Lehetett valaki úgy író Magyarországon a kommunista érában, hogy ennyi díjat, kitüntetést kapott, de írásaival egyáltalán nem volt az államszocialista rendszer propagandistája?
10/ Hát nem is tudom... Nekem inkább tűnik a Neoton dal burkolt nyugat reklámnak, ami átjutott a szűrőn valahogy. :) Mert azért Monte Carlo a vasfüggönyön túl volt és a nyugathoz tartozott.
---
#14 Nem az volt a baj, hogy volt egy határ, (mindenütt van), hanem, hogy nem lehetett kiszámítani, hol van. + voltak "még egyenlőbbek".
Aki tudott a sorok között olvasni, az néha a kritikában is észre vette a burkolt benyalást. Ez jellemző volt pl. Komlósra.
Ami a Neotont illeti: írtak ők olyat is, hogy "minek álmodni, ha ébren is jó?". Ezt azért nem nevezném rendszer kritikának.
#7: sokaknak fel kellett mutatni valami "oroszosat"
Boney M : Rasputin
Dschinghis Khan: Moszkva
Stroganoff Ensemble : Russian Disco
Sting : Russians
Ez mind abból az időszakból való, ne mondd, hogy tőlük is elvárták ezt. Egyszerűen divatos dolog volt az oroszokkal foglalkozni. Az Omega akkoriban szinte mindig Münchenben dolgozott a Boney M-mel egy stúdióban, mondtak olyat is, hogy tőlük szerezték az ötletet a Rasputyinhoz.
#3: Ezekben a sorokban mi a pláne? Akkor már inkább ez: "Léna eltűnt egy hajnalon" - valaki az Omegából is mondta, hogy ez átment a cenzúrán, látszólag nem vették észre egy másik értelmezését (mondjuk, én sem), de lehet, hogy ők sem azzal a céllal írták, csak később magyarázták bele.
A Boney M. Rasputin című számát viszont nálunk nem nagyon játszotta a rádió, gondolom az ilyen soraiért: "Russia's greatest love machine" és a végén: "Oh, those Russians". (Mintha olyan sokan értették volna.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!