Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Az azonos előtagú szavak...

Az azonos előtagú szavak fölsorolásánál elhagyhatóak az ismtélődő előtagok?

Figyelt kérdés
pl.: műsorigazgató és -vezető, vagy műsorigazgató és műsorvezető.

2014. szept. 4. 21:13
 1/9 anonim ***** válasza:
95%

műsorigazgató és -vezető.


Elhagyható, hisz pont ez ennek a dolognak a lényege. Előtagnál és utótagnál is használható.

2014. szept. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%

Igen, viszont kell oda a gondolatjel, amit előszeretettel szeretnek lehagyni, például


"Vas és papírgyűjtés" a "Vas- és papírgyűjtés" helyett. Pedig nem mindegy.

2014. szept. 5. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 BringaManó ***** válasza:

Kedves 2-es, az ott egy kötőjel.


(És itt nem is felejtette le senki, bár igaz, hogy gyakran lefelejtődik, úgyhogy a figyelmeztetés nem árt. :-)

2014. szept. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
1. vagyok, miért is lettem leszavazva? :( egyesek olyan szánalmasok komolyan mondom... míg aki egy tök felesleges választ ír (a kettes) nagyobb %-ot kap... :D senki nem hagyott le semmit. És a "műsorigazgató és -vezető" jó. Kezdem elveszteni a hitem ebben az oldalban.
2014. szept. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 BringaManó ***** válasza:

Welcome to the club. :-) Mármint a trollok által lepontozottak klubjába. Mi már dicséretnek vesszük, és 50 alatt pezsgőt bontunk. :-)

Miért paráztok annyit a százalékokon? A válaszokról általában jól meg lehet ítélni, hogy értelmes, alapos, vagy nem, szerintem a kérdező is tudni fogja, a százalékok világa meg egészen más, azzal játszanak azok, akiknek nincs mivel/kivel, váljék egészségükre. Legyints rá!

2014. szept. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 BringaManó ***** válasza:
(...Vagy én nem tudok valamit, és banánra lehet becserélni a százalékokat? Vagy miért olyan fontos ez annyira? Egyszer mondja már el valaki. Folyton úgy érzem, mintha valamiből kimaradnék...)
2014. szept. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Jogos, igazad van. Szóljatok, majd jövök pezsgőzni :P
2014. szept. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem fontos egyáltalán, és én sem szoktam őket figyelembe venni, ha kérdést teszek fel, csak engem alapból idegesít, hogy annak ellenére, hogy jól válaszolok valamire és igazam van, leszázalékolnak, mintha hülyeséget mondtam volna. De majd kinövöm, amúgy már én is kezdem megszokni. Amúgy tudom, hogy téged és Bertát már csak a nevetek miatt is leszavaznak mindig :D
2014. szept. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 BringaManó ***** válasza:

Érezd magad megtisztelve, hogy közénk tartozhatsz! ;-D

(különösen, hogy Berta közé...)

2014. szept. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!