Miért hazudik a tudomány arról, hogy létezik azonnali távolbahatás? Miért mondják hogy fénysebességnél gyorsabban nem lehet információt cserélni?
Mindenhol azt a dogmát olvasni, hogy a fénysebességnél nem lehet gyorsabban információt küldeni, nem lehet gyorsabban hatni, holott ez nem igaz!
Régóta ismert a lokális okság paradoxona. Először Einstein-Podolsky-Rosen vetették fel, azután sorra igazolták fizikusok a jelenséget. Arról van szó, hogy egymással összefonódott kvantumrészecskék képesek egymással azonnali távolbahatással kommunikálni akár millió fényévekből is, de a távolság bármennyi is lehet. Még akár szinte a végtelen távolból is van információcsere ráadásul azonnali. Nemhogy fénysebességű, de azonnal megjelenik az összefonódott kvantumrészecskén. Így igazából képesek vagyunk azonnali információt küldeni egymásnak akárhonnan. Legyen az a világ távoli szeglete is.
Igazolták is. Sikerült több ezer kilométerről ezzel a módszerrel információt átadni és mégsem lett ebből világszenzáció. Sőt mélyen elhallgatták az eredményeket. Mi érdeke a tudósoknak hogy csökönyösen ragaszkodjanak a fénysebesség dogmájához? Valami filozófia korlátozás a céljuk evvel?
Kérdező te elolvastál sok mindent, nem értettél meg belőle sok mindent, még ennél is többet félreértettél - ismerjük ezt a jelenséget, borzasztó lenne beismerni egy magát zseninek képzelő számára, hogy tévedett.
A lényeg: a tudomány nem hazudik, de te féleértheted. Nem ismert fénysebességnél gyorsabb hatás, de te nem értetted meg, amit olvastál. Nem te vagy az első. Nincs paradoxon, de van félreértés. Bármiről szabad kérdezni. Még vitatkozni is, méghozzá téves érvekkel. A megfelelő alázat mellett. Az alázat a tudománynak szól. Rád viszont sajnos több időt nem tudok szentelni. Szükségük van erre az időre azoknak, akik talán kevesebbet tudnak,de annál inkább vágynak a tudásra.
Ennél
"a kvantum-összefonódás önmagában még nem feltétlenül teszi lehetővé a fénysebességnél gyorsabb információ továbbítást, hiszen a kvantumállapot megfigyelése önmagában is befolyásolja a kvantumállapotot, így nem eldönthető, hogy mi okozza a változást."
Az A verzióban így van. A B verzióban esetlegesen végtelen tempóval "átvitt" információt csak úgy tudod értelmezni, KINYERNI, hogy összeveted a kiinduló állomásról átvitt referencia-infóval. Azt meg nem tudod fénysebességnél gyorsabban.
Szóval se így, se úgy nem lesz fénysebességnél gyorsabb infód.
Amúgy a tudomány ma is nyomoz azon, hogy nincs-e valami "kiskapu" arra, hogy mégis lehessen kinyerni C+ sebességű infót.
A mai fizika szerint ez lehetetlen.
De ha mégis lehetséges, az azt jelenti, hogy forradalmi fejlődés várható a mai fizikánkban.
Minimális az esély, de nem nulla, ezért is vakarják a fejüket rajta nálunk igencsak okosabb fizikusok.
Az biztos, hogy ma még ez a lehetetlen kategóriában van. Egyelőre olyan fizikai teóriánk sincs, ami lehetővé tenné.
Fontos tudni, hogy a quantum fizikában, a quantumrészecskék a megfigyelés pillanatáig csak valószínűségükben léteznek.
Ez azt jelenti, ha két ellentétes részecskét küldünk, amíg nem érintkeznek más részecskével, tehát nincsenek észlelve mind a két részecske bármi lehet.
De amint az egyik pozitív, a másik rögtön negatív lessz.
Ez nem azonnali komunikáció, ez potenciál és aktus, valószínűség, és megvalósulás.
Ezzel nem lehet komunikálni. Egy bizar része a valóságnak.
Einstein rühelte a quantum elméletet de cáfolni nem tudta sehogy és kénytelen volt elismerni a valódiságát.
A kvantumösszefonódás egy elmélet, ami nem cáfolható, de jelenleg nem is igazolható. Elképzelhető hogy így működik, kérdés, hogy mire lehet használni.
De pl a Heisenberg féle határozatlansági törvénynek is vannak érdekes következményei: nagyon pici eséllyel előfordulhat, hogy hirtelen a Holdra kerülünk.
@14
Elmélet az, ami bizonyított.
A kvantum-összefonódás pl. bizonyított. Nem kérdés, hogy mire lehetne használni, mivel a kvantuminformatika egyik alapja (lenne, ha lenne végre normális kvantumszámítógép)
Az utolsó bekezdésedre inkább nem is reagálnak...
Ha csöndben maradtál volna...
Milyen módon bizonyított?
A második résszel mi a bajod?
Arra gondoltam, hogy a nagy távolságban megvalósuló kvantumösszefonódás nem tuti, illetve nem használható, mert mire is lehetne használni. A közeli kapcsolat érthető.
A második részre továbbra is várom a választ, mert a te válaszod lekezelő bunkóság, ami miatt téged is bunkónak gondolhatnak. Innentől kimosakodhatsz, ha gondolod.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!