Zseniális ötlet volt a 19.századi gentleman demokrácia, ahol a tanulatlanabb primkó egyszerű rétegek nem szavazhattak?
Zseniális ötlet volt a 19.századi gentleman demokrácia, ahol a tanulatlanabb primkó egyszerű rétegek (prolik parasztok stb..) nem szavazhattak? 6%-os választójog szerintem optimális lenne ma is egy műveltségi cenzussal.
Manapság túl sok átlagos vagy hülye embert engednek be a tömegoktatás korában az egyetemek kapuin, ezzel lejáratva a diplomák értékét.
Troll vagy Kérdező!
Értelmes embernek ilyesmi nem fordul meg a fejében.
Igen, nagyon fasza volt, például a franciáknál is, aztán csak kitört a forradalom. Pont azért, mert a szavazóréteg, aki a teljes lakosság sokkal kisebb hányadát tette ki, mindig olyan törvényt hozott, hogy a gazdagok jól járjanak a szegények kárára.
Abban viszont teljesen igazad van (és támogatnám is), hogy a „tanulatlan réteg” ne szavazhasson, mivel ők a legkönnyebben meggyőzhetőek bármiről; elég csak annyit mondani, hogy „Adok most neked egy zsák krumplit, de ha a másik fél nyer, még ennyit sem fogsz kapni.”, rögtön az adományozóra fog szavazni.
Én az érettségihez kötném a szavazati jogot. Manapság azt tényleg röhejesen könnyű megszerezni, és aki erre sem képes, az inkább ne dönthessen mások sorsáról.
#4 ugyan azt az érettségit teszik le mindkét intézményben. Nincs különbség.
Ha túl kicsi a cenzus, akkor nincs sok értelme.
Ha meg túl nagy, és jelentős rétegeket zár ki, akkor meg az a baj, hogy ennek a rétegnek nem marad más érdekérvényesítő lehetősége, mint az erőszak. Polgári engedetlenség, zavargás, végső soron forradalommal, polgárháborúval kivívni, amit akar.
"#4 ugyan azt az érettségit teszik le mindkét intézményben. Nincs különbség."
Tévedés, régebben még pár éve is a szakközepesek gyengített érettségi feladatokat kaptak. Lemaradtam.... Azóta a gimis érettségit is lehúzták az ócska szakközepes minőségre?
Annyira "zseniális" volt, hogy több nép is inkább a kommunizmusba menekült ebből a vadkapitalista rémálomból, ahol csak a "gentlemanek" érdekei számítottak, hiszen csak ők szavazhatnak, a munkásokat meg kb. állatként tartották, és még a legtöbb foglalkozási ártalmat ("kalaposbetegség", krónikus metanolmérgezés, stb.) is egyszerűen a gyártulajdonosok fillérb#&@ása okozta, mert szerintük jók voltak a gyárak szellőzés nélkül is. Egyes munkakörökben az volt a normális, hogy 40-50 éves korodra belerokkantál a munkádba, aztán ott álltál munkaképtelenül nyugdíj meg minden nélkül. Mai fejjel nehéz elképzelni azt a rendszert, ami még a kommunizmusnál is rosszabb volt, de létezett.
Ennél társadalmi tekintetben még a feudalizmus is jobb lehetett, mert egy nemes legalább több-kevesebb felelősséggel, sajátjaiként tekintett az alattvalóira, a tőkés viszont csak droidként, mert ugye "minekmentoda", szabad ember ott hal éhen, ahol akar.
Igen, elég nagy baj, hogy megvezethető buta emberek szavaznak, de abban a demokráciában, ahol ők nem szavazhatnak, ott egyáltalán senki nem fogja képviselni az érdekeiket, és hamarosan megint állatként tartanák őket a "gentlemanek". Akármilyen hülye valaki, akkor is garantál neki a szavazati joga annyit, hogy nem fogják 19. századi módra tartani a "gazdái", mert akkor legközelebb másra szavaz.
"Annyira "zseniális" volt, hogy több nép is inkább a kommunizmusba menekült ebből a vadkapitalista rémálomból, "
Ezek a kommunista rendszerek csak a világháborús összeomlásnak voltak köszönhetőek. Oroszország 1917. A többi európai komcsi rendszert csak erőszakkal a vörös hadsereg szuronyaival lehetett az európai népekre rákényszeríteni.
"munkásokat meg kb. állatként tartották, és még a legtöbb foglalkozási ártalmat ("kalaposbetegség", krónikus metanolmérgezés, stb.) is egyszerűen a gyártulajdonosok fillérb#&@ása okozta, mert szerintük jók voltak a gyárak szellőzés nélkül is. Egyes munkakörökben az volt a normális, hogy 40-50 éves korodra belerokkantál a munkádba, aztán ott álltál munkaképtelenül nyugdíj meg minden nélkül. "
Ez csak a 19.században volt igaz.
Ez a tudomány rovat. Ez jelent egy minőséget. Idejöhet persze bárki, de nem szükséges válaszolni beképzelt, tudatlan embereknek, akik használnak fogalmakat, amiknek a jelentését nem is ismerik.
Természetesen minden érdeklődőnek jár válasz. De ez nem igaz akkor, ha egy hamis állítás van propagandisztikus eszközökkel kérdésnek álcázva.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!