Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Létezik-e ilyen mondás? Kié?

Létezik-e ilyen mondás? Kié?

Figyelt kérdés

Egyszer mintha ilyesmit hallottam volna:

Minden tudás bennünk van, csupán elő kell hívni azt.



2023. jan. 30. 09:43
 1/3 anonim ***** válasza:
79%

[link]

Itt találtam csak meg így, keress hinduizmus és reinkarnációs témákban, én nem vagyok ebben otthon.

2023. jan. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
90%
Ez olyasmi bölcsesség, mint az, hogy minden kőben benne van a szobor, csak azt a fölösleges anyagot megfelelően el kell távolítani.
2023. jan. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
85%

A mondás, az csak egy frappáns meglátás, de ez így nem igaz, ahogy itt elhangzik.

A megértés lehetősége van bennünk, de az emberiség a zseniális egyedeinek köszönheti a felfedezéseit, amit aztán a kommunikációk fajtáinak során mások is megszerezhetnek, ha törekednek rá és van annyi intelligenciájuk, hogy képesek a tanulásra, de a tudás nincs bennünk, azt meg kell szerezni.

Kreatív emberek kétségtelenül léteznek, akiknek saját maguknak is lehetnek kisebb-nagyobb ötleteik, de komoly tudományos felfedezésekhez többnyire szükséges az adott témában széles körű jártasság, amivel a korábban élt emberek tudásbázisára támaszkodva tehetünk szert új ismeretekre akár, bár ami azt illeti, az emberiség felhalmozott tudása olyannyira sok, hogy mára teljes képtelenség mindent elsajátítani, így polihisztorok már régen nem létezhetnek, magas fokú tudást csak szűk és speciális területen tudunk szerezni és a többségnek az is problémás, hogy abban is elérjen olyan szintet, ami viszonylag nagy mélységű, mert még ez is túlságosan szerteágazó, így nagy valószínűséggel az elérhető tudásnak csak a töredékét tudjuk szorgalmas munkával elsajátítani.

2023. jan. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!