Egyetértetek azzal, hogy Magyarország területe akkor volt a legigazságosabb, amikor visszakaptuk Felvidék déli részét, és Erdély északi felét a bécsi döntések által?

Figyelt kérdés
Trianonkor pontosan olyanra kellett volna Magyarországot csonkítani, amikor a bécsi döntések által visszakaptuk Felvidék déli részét, és Erdély északi felét, így tükrözte volna a nemzetiségi arányokat a legjobban a határrendezés! Ugyanakkor azon a véleményen is vagyok, hogy Magyarország nem maradhatott volna meg hosszabb távon akkorának, mint 1920. előtt volt, de az sem volt igazságos, hogy ilyen kicsire csonkították, mint amekkora ma.

2021. máj. 9. 12:04
1 2
 11/16 Sindelar válasza:
18%

Két kapitalista, imperialista tömb háborújában nem volt "igazság", csak érdek. Mind a kettő ugyanazt akarta: területeket rabolni a másiktól, illetve főleg a háborút kezdeményező "központi" országok akartak gyarmatokat rabolni a gyarmatokat már korábban einstandoló tömbtől. Itt nem volt semmilyen "igazság" vagy morál, mindkettőnek ugyanaz volt a szándéka a másik tömbbel, sőt, a "központi" országok még többet is akartak rabolni a gyarmatokat birtokló tömbtől, mint amennyit végül tőlük raboltak el. Itt nem volt morál és igazság, két romlott, kapitalista, imperialista tömb ostoba háborúja, és az ennek megfelelő békekötés.


Nem szabad elfelejteni, hogy mindez korrigálható lett volna, ha horthy-ék nem nyalnak be csontig a náciknak, a világtörténelem legnagyobb gazembereinek. Így esélyünk sem volt arra, hogy az első világháború után elvesztett területeinknek egy részét visszakapjuk, ehelyett elvesztettünk még néhány csallóközi falut (a trianoni béke már nincs érvényben, felülírta a második világháborút lezáró párizsi béke). Az országvesztő horthy-ék ezt is "elintézték".

2021. máj. 13. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
85%
Hát ha kizárólag az etnikai határokat nézzük, akkor igazságosabb volt, viszont gazdasági, közlekedési, földrajzi tekintetben épp annyira ésszerűtlenek voltak, mint a maiak. Ausztria esetében úgy gondolom, hogy már 1921-ben maradéktalanul megvalósult a határrendezés, illetve a mai Szlovéniával kapcsolatban sem érdemes erről beszélnünk. Horvátország esetében a Drávaszög, Szerbia esetében Zombor és Szabadka környéke, Romániánál a mai határ északabbi túloldala, főleg Szatmárnémeti környéke, és Székelyföld (mint magyar exklávé), Kárpátalján az Ungvár- Beregszász vonal, és Szlovákia tekintetében az első bécsi döntés területeitől valamivel kevesebb (főleg a Csallóköz, illetve Komárom, és Rozsnyó környéke, valamint Sátoraljaújhely másik fele, és Kelet- Szlovákia legdélebbi szín magyar lakta csücske) lenne ma ésszerű. Tehát etnikailag ugyan logikusak voltak, de mai viszonylatban már sok helyen korrigálni kellene, mivel a lakosságcsere, beolvadás, szlovakizálás, magyar irtás, átvándorlás igen sok ottani magyar közösséget megtizedelt, így már kevesebb magyar tömb van, még a bécsi döntések által egykor visszacsatolt területeken is.
2021. máj. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
87%

Persze, ez az akkori állapotokat tükrözi.

Azóta eltelt vagy 80 év. Az egy természetes folyamat, hogy egy adott terület lakosai lassan integrálódnak a többségi lakosságba. Erre rátett még egy lapáttal a kommunista népességcsere-program, valamint pl. Romániában a lakosság szándékos keverése, a magyarok erőszakos asszimilációja Ceausescu idején.

Ma már az itt válaszolók által „etnikailag igazságos”-nak vélt határokkal is problémák lennének, de akkor valóban többé-kevésbé korrekt volt ebből a szempontból.

2021. máj. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
20%

8# felvilágosítalak mert úgylátszik nem voltál történelem órán.

Akkoriban ezen a területen még nem voltak akkora népcsoportok ez a római birodalom határán kívül fekvő terület volt és ugye miután felbomlott ezek a kisebb csoportok oda is bementek. Szerinted a franciák a britek (nem az angolok) a lengyelek stb stb stb hogy szerezték a területet? Hmm.

2021. máj. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
81%
Ez a lényeg. Valamikor mindenki odament és kitúrt onnan mást. Nem egy lakatlan területre érkeztünk, még ha csak apró törzsek és népcsoportok is voltak jelen. Ezért nincs értelme igazságosságról beszélni. Akár a magyarok, akár a britek, lengyelek kapcsán.
2021. máj. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
57%
Es most miért kelett lepontozni? Leírtam a véleményem az után lévőt pedog felpontoztátok és kb leírta azt amit én csak megerősítette hogy hülyeség igazságosságról beszélni ebben az esetben
2021. máj. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!