Amennyire emlékszem, időrendben a II. vh. (vagy talán 1948-ig) volt az utolsó téma, amit töri órán tanultunk.
2020. febr. 1. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
2/8 anonim válasza:
Nem tanították, mert az nacionalizmus lett volna.
2020. febr. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
3/8 qkker1 válasza:
Tanultuk, de lehet , hogy az már szakközépben volt, csak akkor még a mocskos kulákok és egyéb komcsi ellenesek deportálásának mondták!
2020. febr. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
4/8 anonim válasza:
"2. a VH utáni "lakosságcserét", kitelepítéseket"
Ezekről semmit. A háborúról is inkább a nagyhatalmi stratégiák és harcok fő eseményei, pár név, a Nagy Győzelem fontosabb helyei és évszámai, ilyesmik. Aztán bevonultak a felszabadító, baráti szovjet csapatok, új forintunk is lett, és onnantól tejjel-mézzel folyó kánaán, azon meg mit tanítsanak? :)) Esetleg fősulin, szemináriumokon Marxizmus, kommunista ideológia, osztályharc, rothadó kapitalizmus, Lenin életútja és munkássága, éljen Rákosi elvtárs és a munkásosztály, stb.
2020. febr. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
5/8 anonim válasza:
Úgy tűnik, a "nemzeti tantervet" (hogy mindenütt ugyanazt tanítsák), a szocializmusnak sem sikerült megvalósítania. A gimnázium 3. osztályában, történelem tárgytémája volt. Még csoportosítás is volt (például lakosságcsere, nemzetiségek egyesítése, német kitelepítések és más nem túl meggyőző magyarázatok). Igen, a dolog át volt politizálva (értsd: nem felelt meg a tényeknek minden vonatkozásban), de a tárgy része volt. Megjegyzem, ma néhány történelmi tény jobban el van ferdítve, mit akkor ez.
2020. febr. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
6/8 anonim válasza:
Én 76-80-ig jártam gimibe, szerintem volt róla említés a törikönyvben, de nem csak a “könyv” tanított bennünket, hanem a tanárok is, akik között voltak olyanok, akik beszéltek a politikailag kényes kérdésekről is. Ezek a tanárok nem voltak különösen bátrak, vagy hősiesek ettől, hanem csak nem voltak politikailag túlságosan “vonalasak”, mondjuk így! Ezt csak az ifjabb olvasók számára mondom, mert tapasztalataim szerint sokuk azt hiszi, hogy a Kádár-rendszerben folyamatosan terror tombolt, az emberek rettegésben éltek, és csak ezért nem nyilvánították ki hő vágyukat arra, hogy pl. a mai rezsim “bölcs és igazságos” irányítása alatt éljenek. Az iskolában sem csak hülyeségekkel tömték tele a fejünket.
2020. febr. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
7/8 anonim válasza:
Nekünk csak felületesen tanították, kb ennyit:
a Mo-i német ajkúakat, német nevűeket elküldték az országból, a magyar nyelvűeket meg ideküldték (vagy inkább ide menekültek Szlovákiából).
Anno olyan részletesen nem tanították, mint amit most tudásként szabadon bármikor elérhetünk a neten.
A kérdés, hogy mit kezdünk ezzel a tudással, tanulunk-e a múltbéli hibákból egy korrektebb, egymást segítő jövőt építve.
2020. febr. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
8/8 anonim válasza:
Persze, nem tanultuk olyan részletesen a Trianont se, de volt olyan tanár, aki elmondta, hogy ez szemétség volt.
A legviccesebb - mar akkor is nevettünk rajta - az volt, amit a szovjet-finn , ill. “téli háborúról” írt a történelem tankönyvünk. Majdnem szó szerint tudom idézni: “A Szovjetunió kéréssel fordult a finn kormányhoz, hogy az Leningrád hatékonyabb védelme érdekében adjon át területeket a Szovjetunió számára. A németbarát finn vezetés megtagadta a kérést, ezért a Szovjetunió fegyveresen rendezte a konfliktust.”
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!