Vannak még felfedezésre váró piramisok Egyiptom területén?
Persze, hogy vannak. Ma már a modern régészet elképesztő mértékben kiterjedt vizsgálatokat végez és bevetnek mindenféle "nyomozói" eszközt. Ez ma nem is kérdés. A helyzet az, hogy a Föld teljes szárazföldjeinek területét nem lehetséges felásni, mert hát vannak városok, lakóépületek, utak, hidak, gyárak, erdők és sok minden, amit nem lehet tönkretenni egy ásatással. Arról nem is beszélve, hogy pénzügyileg sem megfizethető és ember kapacitásban sem megvalósítható - következésképp kell legyenek feltáratlan régészeti lelőhelyek világszerte. Nem is lehet másképp. Tudnak is ilyenekről és csak néhány cikket ajánlok ebben a témában...
BBC News - 2011. május 25
Egyiptomi piramisokat találtak infravörös műholdfelvételek segítségével
Tizenhét elveszett piramis található azon épületek között, amelyeket Egyiptom új műholdfelvétele azonosított. Több mint 1000 sír és 3000 ősi település is kiderült a földalatti épületeket ábrázoló infravörös felvételekből.
A csapat a Föld felett 700 km-rel keringő műholdak képeit elemezte, amelyek olyan erős kamerákkal vannak felszerelve, amelyek képesek rátalálni az 1 méternél kisebb átmérőjű tárgyakra a Föld felszínén. Infravörös képalkotást használtak a felszín alatti különböző anyagok kiemelésére.
Smithsonian Magazine - 2016. december (ugyanarról számol be, de lehet benne több infó vagy kép - most nem néztem át)
Sarah Parcak űrrégész műholdak segítségével tárja fel az ókori egyiptomi romokat
Talán egy másik, a maja piramisokkal is ugyanez a helyzet. Kis idézet és a cikk:
A National Geographic cikke magyarul (2018).
Újra kell írni a történelem majákról szóló fejezetét?
A legújabb kutatások szerint a maja civilizáció sokkal kiterjedtebb és fejlettebb volt, mint eddig gondolták.
Egy kutatócsoport modern lézeres távérzékelő módszerrel egész városokat és hatvanezernél is több ember alkotta objektumot talált a guatemalai esőerdő mélyén.
... lézeres távérzékelő módszeren alapuló vizsgálata 60 ezernél is több, eddig ismeretlen ember alkotta objektumot tárt fel, köztük egész városokat, erődítményeket, farmokat és ezeket összekötő országutakat. A felmérésből az is kiderül, hogy a maják az erdőtől elhódított parcellákon magas színvonalú mezőgazdasági tevékenységet folytattak, mely által hatalmas népességet voltak képesek eltartani.
„Egész városok rajzolódnak ki előttünk a felmérés adatait alapján. További 20 ezer négyzetkilométer vár feltárásra, valamint települések százai, melyekről ma még semmit nem tudunk” – mondja a filmben Estrada-Belli.
A Szfinxet ennyi homok alól ásták ki. Esélyes, hogy van még 1-2 apróság Egyiptomban :)
A legtöbb piramis nem Egyiptomban van, hanem Szudánban, az egykori Núbiában, különösen a Kushita királyság épített ilyeneket az egyiptomiaktól eltanulva a szokást.
Sokat egyszerűen betemetett a homok, gyakran találnak újakat és akkor ez az egyiptomi piramisokkal is előfordulhat.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!