Mit jelent nektek az írás, a helyesírás?
Szerintem alapvető része az igényességnek, hogy az ember igyekszik helyesen és érthetően fogalmazni.
Persze nem azokra gondolok akik véletlen elgépelnek valamit, vagy esetleg rosszul ismer valamely nyelvtani szabályt, és emiatt elír egy szót vagy egy mondatrészt. Hanem amikor az ember nem használ semmiféle tagolást, bekezdések, vesszők, mondatvégi írásjelek mintha ismeretlen fogalom lennének a számára. Esetleg minden második szavában van legalább egy hiba, vagy ami a legrosszabb, amikor úgy pakolja egymás után a szavakat, hogy a végén semmi logikai összefüggés nem fedezhető fel a mondatban.
Ez legalább annyira taszító, mintha valaki az életben egyáltalán nem ad magára. Mondjuk mosdatlanul, büdösen, szakadt, piszkos ruhákban lófrál az utcán.
Sokan azzal takaróznak,hogy az informatika világa elnyeli a helyesírást,de akkor is lesz egy közvetítő közeg....egy minisztériumnak nem írhatod így akkor sem,akárhogy is rövidítenek a nyelvi értékeket eltaposó kamaszok: ,,Lnézést, ma 60-ba' vok"
Szorgalmaznám egyre több nyelvi,helyesírási verseny megrendezését.Ezek alkalmával felkelthetnénk a gyerekek érdeklődését az írás iránt, és egyre több olyan kisebb közösség,baráti kör is kialakulhatna,akik ügyelnek az írás igényességének fontosságára,és továbbadják ezt az értékes és egyben szép hagyományt.
"Elve mit gondoltok a helyesírás fontosságáról és alapjáraton úgy az írásról"
Háááát...
Én azt gondolom, hogy az MTA-ra ráférne egy jó kis reform/fiatalodás. Ahelyett, hogy bonyolultabbá tennék a helyesírást, eszükbe juthatna, hogy inkább egyszerűsítsék a szabályokat. Gondolok itt a szavak egybe, külön vagy kötőjellel való írására. Értelmetlen szabályok vannak, amiket senki sem bír követni, a "szakértők" sem tudják sokszor, hogy egy adott összetételre éppen melyik szabály vonatkozik, sok a kivétel is.
Sőt, van olyan szó is, amit az új helyesírás szerint egybe kell írni, korábban külön kellett, pedig a rá vonatkozó szabály nem változott.
Kommunikációs eszköz elengedhetetlen egyénieskedésekkel és sallangokkal.
Pl névelő nélkül is meglennénk, de van egy olyan szabály hogy ha egy nyelvben megjelenik a névelő onnantól kötelező használni.
Szerintem a veszőt is kicsivel gyakrabban használjuk mint kéne, pedig, túlságosan, széttöredezetté, akadozóvá, teszi, a, mondatot.
Az egyénieskedésben pedig minden van az igényeskedő sznoboktól kezdve a swagyolókig.
Én a tömör kifejezésmódot szeretem.
A diszlexiás jellegű írás meg szerintem mindenkit kiakaszt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!