Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Van egy probléma ami már fél...

Van egy probléma ami már fél év óta próbálom kijavítani ami a nyelvtan.3-mas voltam félévkor de 4-es szeretnék lenni év végén, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Vannak amikor mondja hogy nyissuk ki füzetünket és szófaj felismerésből vagy ilyesmiből írunk de csak maximális pontosat pl:20/20 írja hogy 5-ös. Sűrűbben van a tollbamondás amiből gyenge vagyok. Mindig bebeszélem magamnak hogy úgy se fog menni. Mi lenne a megoldás? Vagyis fiúként mit tegyek ellene?
2017. ápr. 29. 18:42
 1/6 A kérdező kommentje:
DE!! Az elméletet mindig megtanulom ami 5-ös szokott lenni!
2017. ápr. 29. 18:46
 2/6 A kérdező kommentje:
Vagyis gyakorlatból gyenge vagyok.
2017. ápr. 29. 18:47
 3/6 anonim ***** válasza:
olvassál sokat
2017. ápr. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
49%

Huh, hát el is hiszem, hogy bajod van nyelvtanból... Alig értem, amit írsz. Most az a bajod, hogy rossz vagy tollbamondásból?


Sokat kell írni, akár másolj szövegeket, akár írj papírra magadtól (bármit, pl. naplót is írhatsz, vagy levelet fiktív személynek). Nyelvtanból pedig tanuld meg a szabályokat, mert helyesíráshoz sok nyelvtani szabályt kell elsajátítani a rutin mellett.


"Vagyis fiúként mit tegyek ellene?"


Milyen relevanciája van annak a kérdés szempontjából, hogy fiú vagy? Ha lány lennél, más választ várnál? :D

2017. ápr. 29. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én csak azért írtam azt hogy fiú vagyok mert valaki olyat ír érted? De amúgy köszi hogy válaszoltál!
2017. ápr. 30. 16:03
 6/6 chtt ***** válasza:

"Mindig bebeszélem magamnak hogy úgy se fog menni. "

Nagyon jókat ír a négyes, a kiegészítő megoldás viszont az lenne, hogy a fenti mondatot felejtsd el, de nagyon gyorsan. Ha bebeszéled magadnak, hogy nem megy, miért várod, hogy menjen? Az elme nem hülye. Teljesíti a kapott parancsot. Ha nem tudsz hinni abban, hogy menni fog, legalább ne gyengítsd magad a bebeszéléssel. Ha sokat gyakorolsz, olvasol, előbb-utóbb úgyis meglesz az eredménye. Ha jó fej a magyartanárod, akár tőle is kérhetsz tanácsot, mit, hogyan gyakorolj. Sok sikert kívánok, és emlékezz:

Akár elhiszed, hogy meg tudod csinálni, akár nem, mindenképpen igazad lesz.

2017. máj. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!