Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Az 1910-es évek végén, illetve...

Az 1910-es évek végén, illetve az 1920-as években valós veszély/eshetőség volt egy kommunista "Világforradalom"?

Figyelt kérdés
És nem csak Oroszországban jut (hosszútávon) hatalomra a proletárdiktatúra?

2022. ápr. 13. 15:52
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
16 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
21%
Nem. Ehhez sok más országban is az akkori orosz helyzethez hasonló társadalmi feltételeknek kellett volna fennállnia.
2022. ápr. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Inkább később, a Szovjetunió megerősödésével, atomhatalommá válásával és a náci Németország legyőzésével vált valós veszéllyé.


A Szovjetunió rengeteg kommunista mozgalmat finanszírozott világszerte méghozzá rendkívül hatékonyan, kb. minden (volt vagy jelenlegi) kommunista ország azért tudott létrejönni a világon, mert a szovjetek megfinanszírozták pénzzel, katonákkal, fegyverrel, tanácsadással.


Még ennél több is lett volna, ha az amcsik nem szállnak szembe velük.

2022. ápr. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 MDaniel98 ***** válasza:
100%
Akkoriban igen népszerű volt a kommunista ideológia többnyire a kihasznált kétkezi munkások és a fiatalok között, de az erőszakos hatalomátvételi kezdeményezések semelyik országban nem vezettek gyakorlatilag semmilyen eredményre, kivéve, ha a Szovjetunió is beállt mögéjük. Trockij és köre szorgalmazta elsősorban a kommunizmus elterjesztését világszinten, a többiek elsősorban Oroszországra akartak koncentrálni, legalábbis egy ideig. De persze az is helyes válasz amit a 2#-es írt.
2022. ápr. 14. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nem. Ha alaposabban utánaolvasol, a gyári munkásság nem hatalmat akart, hanem csak méltóbb körülményeket, azaz több fizetést, szabadnapot, ilyesmiket. Nem a rendszert akarták megdönteni, hanem a saját életüket megjavítani.


Oroszországban is inkább puccs zajlott le, nem pedig kommunista forradalom. Nagyon komoly agitációs munka kellett ahhoz, hogy az ipari munkásságot valamennyire megmozdítsák, és még utána is egy véres polgárháború kellett az ország elfoglalásához, és komoly terror a rendszer fenntartásához.


A kommunisták mindig is egy erőszakos kisebbség voltak, ami ideológiai agitációval lovagolta meg a munkások elégedetlenségét.

2022. ápr. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!