Károlyi Sándor elárulta vagy megmentette Magyarországot a szatmári béke aláírásával?
# 11
Ma már gyakorlatilag nincs olyan komoly, neves, modern történész, aki ne józan reálpolitikusként írná le Károlyit.
Régen valóban volt olyan 19. századi "kurucos", vagy 20. századi kommunista történész, aki rendkívül negatívan ítélte meg Károlyit, mint például Thaly Kálmán (1839-1909), vagy Andics Erzsébet (1902-1986), azonban ezek a történészek mára mind szakmailag, mind emberileg teljesen lejáratódtak. Thaly Kálmánról halála után kiderült, hogy rutinszerűen hamisított forrásokat, Andics pedig szektás sztálinista volt, a akinek a szakmai munkássága mai szemmel értékelhetetlenül alacsony színvonalú.
Thaly és Andics Károlyi-kritikáját ezért mára szakmailag megalapozatlannak, személyes elfogultságból eredő, tudományosan hiteltelen kritikának tartják a történészek.
Elárulta - egy grófi címért és földbirtokokért. Azóta lettek a Károlyiak grófok (azelőtt bárók voltak csak), a Habsburgok hálájából az árulásukért.
Aztán, mert féltek a magyar parasztoktól, az uradalmaikat feltelepítették svábokkal, ők hozták be a szatmári svábokat...
Hazaáruló volt!
# 15
Addigra a Habsburgok katonailag gyakorlatilag leverték a szabadságharcot és beszorították a kurucokat az ország északkeleti szögletébe.
Ha Károlyi nem teszi le a fegyvert és nem köt Pálffyval, a császári fővezérrel kompromisszumos békét, akkor totális vereség lett volna a szabadságharc vége és a Habsburgok felszámolják a Magyar Királyság széles beslő autonómiáját.
# 16 A Habbsburgok a Magyar Királyság SZŰK belső autonómiáját így is TOVÁBB SZŰKÍTETTÉK és brutális elnémetesítő politikába kezdtek!
Erdélyt pedig egy az egyben KIVETTÉK A MAGYAR RENDEK KEZÉBŐL és NYOLCVAN ÉVRE, 1711-től 1791-ig a 10%-os SZÁSZ KISEBBSÉG kezébe adták, áthelyetét a központját is a történelmi fővárosból, Gyulafehérvárról a szászok központjába, Nagyszebenbe!
Aztán még nagyobb sebességbe kapcsoltak és az elnémetesítést újabb szintre emelték: mind Erdély, mind pedig Magyarország egyetlen hivatalos nyelvévé a németet tették, beleértve a két országgyűlés nyelvét is!
„Hivatalra ezután sem a kormányszékeknél, sem a vármegyéknél, sem az egyházi rendbe senki nem juthat, aki németül nem tud… Az országgyűlés nyelve is német leszen, s azért követül oda nem küldhető, aki németül nem tud … latin iskolába csak azokat szabad felvenni, kik németül irnak s olvasni tudnak…”
Ennek a Károlyiak, a magyar történelem ügyeletes árulói, természetesen boldogan segédkeztek, ők maguk pedig a saját uradalmaikon és Szatmár vármegyében is tevőlegesen gyakorolták az elnémetesítést, a svábok betelepítésével, sváb püspökök hatalomra juttatásával a szatmári egyházmegyében és a vármegyeközpont áthelyezésével Szatmárnémetiből Nagykárolyba!
Alexander Károlyi mindezt a grófi címért csinálta és a júdáspénzért - mindkettőt meg is kapta a Habsburgoktól! Bárónak született, grófként halt meg az áruló...
Ezt persze százféle módon kiforgatják a Habsburgimádó, svábokból lett rojalisa pápista "magyarok" - de valójában ez az igazság. Elárulta Rákóczit, a magyar történelem tündöklő csillagát, Erdély fejedelmét és a magyar ügyet!
# 17
Sem a magyar, sem az erdélyi országgyűlés nem német nyelven ülésezett 1848 előtt.
Erdély végig a magyar nemesség befolyása alatt maradt, a szászoknak nem sok szavuk volt.
A legfőbb Erdélyt igazgató legfőbb kormányszék, az Erdélyi Udvari Kancellária élén mindig magyar főnemes erdélyi kancellár állt.
Az Erdély helyi ügyeit irányító Gubernium pedig mindig magyar többségű volt, megalakulásakor 10 magyar és csak 3 szász tagja volt: Apor István, Bethlen Elek, Naláczi István, Gyulafi László, Sárosi János, Keresztesi Sámuel, Nagy Pál, Alvinczi Péter, Toroczkai Mihály, Valentin Frank von Frankenstein, Christian Reichard és Samuel Conrad.
Tehát Erdélyben a Habsburg uralom alatt végig a magyar nemesség szupremáciája érvényesült.
# 17
IDÉZEM: "Ezt persze százféle módon kiforgatják a Habsburgimádó, svábokból lett rojalisa pápista "magyarok" - de valójában ez az igazság. Elárulta Rákóczit, a magyar történelem tündöklő csillagát, Erdély fejedelmét és a magyar ügyet!"
Rákóczi egy kétbalkezes, tehetségtelen hadvezér volt, a minden nagyobb csatáját elveszítette a császári hadsereggel szemben, annak ellenére, hogy szinte mindig túlerőben voltak a kurucok. 1708-ban Trencsénnél az 5200 fős császári sereg villámgyorsan szétverte Rákóczi vezette, majdnem háromszor nagyobb, 14 000 fős kuruc sereget.
Rákóczi jelleme sem makulátlan: megszervezte Magyarország ellen az utolsó tatárjárást (1717), amivel tulajdonképpen hazaárulást követett el.
# 17
"Sem a magyar, sem az erdélyi országgyűlés nem német nyelven ülésezett 1848 előtt.
Erdély végig a magyar nemesség befolyása alatt maradt, a szászoknak nem sok szavuk volt.
A legfőbb Erdélyt igazgató legfőbb kormányszék, az Erdélyi Udvari Kancellária élén mindig magyar főnemes erdélyi kancellár állt."
Ez sajnos mind nem igaz!
Az, hogy nem ismered Erdély történelmét úgy általában, kisebb probléma - de hogy még a legíresebb szász kormányzóról, Samuel von Brukenthalról sem hallottál, az már végletes történelmi tájékozatlanság, alulműveltség jele...
Jártál valaha Nagyszebenben? A Brukenthal-palotát ismered? Samuel von Brukenthal szobra is ott áll a főtéren...
Olvasgass, tanulgass még, tájékozódj, mielőtt te kezdesz oktatni másokat!
Samuel von Brukenthalról itt tudsz pár alapinfóhoz jutni:
Az elődje is német volt: Joseph Maria von Auersperg
Az ő elődje egy ír származású osztrák: Karl O’Donnell
Valójában a Habsburg bekebelezés után Erdély fővárosa 80 éven át Nagyszeben volt és németek, szászok vezették!
Hazugság az is, hogy a nemesek kezében maradt volna a fő hatalom, sőt, a Habsburgok még azt is meglépték, hogy VISSZAVONTÁK A PROTESTÁNS FEJEDELMEK ÁLTAL ADOMÁNYOZOTT NEMESI CÍMEKET ÉS RANGOKAT!
Rengeteg magyar nemesi család meg lett fosztva a nemességétől!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!