Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Elmagyarázza nekem vki kémiábó...

Elmagyarázza nekem vki kémiából egyenletek hogyan kell megoldani?

Figyelt kérdés
2 éve tanuljuk,de semmit nem tudok fölfogni belőle,és a képletekből se sokat. Hogy van ez?

2015. márc. 15. 15:41
 1/5 anonim válasza:

Pl.:

2Na+Cl2=2NaCl

a lényeg, hogy az egyenlet bal oldalán is annyi atom legyen amennyi a jobb oldalon van(atommegmaradás törvénye), és még amit tudni kell, hogy a gáz halmazállapotú anyagok mellé mindig 2-es indexet írunk, mert ezek molekulárisak

2015. márc. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A jod mondjuk szilard, a brom meg folyekony es azok is ketatomos molekulat alkot...

Az egyenletrendezesnek meg tobb koze van az ox szamoknak. A tobbit ha hazaertem

2015. márc. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A lényeg, hogy az atomok és az elektronok száma megegyezzen mindkét oldalon. Ezen kívül minden atomnak van jellemző oxidációs száma, ami kb annyit jelent, hogy mennyi elektront kölcsönzött más atomoknak. Pl: 2H2 + 1O2 = 2H2O. Itt bal oldalt csak elemek vannak (egyforma atomokból álló molekulák). Ezeknek mindig nulla az oxidációs száma. A Jobb oldalon a hidrogén elektront kölcsönöz az oxigénnek, mert kisebb az elektronegativitása, nem vonzza annyira az elektront, mint az oxigén, ezért jön létre kötés közöttük. Így a hidrogén oxidációs száma a vízben +1 lesz, az oxigéné meg -2. Ezek a periódusos rendszerben ott vannak, hogy melyik atom milyen oxidációs számokat szeret. Nagyjából ennyi az alapja a dolognak. Ami már nehezebb, hogy hogyan döntöd el, hogy egy reakció az adott körülmények között végbemegy, vagy sem. Ahhoz már komolyabb tudás kell, ha középiskolás vagy, akkor azt talán nem kell megtanulnod. Egyelőre a sima egyenletrendezést gyakorolgasd, aztán ha az megy, akkor foglalkozz csak a bonyolultabb részével, szabadentalpia változás, elektrokémiai potenciál, Nernst egyenlet, stb...
2015. márc. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

No hazaértem. Jó lenne tudni amúgy, hogy a titrálás nem megy, vagy nem tudod rendezni, hogy H + O - > H2O.


A kémiát nem itt kell elkezdeni. Az alapokkal kell, a legáltalánosabb dolgokkal, amiknek igazából semmi köze a kémiához, mégis nélkülük a legbanálisabban lehet elakadni egy feladattal.

Ismerjük az alapvető mértékegységeket, tömeg(m) molaritás (n) moláris römeg(M) sűrűség(ró) ÉS tudjunk velük számolni is. Ha ez megvan nézzük át a tömeg%ot a mol%ot a koncentrációt és azokkal is tudjunk számolni, és egymásba is átszámolni. Tudjunk alapvető keveréseket felírni, párologtatást, bepárlást... Ismerjük a molekulaképletet és az összegképletet.

Ha ez megy nézegessünk gázok tulajdonságait vizsgáló feladatokat, egyensúlyra vezető folyamatokat, termokémiai alapokat.


Aztán lehet hajózni a kémia durvább vizeire :

Elektrokémia, Sav-bázis, termokémia, gázelegyek, puffer oldatok. Az hogy itt már mi miért és hogyan van azt tudnod kéne a korábbi tapasztalatokból. Nincs királyi út.


A középsulis kémia egyébként pont úgy van felépítve, hogy 9. első félévben letolja hogy elektronszerkezettermokémiasavbáziselektrokémia aztán másfél évig húzza az egyébként kb 0 alapra mutogató szerves és szervetlen kémiát.

Az alapórás kémia elég lájti. Gimiben én is rossz voltam belőle.

2015. márc. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igazából általános iskolás vagyok és 7 óta tanuljuk ezt és nem könnyű:/ de mindenkinek köszi:)sokat segotettetek:)
2015. márc. 15. 22:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!