Miért vannak a társadalmi tabuk, amelyekről ha beszélni akarsz, kihívod az emberek haragját magad ellen?
A tabuknak van, volt értelme és jogossága, csak a társadalom, a normák változnak és a régi tabuk gyakran túlélik azt az időt, amikor még volt hasznuk.
Simán lehetnek olyan dolgok, amit bizonyos embercsoportok előtt nem jó dolog szóba hozni, mert érzéseiket, meggyőződésüket, vallási gondolkodásukat, bármit sért.
Nekiállsz rákos viccet mesélni annak ,akinek épp most halt meg hozzátartozója ebben a betegségben?
Na hasonló a helyzet.
Csak ahogy írtam, a tabuk sokszor megmaradnak megszokásként tovább, mint amíg kéne.
1
A tabukat úgy értettem, hogy nem beszélünk a társadalmunk hiányosságairól, igazságtalanságairól, egyenlőtlenségeiről mert ez zavaró téma sokak számára, inkább úgy teszünk mintha minden rendben lenne. Így nem stresszeljük magunk túl, nincs bűntudatunk. Az idealistákat meg megvetjük amiért álmokban ringatják magukat.
Az emberi természet súlyos hiányosságait sem szokták túl sokat osztani az emberek. Inkább az az elfogadott, hogy alapvetően jók vagyunk. Ez pedig annak dacára, hogy a kutyát nem érdekli más problémája és amíg nekik rendben vannak a dolgok addig nem is tesznek semmit.
4
De annak is vehetnénk, hiszen ha bármilyen társaságban ilyesmit felhoznál, elmeháborodottnak titulálnának, meginnád a levét.
Az legalapvetőbb reakció az amikor a személyed támadják. Miért, te különbnek érzed magad? Tehát az önkritika és önvizsgálat teljes hiánya. Az emberi természet nagyon gáz, de mégsem szabad arról nyíltan beszélni, hogy miért ilyen, miért vagyunk önelégültek, miért nem akarunk jobb irányba változni, miért elég nekünk a status quo.
" nem beszélünk a társadalmunk hiányosságairól, igazságtalanságairól, egyenlőtlenségeiről"
Hát én éppen azt látom mindenhol, hogy pontosan ez megy közösségi médiában, egyfolytában a társadalmunk, politikai, gazdaság hibái mennek mindenhol.
Elég egyértelmű, hogy nem kormánypropaganda anyagokban fog szerepelni, de mindenhol máshol igen.
"Az emberi természet súlyos hiányosságait sem szokták túl sokat osztani az emberek. Inkább az az elfogadott, hogy alapvetően jók vagyunk."
Nem ezt látom.
De nem is vagyunk alapvetően rosszak. Csak alapvetően önérdekűek és általában másodsorban adunk a közös érdekekre.
Erősen kétlem, hogy ebben bármikor jelentős változás várható egész addig, míg mindenkinek a privát igényei nem lesznek maradéktalanul kielégítve és ezért nem is kell mással foglalkoznia, csak a közérdekkel.
Mert az embereknek fáj az igazság.
Az elnyomó többség szeret képzeletbeli álomvilágban élni, ettől gondolja magát felsőbbrendű lénynek.
"Az elnyomó többség szeret képzeletbeli álomvilágban élni, ettől gondolja magát felsőbbrendű lénynek."
Nem. Attól képes az életét élvezni, hogy bizonyos, annak hangulatát, érzését elrontó gondolatokat igyekszik kerülni.
Azoknak is megvan a helye. Ha valóban tabu, akkor nincs egyáltalán helye sehol. De többségében simán van, ott a helyén van kezelve, így nem szokás a hétköznapi embernek képébe tolni úton-útfélen, hogy 7/24 xarul érezze magát.
Ezzel nem mindenki van képben.
Például az a rádióműsor-szerkesztő sem, aki vasárnapi ebédidőben benyomja a műsorba a gyermekhalálról szóló riportműsort.
Megtörtént.
Aki ilyet csinál, az nem tabukat felrúgó hős forradalmár, hanem tapintatlan idióta.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!