Az miért van hogy az Amerikai kontinens technológiailag annyira le volt maradva Európától?
Figyelt kérdés
Mikor Kolumbuszék partra szálltak évszázadokkal elmaradt emberekkel találkoztak2023. szept. 15. 21:01
21/23 anonim válasza:
Itt te vagy az egyetlen aki ismételgeti magát. De egyben ellent is mndasz magadnak, mert eddig állításod szerint a szerencsén múlt, most egyszerre a szervezésen, motiváció, oktatáson (?). Tehát összességében azon, hogy az adott közösségben az emberek mit akarnak és képesek létrehozni. Hogy mennyire működünk hatékonyan, mint közösség, hogyan adaptálódunk a környezetünkhöz, kitalálunk-e megoldásokat amik könnyebbé és hatékonyabbá teszik a mindennapjainkat, a munkánkat, a túlélésünket az sok dolgon múlik mint például kreativitás, intelligencia. Mondhatnám, hogy korlátoltság ha valakiknek a bronzból csak ékszert támad kedvük csinálni de nem jönnek rá hogy hatékonyabb fegyverként funkcionálna mint a kővel kirakott bunkósbot, vagy akár meg is tud védeni ha pajzsot készítek, felvértezem magam vele. Akik találékonyabbak voltak vagy gyorsabban átvettek találmányokat azok sikeresebbek voltak. Egyes társadalmakban magas volt a csoport kohéziója, képesek voltak a modernizációra amikor egy új technológiával megjelenő ellenséggel találkoztak és annak a kollektív alkalmazására hogy visszacsapjanak, versenyképesek maradjanak mint pl. Japán. AZ indián törzsek meg annak ellenére, hogy egyes régiókban még évszázadokig megőrizték függetlenségüket ami alatt bőven kiismerhették volna a modern vívmányokat a 19. században is még lándzsákkal meg parityákkal harcoltak, írástudatlanok voltak, és törzsi táborokban éltek. Nem tudtak önerőből adaptálódni a modern világba és sok csoport a mai napig nem tud, ez okozza a szemmel látható diszfunkcionális társadalmakat, társadalmi rétegeket egyes országokban. Pl. hiába épült ki az ausztrál őslakosok körül egy modern állam és részesülnek minden előnyében, továbbra is a legelmaradottabb csoportok közé tartoznak az országban. Teljesítményük a gazdaságban, oktatási rendszerben egyenlő a nullával. Nagyon nagy arányban munkanélküliek, kábítószerfüggők, börtönviseltek, az állami pénzen számukra ajándékozott házakat lelakják, felgyújtják. Latin-Amerika nagy része is egy nyomortanya. Cseppet sem véletlen, hogy azok a régiók voltak képesek a modernizációra és felemelkedésre az európaiakkal történő találkozások után, ahol a népesség átlagos intelligenciahányadosa is kiemelkedően magas (kelet-ázsia). A kb. 70 IQ-val bíró ausztrál őslakosok meg a szipuzáson, piáláson kívül mást nem igazán tanultak el.
22/23 anonim válasza:
21 Miért nem azonnal azzal kezdted hogy náci vagy? Ha tudom nem fárasztom magam.
20 Ezzel teljesem egyetértek, de önmagában ez még mindig csak egy tényező a sok közül. Amúgy minimális kapcsolata amerikának is volt a többi a kontinensel.
23/23 anonim válasza:
22: Az eddigi pár mondatos, értelmetlen katyvaszokkal amiket idehánytál azért annyira amúgy sem fáraszthattad le magad. Most megpihenhetsz mert a náci (amiről nyilvánvalóan nem tudod mit jelent) kártya bedobásával (alapvető érvelési hiba amúgy) mentesítve érezheted magad az összefüggő gondolatok, érvek megfogalmazása alól vagy az érdemi vitától.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!