Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Mit jelent a pudvás szöveg...

Mit jelent a pudvás szöveg kifejezés?

Figyelt kérdés

2014. szept. 26. 12:07
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Miután az én - kissé megváltoztatott - idézetem Madáchtól való, hadd folytassam az ő (Isten által) Ádámnak adott válaszával:

"Mondottam, BicajMumus: küzdj és bízva bízzál!"

Még javíthatsz...

2014. okt. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 BringaManó ***** válasza:
OK. :-)
2014. okt. 1. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:

#6 Utálom az ilyen kommentelőket, akik csak kötöszködni járnak ide, választ adni nem.


A pudvás szót régen használták, még ma is vidéken. Arra mondják, ha egy fának a belseje korhad, rohad. Pl.: "Ez a palló már pudvás és nem bír el, vigyázz!"

"Rádőlt az útra egy pudvás törzsű öreg fa."


Manapság, én még csak alpári mondatkörnyezetben hallottam, és arra használják hogy a koszos, piszkos retkes szót helyettesítse. (főleg a 8. kerben...)

2014. okt. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
63%

Utolsó válaszoló!

Ha elolvasnád a kérdést és a válaszokat figyelmesebben, rájönnél, hogy nem csak "kötöszködni" :D járunk ide, hanem a feleletet is megkapta a kérdező!

A "pudvás" szó eredeti jelentésével minden hozzászóló tisztában van, de itt egyáltalán nem erről volt szó!

2014. okt. 7. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:

#14 Hozzád meg ki szólt? Ha elolvastad volna figyelmesen a válaszomat, most nem kéne megaláznod magad.. Ne szólj szám.. tudod :) Ha figyelmesen elolvasod, én a 6# válaszolónak írtam.

De persze az is lehet, hogy szerinted ez egy korrekt válasz a kérdésre:


"Hány éves vagy?


Hogy tudsz úgy olvasni, hogy a könyvből minden egyes szót gyakorkérdéseken kérdezel meg, hogy mit jelent...."


Gratulálok! :D

2015. febr. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 BringaManó ***** válasza:
78%

#15:

"Hozzád meg ki szólt?" – Na, milyen szerencse, hogy ezzel a stílussal rövid úton elástad magad, így legalább tudjuk, hogy nem érdemes rád további fáradságot vesztegetni.

2015. febr. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!