Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Ki a fenék voltak a szlovákok...

Ki a fenék voltak a szlovákok ősei? Tatárjárás utáni szláv migránsok leszármazottai?

Figyelt kérdés

The simple political interests and the typical chauvinist national narcissism created the so-called NATIVIST theories in the era of the national awakening. In the 19th century , it was politically very hard for the Slovaks to build any territorial demands and claims on the basis of their late medieval era migratory past, thus the early Slovak nationalists had to fabricate a NATIVIST autochonist fairy tale history to create a national identity. Despite their extreme level of wannabee-ist tales and stubborn wishful thinking, the modern Slovaks are not really related to local ancient Slavs.


Slovak is one of the youngest ethnonym in Europe, the "Slovak" term was born only in the 15th century, in the early modern period. Without own ethnonym, we can't even speak about identity or ethnicity. Unlike the Czechs, Croats, Polish (some white Croats), Serbs etc...who had real ethnonyms, their late born ethnonym the "Slovak" is not a real ethnonym , its meaning: "something Slavic language speakers". Nomen est omen. No wonder: Slovaks were early modern period mixture of immigrants: Czech Hussites from the N-west, Polish immigrants from the north, Local Hungarians, nomadic Vlach settlers in Eastern Slovakia, Rusyn people in the east, and some German settlers. This modern mixture had a clear impact on various Slovak "dialects". In the reality this were not dialects but rather different languages. This mixature is mirrored in their many old languages Until the birth of the unified "Central Slovak" language in the 19th century, some of the Slovak dialects were closer to Czech language, others were closer to Polish language another dialects were closer to the Rusyn language. So Slovaks did not have even a common mutually intelligible language (which is a corner point of a real nation or an ethnic group) until the Slovak linguistic reforms of the 19th century.


You can read about it here: [link]


The common unified mutually intelligible Slovak language was spread by the Czechoslovak school system during the interwar period and the communist era, which remained the central policy and goal of the Czechoslovak governments.

The Slovak “ethnic group” is a young modern artificially and politically designed/MANUFACTURED product instead of real natural/organic historic development.



2022. dec. 24. 20:02
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
93%

Igen mert nyilván az következik belőle, hogy ők ruszinok, lengyelek és csehek akik elfelejtették hogy ők azok és pont a szlávok eredeti önelnevezését találták ki népnevüknek. :D A szlávok önelnevezése a szloven- tőből ered ami egyszerűen beszélőt jelent szemben a nyemecekkel (némák) akik a számukra érthetetlen nyelvű idegenek voltak, ez az elnevezés később a németeken ragadt meg. A szlávok a történelmi forrásokban többek között mint Sclaveni szerepelnek ezt a régi nevet a szlovákok, a szlovének és a hajdani szlavónok őrizték meg, utóbbiak később beolvadtak a horvátok közé.

Az említett északi részeken élő szlávok zöme sosem asszimilálódott a magyarságba, nincs tömeges kihalásukra utaló nyom, pont a középkori forrásainkból tudjuk hogy ott folyamatos volt a szláv jelenlét és a legkorábbi forrás ahol az önelnevezésük szerepel azt mutatja az már a 13-14. században szlovenszki volt, a hímnemű alak pedig a 15. századra felvette a szlovák formát. A szlovák nyelv egyetlen komolyan vehető nyelvész szerint sem egy pidzsin vagy keveréknyelv ez legfeljebb a te vágyálmod. Ahogy az is, hogy a szlovákok kifejezetten az ukránokkal alkotnának genetikailag egy klasztert, elütve más helybeli népektől. Az elhelyezkedésük a PCA-n lényegében lefedi a földrajzi elhelyezkedésüket, átfedéseket mutatnak a cseh, lengyel, magyar, ukrán népességgel. A keleti szláv egyébként egy nyelvészeti fogalom. A lengyel és a nyugat-ukrán genetikailag közelebb áll egymáshoz mint utóbbi az északi oroszokhoz.

2022. dec. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Kedves szlovák származék! "és pont a szlávok eredeti önelnevezését találták ki népnevüknek."

Nem pont így nevezték pontosan a szlávokat. Ez csak annyit jelent hogy nem volt sokáig semmiféle identitás és konrét közös nyelv / kapocs ami etnikai csoportot hozott volna létre....ezért szlávul beszélőnek kezdte magát nevezni ez az elég heterogén migráns csoport.


"nincs tömeges kihalásukra utaló nyom" Rajtad kívü ki mondta hogy kihalásnak kellett volna lennie? Miért akarod ezt a le nem írt gondolatodat a számba adni? Logikailag nem értelmezhető ez a betoldásod, hacsak nem egy "szalmabáb érvelési" hibával akartál előrukkolni. Olvass: [link]


"Az említett északi részeken élő szlávok zöme sosem asszimilálódott a magyarságba"

Ezt hogyan bizonyítod?

Annyit tudunk, hogy az etnikai magyarokkal ellentétben, a szlovákoknak nem igazán található meg az autoszomális keveredésekben a Kárpát-medencében lévő korábbi népek, germánok és kelták keveredése. Ők színtiszta ukránok genetikai értelemben, és így genetikailag teljesen nélkülözik a térség történelmi lenyomatait az örökítőanyagukban.

Ezt nehéz máshogy magyarázni, mint egy késő középkori bevándorlást.


"pont a középkori forrásainkból tudjuk hogy ott folyamatos volt a szláv jelenlét"


Csakhogy ez önmagában még semmit sem jelent, ugyanis a Kárpátok északi része az egyik legritkábban lakott terület volt Európában, az Árpád-kori királyságban pedig a legtöbb szláv (ahogy a legtöbb ember is) a Dunántúlon élt, jóval több szláv eredetű árpád-kori helységnév van a Dunántúlon mint Felvidéken.


Ne feledjük, ha a kora-középkori helységnevekről beszélünk, Erdély az igazi kincsesbánya, ahol több kora-középkori szláv helységnév van mint a mai Lengyelország területén, ami azért elég megdöbbentő tény. Mégsem nagyon élnek szlávok Erdélyben manapság.


"A szlovák nyelv egyetlen komolyan vehető nyelvész szerint sem egy pidzsin vagy keveréknyelv ez legfeljebb a te vágyálmod."


Senki nem beszélt pidgin azaz keveréknyelvről, ez megint a te betoldásod, megint a számba szeretnéd adni. Tehát ismét szalmabábozással akarnál előzni....


Az egységes szlovák egy korabeli értelmiség által kreált nyelv, amit a csehszlovák korszakban az iskolarendszerrel terjesztettek el, hogy jobban megértsék egymást az emberek.

2022. dec. 25. 14:43
 13/23 A kérdező kommentje:
Figyeljétek! Előjön majd a szlovák történészek által nyomatott Nagymorva birodalmi leszármazás wannabee hülyeségével, hogy az a szlovákok ősállama birodalma volt.
2022. dec. 25. 14:47
 14/23 A kérdező kommentje:

There are many varieties of Slovak. These may be divided in four basic groups:


Eastern Slovak dialects (in Spiš, Šariš, Zemplín and Abov)

Central Slovak dialects (in Liptov, Orava, Turiec, Tekov, Hont, Novohrad, Gemer and the historic Zvolen county)

Western Slovak dialects (in remaining Slovakia: Kysuce, Trenčín, Trnava, Nitra, Záhorie)

Lowland (dolnozemské) Slovak dialects (outside Slovakia in the Pannonian Plain in Serbian Vojvodina, and in southeastern Hungary, western Romania, and the Croatian part of Syrmia)


The fourth group of dialects is often not considered a separate group, but a subgroup of Central and Western Slovak dialects (see e.g. Štolc, 1968), but it is currently undergoing changes due to contact with surrounding languages (Serbian, Romanian and Hungarian) and long-time geographical separation from Slovakia (see the studies in Zborník Spolku vojvodinských slovakistov , e.g. Dudok, 1993).


For an external map of the three groups in Slovakia see here.


The dialect groups differ mostly in phonology, vocabulary and inflection. Syntactic differences are minor. Central Slovak forms the basis of the present-day standard language. Not all dialects are fully mutually intelligible. It may be impossible for an inhabitant of the Slovak capital Bratislava (in western Slovakia) to understand a person from eastern Slovakia. Also, it is primarily western dialects that can be considered fully mutually intelligible with the Czech language.


The dialects are fragmented geographically, separated by numerous mountain ranges. The first three groups already existed in the 10th century. All of them are spoken by the Slovaks outside Slovakia (USA, Canada, Croatian Slavonia, Bulgaria and elsewhere) and Central and Western dialects form the basis of the Lowland dialects (see above).


The western dialects contain features common with the Moravian dialects in the Czech Republic, the southern central dialects contain a few features common with South Slavic languages, and the eastern dialects a few features common with Polish and the East Slavonic languages (cf. Štolc, 1994). Lowland dialects share some words and areal features with the languages surrounding them (Serbian, Hungarian and Romanian).

2022. dec. 25. 16:26
 15/23 kürasszír ***** válasza:
95%

Kedves kérdező!


EZT ÍRTAD: "Ők színtiszta ukránok genetikai értelemben, és így genetikailag teljesen nélkülözik a térség történelmi lenyomatait az örökítőanyagukban. Ezt nehéz máshogy magyarázni, mint egy késő középkori bevándorlást."


1.) Késő középkori nagyarányú bevándorlása már bőségesen lennének írott források. Ahogy a többi Magyarországra irányuló korabeli bevándorlásra is vannak.


2.) Az ukránok és az őseik ortodox keresztények, azonban az egykori Felvidéken mindig teljesen jelentéktelen volt az ortodoxok, vagy más keleti rítusú keresztények aránya. A Magyar Királyságba bevándorolt ortodox népek, a románok és a szerbek megőrizték keleti keresztény rítusukat. A Habsburgok csak görög katolikussá tudták tenni a ruszinokat és a románokat, de nem nyugati, római katolikussá. A Felvidék a reformációig római katolikus volt, a reformációtól pedig katolikus többség és egy evangélikus, református protestáns kisebbség jellemezte.

2022. dec. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
93%
Szomorú, hogy ez a xenofób fröcsögés még mindig kint lehet :(
2022. dec. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Nincsenek forrásaink a részletes középkori bevándorlásról, ez nem Mária Terézia kora vagy a 18.század, ahol falu pontossággal tudjuk kiket telepítettek be, és melyik évben.


Rengeteg orosznak nevezett emberke települt be Magyarországra, azok mind felvették a katolikus vallást.


A szerbek Románok esetében gyakran pásztor populációkról beszélünk nagyon eltérő civilizációs és antropológiai jegyekkel. Ugyanis ezek un. fistes balkáni népek, fekete haj barna szem sárga bőr és kevésbé európai fura arcszerkezettel rendelkeznek, így könnyebb volt megőrizni identitásukat.


A dél-nyugati fajta oroszok azonban kezdetektől földműves népek voltak, és fehérek, így könnyebben asszimilálódtak mint a balkán népei.

2022. dec. 27. 10:40
 18/23 A kérdező kommentje:
16-os! Te normális vagy? Nem akar téged senki sem bántani, pusztán azért mert egy nem éppen népszerű valláshoz vagy etnikumhoz tartozol. Ébredj fel! Nem kell rettegni, a 21.században élünk.
2022. dec. 27. 10:42
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Ki vagy te, hogy névtelen hozzászólók etnikai hovatartozásáról nyilatkozgatsz? Megmondja varázsgömböd?
2022. dec. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Eléggé faék-egyszerű logikai készséged lehet, ha ilyen következtetéseket vonsz le...
2022. dec. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!