A magyar királyiság miért nem törekedett a területén élő népek asszimilációjára?
A magyar királyság területén sokféle nemzetiségű ember élt,de mind a maga nyelvén beszélt,a maga kultúráját használta és saját vallása szerint élt.
Miért nem törekedett rá egy királyunk sem arra hogy ezen népek magyarul beszéljenek és magyarul érezzék magukat?
A római birodalom is megkövetelte a latin nyelv használatát és a római szokások tisztelését,de még a szomszédos országok is így tettek.
A Magyar Királyság a területén élősködő sok nemzetidegen nép miatt bukott el,és lett ez a kis ország amiben most is élünk.
1, a honfoglalástól a török hódoltságig nem volt jelentős a szláv és egyéb kisebbségek mértéke
2, csak a nacionalizmus 18.század vége, 19.század eleji megjelenése után kezdte érdekelni az embereket a nyelv, addig legfeljebb a vallás számított
3, a nacionalizmus megjelenése után nagyon is próbáltunk magyarosítani 1840 és 1910 között 46 %-ról kb 56 %-ra nőtt a magyarok aránya a lakosságban.
Egész Európában sokáig hasonló volt a helyzet, a nagy országokban nyüzsögtek a különféle nyelveket beszélő emberek. Franciaországban a XVI. században I. Ferenc erősítette meg a hivatalnoki kart, akik már hivatalosan is franciául beszéltek és az okiratokat is ezen a nyelven kellett megírni, nem például okcitánul, mint korábban, így ez hozzájárult a különféle népek beolvadásához. Nálunk a deák, vagyis a latin nyelv volt korábban alkalmazásban éppen praktikus volta miatt, hiszen a soknyelvű alattvalók az egyházi nyelvezetet valamennyire értették.
A mohácsi vész után meg a Habsburgoknak nem volt érdekük elmagyarítani az országban élő nemzetiségeket, inkább a németesítésre törekedtek, meg már korán kialakult az - oszd meg és uralkodj - elvre épülő nemzetiségi politika, de ettől függetlenül volt azért asszimiláció, például a legnagyobb magyar költő apja szerb mészáros volt Petrovics néven, de ez meglehet nem volt általános.
Részben azért történt meg Trianon, mert túlzottan asszimilálni akarták őket, ők pedig ragaszkodtak az autonómiához, a sajátnyelvűséghez, a vallásszabadsághoz.
Nagyon lassú és nyögvenyelős reformok voltak csak.
"A Magyar Királyság a területén élősködő sok nemzetidegen nép miatt bukott el,és lett ez a kis ország amiben most is élünk."
Kedvezőtlen körülmények, és a Habsburg Birodalom életképtelensége miatt történt ez meg. Talán ha a Rákóczi-szabadságharc külső támogatással sikerrel jár, vagy ha a reformkorban egy konföderáció létrejöttén dolgoztak volna, akkor minden máshogy alakul. Olyan brutálisan felborult minden a hódoltság idejében, hogy azt már máshogy nem lehetett volna megoldani, csak kompromisszumkészséggel.
"mert azt csak a legostobábbak gondolhatják hogy az ország kisebbségeit a többség tartja el.„
Jaj de okos a drága professzor úr!!!!
Ezt bizonyítja is nekem ha szépen megkérem?
Magyarország sokáig német és török uralom alatt állt. Praktikus volt akkor szerinted például egy szerbnek vagy románnak éppen magyarul megtanulni?
Olvass utána Mária Terézia és II. József intézkedéseinek. Ők azt akarták, hogy mindenki németül tanuljon. Egyébként az asszimilációban mindig van valami erőszakosság. Ha az egyén nem akarja, akkor hiába erőltetnéd.
Mondom ezt úgy, hogy egy elmagyarosodott szlovák családból származom. Az itt élő görögöket is hiába akarnád asszimilálni. Fejér megyében van egy település, ahol csak görögök laknak vagy Békés megyében is ahol csak románok.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!