Honnan terjedt el az a nevetséges tévhit hogy a magyar egy lovasnép?
Honnan terjedt el az a nevetséges tévhit hogy a magyar egy lovasnép? Ja tudjuk a kalandozó katonaság (elit azaz fegyveres réteg) lovon harcolt, mint a középkori Ny-európai nemesek is akik lovagok voltak.
Valódi bizonyítottan lovas népek a középkori Európában a svédek hollandok és dánok voltak, hiszen nálk már a parasztságnál a késő-középkorban is szinte kizárólag loval történt, ugyanerre a magyar parasztságnak csak 19.századtól adódott anyagi lehetősége a lovak magas ára miatt. Ezért a magyar paraszt a 19.sz. előtt csak ökörrel szántott.
Tehát a magyar NÉP bizonyosan nem volt lovas, max. az elitje , katonasága.
# 40
Mellé lőttél, ugyanis szerencsémre véletlenül pont Bona Gábor tanítványa voltam az egyetemen.
A linkelt cikkben ez áll: "Így tisztázódott például, hogy a honvédsereg felső vezetését, a tábornoki és a törzstiszti kar döntő hányadát volt császári-királyi tisztek alkották, zömmel aktív tisztek akik 1848 tavaszán, az első honvédzászlóaljak alakítása idején, illetve 1848 őszén léptek, illetve álltak át a császári-királyi hadseregtől, kisebb részben nyugalmazott, illetve kilépett császári-királyi tisztek voltak. A szabadságharcot végig szolgált 32 honvéd tábornok közül például 1848 tavaszán 22-en álltak a császári-királyi hadsereg aktív alkalmazásában, két fő már nyugállományban volt, négyen pedig a kilépett tisztek kategóriájába tartoztak. Továbbá három fő, így Bem, Dembinski és Wysocki, az 1830/31-es lengyel felkelősereg tábornokaként, illetve tisztjeként rendelkezett katonai előképzettséggel. A tábornoki karban csupán Perczel Mór nem viselt korábban tiszti rendfokozatot.
A honvédsereg közel 900 ezredese, alezredese és őrnagya között az egykori császári-királyi, valamint az említett lengyel felkelésben részt vett tisztek aránya már alacsonyabb volt, de mégis meghaladta a 60 %-ot. Az arány az ezredesek esetében túllépte a 80 %-ot, s csak az őrnagyoknál süllyedt 50 %-ra."
Nem hiszem, hogy ez engem cáfolna, pont ellenkezőleg.
# 42
Éppen Bona Gábor cáfol Téged:
"Mindezek alapján a honvédsereg tábornoki- és törzstiszti kara esetében a tisztek nem egészen 70 %-a tekinthető magyarnak. "
TEHÁT KÖZEL 70 %-A A MAGASABB RANGÚ TISZTEKNEK MAGYAR VOLT.
"A honvéd századosok esetében a magyarok aránya megközelítette a 80 %-ot.."
TEHÁT A SZÁZADOSOK KÖZEL 80 %-A MAGYAR VOLT.
A lényeg Bona Gábortól: "A fenti adatok alapján két alapvető következtetés vonható le. Egyrészt az, hogy a rendfokozatoknál lefelé haladva a nem magyar etnikumhoz tartozó honvéd tisztek száma és aránya fokozatosan csökkent. A másik, hogy a parancsnoki és a századosi kar, soknemzetiségű összetétele ellenére, nem példázza a korabeli magyarországi nemzetiségi viszonyokat."
TEHÁT 1848-1849-BENA HONVÉDSÉG TISZTIKARÁBAN A MAGYARORSZÁGI ETNIKAI ARÁNYOKHOZ KÉPEST IGEN MASSZÍVAN FELÜLREPREZENTÁLTAK VOLTAK A MAGYAROK.
Hiszen a fő- és törzstisztek közel 70 %-a volt magyar, a századosoknak pedig közel 80 %-a.
Mindeközben Magyarország akkori lakosságának talán ha bő 40 %-a lehetett magyar nemzetiségű.
A címben szereplő kérdésre nem tudtál választ adni.
https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__tarsadalomtudoman..
# 44
Azért az kicsit merész, hogy felülbírálod Bona Gábort, aki mégiscsak 1848-1849 hadtörténetének egyik legfontosabb szakértője.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!