A latim amerikai enganche rendszer miről szólt? Valaki elmagyarázza?

Figyelt kérdés

2022. júl. 14. 09:03
 1/5 MDaniel98 ***** válasza:
100%

"Both historically and actually, the enganchesystem constitutes a form of debt bondage encountered in many different rural contexts throughout."


Ennyit találtam róla.

2022. júl. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én sem találtam többet... :/
2022. júl. 14. 09:23
 3/5 Phoney ***** válasza:
100%

Ugyanott leírják részletesen is.


Lényegében önkéntes adósrabszolaság; valaki megelőlegez neked valamilyen juttatást (általában pénzt), amit aztán munkával törlesztesz (te vagy az egész családod). Amíg nem dolgoztad le, addig nem is dolgozhatsz máshol.

2022. júl. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ez jobb vagy rosszabb mint pl a napszamos munka? Csak az a különbség, hogy itt előre adják és emiatt oda vagyok kotozve?
2022. júl. 14. 09:47
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

#4 Ez a lényege az adósságnak. Kapok valamit, amiért valamilyen kötelezettséget vállalok, amit később teljesítek. Itt az a fő jellemző, hogy amíg valaki nem fizeti vissza, addig kb. a hitelező szolgája lesz. Tehát nem is közgazdaságilag külön kategória, hanem inkább emberi jogilag.


+ [link]

2022. júl. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!