Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Ezt hogy mondják helyesen?

Ezt hogy mondják helyesen?

Figyelt kérdés

Budapesten, az Újlipótvárosban van a Szent István park, amihez címek is tartoznak, tehát valaki pl. a Szent István park 1. szám alatt lakik, stb.

De hogy mondják ezt szám nélkül?

"A Szent István parknál lakom." ?

"A Szent István parkban lakom." ? Ez utóbbi úgy hangzik, mintha nem lenne otthona az illetőnek, hanem a parkban csövezne. :D A "parknál" verzió viszont úgy tűnik, mintha csak a Szent István park környékén lakna, de nem pont ott.


2015. ápr. 23. 11:02
 1/8 2xSü ***** válasza:
75%
Én a „parknál” változatot használnám így ösztönösen. Igen, valóban nem pont a parkban laksz, hanem valóban annak csak a környékét jelentő, azzal határos házban, tehát végül is így korrekt is a dolog.
2015. ápr. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%
A park mellett.
2015. ápr. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
66%
Egyik sem kifogásolható sztem, de a "parknál" vagy inkább "park mellett" jobban hangzik!
2015. ápr. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
Szerintem is a parknál a jobb, de az lenne a legegyszerűbb hogy aki ott lakik hozzámondja a számot is, és kész. meg van oldva a probléma :D
2015. ápr. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nyugodtan használd a parkban kifejezést, hiszen a térnél is használod. Nem azt mondod, hogy „a Fő térnél lakom”, hanem hogy „a Fő téren lakom”, mégsem asszociál senki a téren csövező emberre.
2015. ápr. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha nem kell a konkrét cím, akkor az sem érdekes, hogy hogyan mondod:/parkban/parknál/p. mellett/p. környékén/ stb.

Végképp fölösleges, azon túráztatni az agyadat, hogyan érti vagy mit gondol a másik?

Mond egyszerűen: az Újlipótvárosban.


Ha fontos, akkor úgy is azt fogod mondod, Szent István park 1. szám, 2.emelet 4.ajtó tessék kopogni, KUTYA VAN! :)

2015. ápr. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 BringaManó ***** válasza:

"fölösleges, azon túráztatni az agyadat, hogyan érti vagy mit gondol a másik" – Hát pedig ez nem utolsó szempont a kommunikációban... Nem ártana, ha többen "túráztatnák ezen az agyukat"...


egyébként tényleg mondd úgy, ahogy jólesik :-)


(szerintem legyen parknál, de ha valaki nekem azt mondja, hogy a Sz. I. parkban lakik, akkor biztos nem fogom félreérteni – de ettől persze még lehet, hogy megkérdezem tőle, hogy "a játszótéren vagy a kutyafuttatón?", mert én ilyen vicces vagyok. ;-) Ne vegyétek el tőlünk, humorheroldoktól ezt a kis örömet! :-)

2015. ápr. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

BringaManó!

Természetesen igazad van a kommunikációval kapcsolatban.

Az előbbi magyarázatot kifejezetten olyan esetre értettem, amikor a kérdezett -valamilyen oknál fogva- nem kíván minden infót kiadni magáról.

Sajnos, esetenként ilyen megoldás (is) szükséges.

2015. ápr. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!