Milyen lesz az általunk ismert világ 1000 év múlva?

Figyelt kérdés
Például egy i.sz. 1000 körül tehát Szent István király korában élt ember mit gondolhatott arról milyen lesz a világ 1000 év múlva? Vajon mi mai emberek el tudjuk képzelni milyen lesz 3000ben, van erre bármilyen elmélet?
2022. márc. 31. 20:09
 1/4 LeonScottKennedy ***** válasza:
100%

Elmélete mindenkinek van, de nem több az véleménynél. Nagyon sok mindent bele kellene kalkulálnunk; a klímaváltozás következményeit, a tömeges kihalás következményeit, a dollármilliárdosok űrversenyének, és annak kereskedelmivé tételének következményeit, az űrprogramok következményeit, a kultúrák és társadalmak egyreinkább egybeolvadó következményeit, a vallások, ezotéria és babonaság hanyatlásának, esetleg nagyrészt-kihalásának következményeit, ennek következményeit a tradíciókra, ennek következményeit a társadalmakra, és ennek következményeit az emberi pszichére, gondolkodásmódra, világnézetekre; akkor ott vannak még esetleges mikroevolúciós következmények, amiket a természetükből adódó randomságuk miatt lehetetlen megjósolni, a génmódosítás és génsebészet következményeit, a fogyó energiaforrások elfogyásának következményeit, az édesvíz eltűnésének következményeit, az egyre táguló társadalmi szakadékok következményeit, a túlnépesedés következményeit, a robotizáció és automatizáció következményeit, a Neuralink következményeit, a virtualizáció következményeit, meg miegymás.


De a bottom line az, hogy egyikünk sem Hari Seldon.

2022. márc. 31. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ekkora időtávlatot lehetetlen megjosólni. Persze lehet vaktában képzelegni. Ha kitalálok 200 dolgot, akkor lehet hogy pár dologba beletrafálok, de az csak véletlen. Jó példa a megjosolhatatlanságra az internet. A megjelenése előtt nem hogy 50-100 évvel, de még 10-20 évvel korábban sem beszéltek róla.
2022. ápr. 1. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is rengeteget gondolkodom ilyesmin, szerintem a legtöbb változás technológiában lesz, illetve az orvostudományban, sőt az is biztos hogy akkor már tovább fog élni az ember. A túlnépesedés viszont nagy gond lesz…

Egyébként őszintén belegondolva ilyenkor mindig egy nagyon futurisztikus kép van a legtöbb ember előtt, de valójában szerintem mégsem lesz akkora hatalmas változás… például a városok látképében… most is van rengeteg épület, ami mar több 100 eve all, azok szeritem megmaradnak. Vagy ha csak Budapestre gondolok, én kétlem hogy elbontanak pl a belvárost, hogy egy modern, minimal város legyen belőle.

Sőt abban is biztos vagyok, hogy a gettó, afrikai, del-amerikai, indiai, ugyanaz marad, sőt talán meg nagyobb lesz.

1000 év múlva is lesznek sokan akik úgy élnek mint az ősemberek, amire ma itthon is van példa Borsodban…

2022. ápr. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 MDaniel98 ***** válasza:
Ez akkora távolság, hogy lehetetlen megmondani kb. olyan mintha odamennél Szent Istvánhoz, és megkérdeznéd tőle mi lesz 1000 év múlva, van egy olyan érzésem, hogy semmit sem talált volna el belőle.:)
2022. ápr. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!