Melyek a legfontosabb hivatások amiket egy gazdasági válságnál is ugyanolyan szinten kell tartani?
Melyek a legfontosabb hivatások vagy üzletágak amiket egy gazdasági válságnál is szinten kell tartani?
Gazdasági válságnál ugye munkanélküliség és kevé pénz jut a gazdaságba, embereknek. Pl. Turisztika, ruha divat kilőve senki se akar majd 100 ezerért nyaralni és 20 ezerért pulóvert venni ha nincs pénzük rá.
Abban a pillanatban, mikor elkezdjük a felsorolást, megbuktunk. Nem lehetséges felsorolni egy állam összes szervezetét. azaz a felsorolás garantáltan hibás lesz. Kimarad egy csomó, és semmit sem mond a fontossági sorrendről (még szerencse, akkor ugyanaz, máris megbuktunk, ki fog maradni valami).
Nincsenek olyan hivatások, amiket ugyanolyan szinten lehet tartani. Más körülmények más feladatokat és más fontosságot eredményeznek. Ha ma a kórházakat, a járvány legfontosabb színtereit ugyanolyan szinten tartanánk (tulajdonképpen ez történik, a kormány az istennek se hajlandó hozzányúlni, hiába dühöng, üvölt és könyörög ezernyi érintett), akkor nagyon sok halott lenne. Ha a mentőszolgálat ugyanazon a szinten működne, sokan halnánk meg otthon. Nem sorolom fel mind a pár
ezret, amit említeni érdemes lenne).
Egy válság (mindegy mit okozza) egy új helyzete teremt. Ennek lényege, hogy semmit se lehet ugyanúgy csinálni. Ha nem akad egy olyan csoport, amely nagyon gyorsan képes áttekinteni a helyzetet, felmérni mi változott és mennyire, ehhez hogyan lehet a legjobban alkalmazkodni, mit kell akár a százszorosára emelni azonnal, mivel érünk rá foglalkozni holnap és mivel a jövő héten, akkor a válság sokkal mélyebb lesz mint kéne, sokkal tovább tart mint kéne, és soha nem lesz ismét ugyanolyan, mint előtte.
A mai alapprobléma éppen ez! Nincs ilyen stáb!!! A kormány öntelt módon kisajátította, a hozzáértőket a közelébe se engedi (jó okkal, két perc alatt kiderülne a dilettantizmus hatalmas mértéke). Egy csomó politikus és szakember sorolja a saját szakterülete konkrétumait. Néha túlzásba is viszik. Hiába, nem figyelnek erre (persze szóban nagyon, ez sem mai találmány).
Nem szeretnék a részletekbe menni, inkább vállalom a meg nem értést. De mondok egyetlen példát. Lehetne még ezret. Se idő se tér erre, de legfőképpen nem szeretnék a szakértő nimbuszában tetszelegni. Rengeteg ágazat ül le. Hatalmas lesz a munkanélküliség. Egyesek bizonyára visszaépülnek, mások nem. Ma Magyarországon hatalmas méretű a szakképzetlen emberek száma. Ezek nagy része nem fog munkához jutni, nem átképezhető. Mi legyen? Legyenek koloncok? Ugyanakkor van klímaválság, mindenki megmondta, a Kárpát medence félsivatagi táj lesz. 30 éve még hatalmas vízügyi tudás állt rendelkezésre. Valamennyit össze lehetne szedni, tározókat tervezni, új öntözőcsatorna rendszert építeni, mert nem fog megteremni sok élelmiszer. ÉS ez hatalmas munka, nagyrészt nem kell szakképzettség hozzá. Lehet vele szinten tartani (mit szinten, hatalmasat fejleszteni) az élelmiszer (mezőgazdasági) ágazatot. Kiváló puffer árvizek idején. Megoldja a munkanélküliséget. Most van idő és lehetőség a tervezésére. Pár milliárdból hamar lehet százmilliárdokat kaszálni. Később még nagyobbat. Ennek a végiggondolásához józan ész kell és elsősorban szándék. Látok én ilyent közel és távol?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!