Mi a különbség az abszolút igazság és az örök igazság között?
“Filozófia: Korlátozásoktól mentes, amikor a szóban forgó tulajdonságban nincs semmilyen csökkentő tényező vagy annak tekinthető más minőség vagy tulajdonság. Az abszolút igazság elérhetetlen. Nincs olyan, hogy abszolút jó, vagy abszolút rossz.”
.
Az igazság a valóság ellenőrizhető tényei, és az erről szóló állítások megfelelése egymásnak. Az egyik legvitatottabb filozófiai fogalom – az olyan fogalmakkal együtt, mint például a "szépség", a "létezés", a "kötelesség" vagy "Isten".
Igazság csak akkor létezik, ha előtte felállítottál egy rendszert, amelyben mindenről megmondod, mi micsoda. Vagy legalább azt mondod meg, miképpen kell meghatározni egy új dologról a régiek alapján. Ehhez persze előtte egy mértékrendszert kell alkotnod, hogy mérhessed a dolgokat, de ebbe most ne menjünk bele.
Tehát tegyük fel végeztél, itt a rendszer. Ennek olyannak kell lennie, amelyben minden benne van, amire csak valaha is rájön az ember. Tehát te minimálisan egy mindenható vagy.
Viszont ezek után megmondhatjuk, mi az abszolút igazság. Hát az, amelyik esetén e rendszer minden elemét átvizsgálva, egyetlennel sincs ellentmondásban. Akkor ez abszolút igazság, hiszen semmi se cáfolja.
Ehhez képest az örök igazság ugyanez, csak más módszert alkalmazunk. Most úgy fogalmazunk, az igazság örök, ha megvizsgáljuk az eddig ismert dolgokat és minden rendben, ellentmondás semmi. Majd pedig megvizsgáljuk az ezután következő dolgokat, mindet, és ugyanerre jutunk. Akkor ez az igazság örök, hiszen soha nem fogunk olyant találni, amivel ellentmondásba keveredne.
Már csak azt kell megoldani, hogy a jövőbe lássunk. A végtelen jövőbe.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!