A liberalizmusnak van köze az erősebb kutya szaporodik elvéhez, vagy legalábbis következménye az neki?
9
A gyengébbek erősebbek általi eltiprásának promózása nem embertelen?
" gyengébbek erősebbek általi eltiprásának promózása nem embertelen?"
Nem szokás ilyesmit promózni.
Minek után nincs olyan rendszer ahol mindenki elégedett lenne így muszály úgy csinálni a dolgokat, hogy a többségnek kielégítsd az érdekeit, elvárásait. A többségnek.
Már ezt is írtam más kérdés alatt, de nincs olyan törvény, hogy mindennek és mindenkinek szaporodnia kéne. Mindig voltak és lesznek is egyedek akik nem képesek alkalmazkodni a környezetükhöz. Ez az egyed saját jellemzője, amiről senki más nem tehet, csakis ő. Amennyiben nem alkalmazkodsz a XXI. szd elvárásaihoz, akkor több lehetőséged is van.
1.: keresel olyan párt, aki egyet ért a te ideológiáiddal, így kettesben megértésre találtok
2.: nem szaporodsz
3.: mégis erőt veszel magadon és alkalmazkodsz a XXI. század elvárásaihoz
De most nyílván te sem olyan párt keresel magad mellé aki mindenben csak a rosszat látja, utálattal és gyűlölettel van tele, semmise jó neki, de azért dögöljön meg a szomszéd tehene is. Hisz az ilyen típusú emberek hibáztatnak bárkit a saját sorsuk miatt, csak magukat nem.
#12
"A gyengébbek erősebbek általi eltiprásának promózása nem embertelen?"
De, az az. Csak ennek semmi köze nincs a liberalizmushoz.
A liberalizmus azt a rendszert váltotta fel, ahol egyesek az uralomra születtek, mások az alávetettségre, és ezt fogadd el, mert majd a túlvilágon Isten úgyis kompenzál. Jobb volt szerinted?
A születési előjogok rendszere tehát ugyanezt képviselte, csak nyíltan és erőszakosan, és a vallás volt az, ami a rendszert relatíve elviselhetővé tette.
17
De akkor mi változott? A technológiai fejlődés adta relatív jólét?
A vagyoni, hatalmi arányok nem változtak semmit.
Ugyanaz a rabszolgatartás megy csak szebb körítésbe csomagolva.
"De akkor mi változott?"
Pont az, amot leírt:
"egyesek az uralomra születtek, mások az alávetettségre, és ezt fogadd el, mert majd a túlvilágon Isten úgyis kompenzál"
A világ leggazdagabb embereinek jelentős része nem gazdagnak született, hanem tehetség, kitartás, szorgalom, szerencse, kapcsolatok révén vált azzá. Nincs már kasztrendszer nálunk, az emberek jellemzően nem beleszületnek egy szerepbe, hanem azon legjobb tudásuk szerint képesek lehetnek változtatni.
19
Ha egyszer valaki bekerült a felső rétegbe akkor onnan nem nagyon van visszaút a pöcegödörbe legalábbis nem gyakran látjuk, hogy ilyen előfordul, magyarán az a hely végleg le van foglalva odafent. Persze a vagyoni ranglistán szoktak helyet cserélgetni az emberek de általában mindig ugyanazok a figurák vannak ott a top 500 vagy top 1000 leggazdagabb és legbefolyásosabb ember listáján. Ebből az öröklésnek köszönhetően pedig a dinasztiák kialakulásának nagy esélye következik, tehát amikor az utód már beleszületik a kiváltságos pozícióba, ergo feudális rendszer teremtődik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!