésében. Ha nincs, hiányzik, akkor jelentősen megnő a sikertelenség veszélye.
Én egy vállalkozó vagyok, 68 éves.
Szerinted nekem pénzt kellene adnom neked azért, hogy üldögélj az iskolapadban ?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!