Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Ikes igéknél a K,1 szám 1...

Ikes igéknél a K,1 szám 1 személynél miért hiba? Nekem az m-es végződés sokszor olyan modorosságnak tűnik. , urizálásnak!

Figyelt kérdés
2016. máj. 23. 14:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
23%
Ez egy elég bugyuta kérdés. De bizonyíthatod az ellenkezőjét, ha leírod, mégis milyen válasz adható rá. Ez nem is kérdés, hanem kinyilatkoztatás. Most már tudjuk, hogy így gondolod. Köszi.
2016. máj. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy jó a k-s végződés is??
2016. máj. 23. 15:15
 3/11 anonim válasza:
34%
Nyelvtanilag nem helyes, nem elfogadható. Az más kérdés, hogy sokan használják, de hivatalos dolgoknál oda kell figyelni rá és kész.
2016. máj. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Én nem értem a kérdést:[

Most valami olyanra gondolsz, hogy pl. mi a különbség az írok és az írom között?

Mi azt vettük nyelvtanon, hogy a "m" határozott(írom AZT), a "k" pedig határozatlan(írok VALAMIT).

Ha nem ez volt a kérdés, akkor bocsi:'D

2016. máj. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Azt nem értem miért helytelen pl. az hogy kenyeret eszek, a kenyeret eszem helyett?
2016. máj. 23. 16:25
 6/11 anonim ***** válasza:
48%

Mert te konkrétan A kenyeret eszed.:DD

(Azt) A kenyeret eszem/ egy kenyeret eszek(legalábbis szerintem).

De beszédben mindenki használ mindent, szóval nem nagy ügy:)

2016. máj. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
48%
Ki így használja, ki úgy. A műveltebb emberek azért általában m-mel mondják. Ha úgy érzed, neked nincs kedved m-mel mondani, akkor mondd nyugodtan k-val, nem büntet meg érte a rendőr...
2016. máj. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
0%

Vóótmáá...

Megyek eszek valamit...

Vagy megyem eszem valamit...

Fuuu de inteligencses lettem :)

2016. máj. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A "megyem" kiesik mert nem ikes ige.
2016. máj. 29. 19:13
 10/11 anonim válasza:
53%

Kössz h èrtèkeled az iróniát :)


;)


Am sokan használjak igen az eszek ragozást. de h mindenre már az eszem ragozást használják ami az èn fülemnek nèhány helyzetben túl modoros ès felesleges mivel nem illik a szövegkörnyezetbe.

2016. máj. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!