Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Ha az emberiség nem írtja ki...

Ha az emberiség nem írtja ki önmagát a következő századokban, és kirajzik előbb a Naprendszerbe, majd a közelebbi csillagrendszerekbe, akkor van rá esély, hogy (az új felfedezéseknek élve) letudja a háborúzó természetét, vagy legalábbis elnyomja azt?

Figyelt kérdés
Vagy nem fog tudni parancsolni még így sem a vérének, és a hadakozást is új szintre (csillagközi tér) emeli, másodlagos tényezővé téve az űrkutatást, felfedezést?

2021. okt. 27. 19:37
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Ha már komolyabban elterjedtünk, és mondjuk a Földdel egyenértékű kolónia van a Jupiter holdjain (együtt) - tehát kb. ugyanannyi ember - akkor szerintem drasztikusan csökken az eltűnés esélye.

Ami a harcot illeti: ha már meglesz a csillagközi meghajtás módja, ÉS MÉG MINDIG harcolunk - akkor ott a vége. Egy ilyen technikával bolygókat lehet lenullázni.

2021. okt. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 Alex Fly ***** válasza:
55%

A Naprendszeren belül nég nem feltétlenül, de ha valaha kilépünk és megvalósul a csillagközi utazás, akkor viszont már mindenképpen le kell mondani a háborúskodásról.

Egész egyszerűen a fizikai törvények és a csillagközi távolságok teszik lehetetlenné: elképzelheztetlen egy olyan hadművelet, amely a múltbeli ellenség ellen irányul, aki lehet hogy már nem is létezik addigra, mire a csapatok odaérnek és a parancsok is többéves késéssel érkeznek meg hozzá.

2021. okt. 28. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 Mojjo ***** válasza:
100%

@10: Továbbra sem gondolom, hogy ezek alapján nem, hogy kijelentő módban azt lehetne mondani, hogy esélytelen a dolog, de akár csak valószínűsíteni lehetne.

De ez már csak ilyen akkor :)

2021. okt. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 Tislerics Máté ***** válasza:
47%

Utópisztikus elgondolás! (Mármint a békés együttélés)


Szerintem sosem fogunk tudni olyan szervezetten élni, mint pl. a hangyák, vagy a darazsak. Túl bonyolultak vagyunk hozzá.


De ha létre is tudnánk hozni egy ilyen törékeny rendszert, azt meg is kéne tanulnunk valahogy fenntartani. Murphy óta tudjuk, hogy: „Ami el tud romlani, az el is romlik.”

2021. okt. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 Wadmalac ***** válasza:
Nézd meg az Expanse sorozatot. Szerintem reális jövőkép.
2021. okt. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
"12" Nem kell feltétlenül galaktikus háborúban gondolkodni, csillagrendszereken átnyúló hadműveletekkel, birodalmakkal. Az az alapszituáció is elképzelhető, hogy a jövőben a több száz évig utazó telepeshajók egyben fajunk hódítói előőrsei is. Ha egy ilyen hajó netalán célba ér, és talál egy lakható bolygót, csak egy esélye van, elfoglalni azt. Ha van rajta magas rendű élet, akkor nincs más a túlélésre, mint sterilizálni a bolygót, és újra benépesíteni. Egyszerűen nincs második esély, olyan irdatlan távolságok vannak. Olyan nem lesz hogy utaztunk ötszáz évet, és pech foglalt a bolygó, utazunk még ötszázat. Egy esély lesz, vagy halál. Én úgy tudnám elképzelni a dolgot, hogy egy telepeshajó csak lefagyasztott embriókat vinne jól védett tárolókban, a hajó minimális energiaigénnyel sodródna, majd ha elérkezik egy ígéretes rendszerbe, ahol van életre alkalmas bolygó, ott leparkolna, kikeltené az embriókat, az automaták 20-25 év alatt felnevelnék az első hódító generációt. Nekik az lenne a dolguk, hogy a megfelelő eszközökkel előkészítsék a tömeges benépesítést.
2021. okt. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

"sterilizálni a bolygót"

Nem: felhasználni, ami rajta van.

Azon kívül annyira kis távolságokat utazunk, hogy már útközben felmérhető, hogy pontosan mi van a bolygón, és mindent ehhez lehet alakítani.

Arról nem is beszélve, hogy robotokat lehet jóval előre küldeni (jobban bírják a gyorsulást), és előre előkészíteni sok mindent.

2021. okt. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
75%
A sterilizálást arra értettem, hogy azokat a fajokat amelyek konkurenciát jelenthetnek, vagy potenciálisan veszélyesek lehetnek a küldetés szempontjából, biológiai hadviseléssel eltüntetni. Nem kell céltalanul belevágni a végtelen űrbe,egy ilyen küldetés maximum akciórádiusza legfeljebb 50 fényév lehet, ezt a távolságot már a mai technikával is be lehetne látni. Ha fel tudunk küldeni az űrbe 10 m tükör átmérőjű teleszkópot, technikailag nem jelentene akadályt 100, vagy 500 ilyen teleszkópot felküldeni, és modulárisan összekapcsolni őket. Biztos irdatlan lóvé lenne, de a világ pár és katonai büdzséjéből már most futná. Egy ekkora távcsővel már az exobolygók domborzata is tanulmányozható lenne, pontos légkör összetétel,vízmennyiség, meg minden lényeges paraméter előre kikutatható lenne. Csak az ígéretes bolygókra kellene expedíciót indítani, ez nagyban javítaná a sikerességet. Van már olyan hajtáslánc amivel elméletileg elérhető a fénysebesség 8-10%-a, a gyorsulás nem releváns, mert nem lenne élő személyzet a hajón. Egyetlen legénységet sem lehet kitenni több generáción keresztüli utazásnak,egyszerűen beleőrűlnének és kárt tennének a hajóban. Persze etetni sem lehet száz éveken keresztül a legénységet,az életfenntartás energia és anyag igénye annyi, hogy képtelenség lenne beletuszkolni egy hajóba. Az egyedüli realitás a mai szemmel, hogy embrió lefagyaszt, célban életre kelteni, robotokkal felnevelni. Ezzel a módszerrel még morális aggályok sem lennének, hiszen a zigóta még nem tekinthető élő embernek, ha balul sül el a küldetés, akkor is csak anyagi kár keletkezik.
2021. okt. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
0%
Totál lutri, hogy az a másik faj, mit gondol a háborúskodásról, és hogy milyen technikai, vagy biológiai tehetségei vannak a feltételezett háborúskodáshoz.
2021. okt. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül lenne háború a csillagközi térben. Én inkább azt tudom elképzelni, hogy az egy helyen lévő emberek között van háború. A konfliktusok, háborúk okai ugyanis mindig ott vannak, hogy ki uralja az erőforrásokat (élelem, energia, kereskedelmi érdekek stb.). Namost, egy bolygón belül mindig meglesznek ezek a konfliktusok, ha kellő mennyiségben elszaporodik rajta az ember.


Tehát tegyük fel, hogy megvannak a technikai feltételeink (amire egyébként mai tudásunk szerint semmi esély nincs, de ez most mindegy), és benépesítünk egy távoli csillagrendszerben található X bolygót. Onnantól kezdve mi a földön élünk tovább, és lesznek emberek, akik az X nevű bolygón. De nekünk nem nagyon lesz információnk róluk, nem nagyon zavarjuk egymás köreit, ugyanúgy el leszünk foglalva a földi konfliktusainkkal, az X bolygó lakosai pedig a saját konfliktusaikkal. Ha meg feléljük a föld tartalékait, és lakhatatlan lesz, akkor sem feltétlenül kell az X bolygóra menni háborúzni, mert ha megvan a technikánk, hogy az X bolygóra eljussunk, akkor arra is megvan, hogy keressünk egy Y bolygót... Azaz, onnantól kezdve gyakorlatilag végtelen lehetőség van arra, hogy lakható helyet keressünk magunknak, vagy erőforrsáokat, nyersanyagokat, és nem kell a másik bolygótól elvenni, így különböző bolygók között nem hiszen, hogy szükség lenne a konfliktusra. Érted... sokkal olcsóbb inkább egy teljesen új, megfelelő nyersanyagokkal, erőforrásokkal rendelkező bolygót felfedezni, mint elkezdeni háborúzni egy másik bolygóval.

2021. okt. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!