Ha a marhahús evésről átszoknának az emberek a rovarevésre akkor az lelassítaná a globális felmelegedést?
Ezek ugyan amerikai adatok (az amerikaiak pedig a legnagyobb húsevők, lásd a fenti linket) de arrafelé a megtermelt gabonának a 70%-át állatokkal etetik meg. A szójával is hasonló a helyzet (75%). Globálisan pedig úgy tűnik a termőterületek úgy 1/3 részét használjuk állattenyésztésre.
Elég egyértelmű tehát a helyzet. Ha kevesebb húst ennénk, akkor nem csak a bocimetán lenne kevesebb (kevesebb kibocsátás), de a mezőgazdasági területek egy részét vissza lehetne adni a természetnek (több CO2 megkötés). Egyelőre azonban ott tartunk, hogy újabb és újabb erdőket irtunk ki elég komoly tempóban, hogy növeljük a termőterületeket.
A mezőgazdaság egyébként elég kicsi hozzájáruló a CO2 kibocsátásban, viszont nagyon nagy része van a metán (40%) és az N2O (70%) kibocsátásban.
Wadmalac/18:
"Na én konkrétan egyetlen olyan GMO beavatkozásról sem tudok, aminek az volt a célja, hogy a növény gyakorlatilag gyomirtót éljen túl."
Hát elég fura mert ez a FŐ indok a gmora, ti. hogy a hírhedt glifozátra immunis legyen a haszonnövény és minden más meg dögöljön meg.
A termesztett gmo növények 80%-a csak azért gmos hogy ezt a durva mérget kibírja.
Itt egy forrás amivel kezdhetsz utánanézni:
Amint írtam is, én nem tudtam erről.
De a GMO-nak továbbra sem (sőt, a cikkből láthatóan a továbbiakban egyre kevésbé, hiszen a kialakult rezisztencia révén haszontalanná válik a GMO+gyomirtó kombó) ez az egyetlen jelentése és célja, a cikkben leírt ilyetén alkalmazás akármennyire is elterjedt, ez éppen azt mutatja, hogy a GMO alkalmazás fő veszélye nem maga a GMO, hanem a még béna szabályozása, ez konkrétan éppen egy olyan alkalmazás, ami megérdemelné a betiltást.
Ha meg az a célunk, hogy a húsfogyasztást növényevés felé toljuk, akkor bizony szükség lesz a GMO-ra, terméshozam illetve termelőterület növelésére (nem gyomirtózás ellen).
Nem mellesleg élelmi rovartenyésztés esetén is szükség lehet takarmánynövények "felturbózására", hiszen a rovarok ugyan "jobb hatásfokúak" a tehénnél, de közvetlen növényi táplálék felhasználása továbbra is, a rovarhoz képest is jobb tápértéket hozna ugynaakkora termőterületről.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!