Mi a véleményed arról, hogy 1973-ban gyakorlatilag vizsgálatok nélkül vették ki a homoszexualitást a betegségek közül?
Ez téves megállapítás kérdező, nem igaz, hogy "1973-ban gyakorlatilag vizsgálatok nélkül vették ki a homoszexualitást a betegségek közül".
Igen sok vizsgálat bizonyította ugyanis már addigra, hogy a homoszexualitás egyike a mentális problémáknak és bizony, vannak akiknél kezelhető.
Természetesen ahogy rengeteg más mentális probléma esetében is az akkori pszichiátriai módszerek, akár gyógyszeres vagy másféle kezelések is, ma már nem állnák meg a helyüket (vagy akár a gyerekneveléssel kapcsolatos elméletek jó része is), úgy az akkori homoszexualitással kapcsolatos ismeret és kezelési módszer is ma már teljesen elvetendő. Ahogy te is írod, nagyon sokan tiltakoztak a döntés ellen - éppen a szakma képviselői közül. nyilvánvalóan nem azért mert a hasukra ütöttek és kijelentettek valamit.
Valóban nem betegség, hanem mentális diszfunkció.
A kettő gyakran keverve van, ezért megtévesztő, de nem ugyan az.
(ettől függetlenül nem természetes, de nem betegség).
A köznyelvben minden betegség, orvosilag van differencia a szavak jelentése között.
Pl. egy ASPD-es személyre nem mondjuk, hogy beteg, mert hivatalosan "személyiség zavar" (personality "disorder"), de a gyakorlatban csak "elmebetegként" utalnak az ilyesféle devianciára.
5
A jog témakörébe éppen a kivétel indokolatlansága utalja a kérdést, met NEM TUDOMÁNYOS alapokon vették ki.
8
Nem olyan, mint a balkezesség, mert azt az agyi MRI kimutatja.
"Nem olyan, mint a balkezesség, mert azt az agyi MRI kimutatja."
Legalább ne beszélj hülyeségeket.
Ha közlekedési eszközként hasonlítom az autót a hajóhoz, akkor jó a hasonlat, viszont attól még a hajó nem lesz autó.
Jelen esetben sem arról van szó, hogy a kettő ugyanaz, hanem arról, hogy nem tehetsz róla, hogy milyen kezes vagy, ahogy a szexuális orientációdat sem te választod. De egyik sem betegség vagy mentális probléma.
És mindkét esetben át lehet nevelni az embert, csak sokszor károkkal jár az átnevelés és nem egészséges.
A hasonlat nem azt jelenti, hogy két dolog között egyenlőség van, hanem azt, hogy kizárólag a vizsgált szempontból azonos a két dolog.
Ha a hasonlatnak mindig minden szempontból tökéletesnek kellene lennie, akkor nem létezne a hasonlat fogalma, mivel egy dolog csak saját magával teljesen azonos és semmi mással nem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!