Ha az emberiség nem írtja ki önmagát a következő századokban, és kirajzik előbb a Naprendszerbe, majd a közelebbi csillagrendszerekbe, akkor van rá esély, hogy (az új felfedezéseknek élve) letudja a háborúzó természetét, vagy legalábbis elnyomja azt?
Ha már komolyabban elterjedtünk, és mondjuk a Földdel egyenértékű kolónia van a Jupiter holdjain (együtt) - tehát kb. ugyanannyi ember - akkor szerintem drasztikusan csökken az eltűnés esélye.
Ami a harcot illeti: ha már meglesz a csillagközi meghajtás módja, ÉS MÉG MINDIG harcolunk - akkor ott a vége. Egy ilyen technikával bolygókat lehet lenullázni.
A Naprendszeren belül nég nem feltétlenül, de ha valaha kilépünk és megvalósul a csillagközi utazás, akkor viszont már mindenképpen le kell mondani a háborúskodásról.
Egész egyszerűen a fizikai törvények és a csillagközi távolságok teszik lehetetlenné: elképzelheztetlen egy olyan hadművelet, amely a múltbeli ellenség ellen irányul, aki lehet hogy már nem is létezik addigra, mire a csapatok odaérnek és a parancsok is többéves késéssel érkeznek meg hozzá.
@10: Továbbra sem gondolom, hogy ezek alapján nem, hogy kijelentő módban azt lehetne mondani, hogy esélytelen a dolog, de akár csak valószínűsíteni lehetne.
De ez már csak ilyen akkor :)
Utópisztikus elgondolás! (Mármint a békés együttélés)
Szerintem sosem fogunk tudni olyan szervezetten élni, mint pl. a hangyák, vagy a darazsak. Túl bonyolultak vagyunk hozzá.
De ha létre is tudnánk hozni egy ilyen törékeny rendszert, azt meg is kéne tanulnunk valahogy fenntartani. Murphy óta tudjuk, hogy: „Ami el tud romlani, az el is romlik.”
"sterilizálni a bolygót"
Nem: felhasználni, ami rajta van.
Azon kívül annyira kis távolságokat utazunk, hogy már útközben felmérhető, hogy pontosan mi van a bolygón, és mindent ehhez lehet alakítani.
Arról nem is beszélve, hogy robotokat lehet jóval előre küldeni (jobban bírják a gyorsulást), és előre előkészíteni sok mindent.
Nem feltétlenül lenne háború a csillagközi térben. Én inkább azt tudom elképzelni, hogy az egy helyen lévő emberek között van háború. A konfliktusok, háborúk okai ugyanis mindig ott vannak, hogy ki uralja az erőforrásokat (élelem, energia, kereskedelmi érdekek stb.). Namost, egy bolygón belül mindig meglesznek ezek a konfliktusok, ha kellő mennyiségben elszaporodik rajta az ember.
Tehát tegyük fel, hogy megvannak a technikai feltételeink (amire egyébként mai tudásunk szerint semmi esély nincs, de ez most mindegy), és benépesítünk egy távoli csillagrendszerben található X bolygót. Onnantól kezdve mi a földön élünk tovább, és lesznek emberek, akik az X nevű bolygón. De nekünk nem nagyon lesz információnk róluk, nem nagyon zavarjuk egymás köreit, ugyanúgy el leszünk foglalva a földi konfliktusainkkal, az X bolygó lakosai pedig a saját konfliktusaikkal. Ha meg feléljük a föld tartalékait, és lakhatatlan lesz, akkor sem feltétlenül kell az X bolygóra menni háborúzni, mert ha megvan a technikánk, hogy az X bolygóra eljussunk, akkor arra is megvan, hogy keressünk egy Y bolygót... Azaz, onnantól kezdve gyakorlatilag végtelen lehetőség van arra, hogy lakható helyet keressünk magunknak, vagy erőforrsáokat, nyersanyagokat, és nem kell a másik bolygótól elvenni, így különböző bolygók között nem hiszen, hogy szükség lenne a konfliktusra. Érted... sokkal olcsóbb inkább egy teljesen új, megfelelő nyersanyagokkal, erőforrásokkal rendelkező bolygót felfedezni, mint elkezdeni háborúzni egy másik bolygóval.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!