Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Összerogy az asztal vagy...

Összerogy az asztal vagy összerogyik?

Figyelt kérdés
B. W. előre is köszi.

#összerogyik #B.W thx.
2014. júl. 30. 20:37
 1/9 anonim válasza:
51%
A "rogyik" az ikes ige. Lerogyik, összerogyikk, stb.
2014. júl. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy használom, hogy összerogy. Budapestről származom.
2014. júl. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Sorry to be late. :)


Nem ikes ige, tehát bármilyen furcsa is, de "összerogy".

A szótárakban is így szerepel:

[link]

[link]


Helló, Kérdező. :)

2014. júl. 31. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Koszi szepen, tudtam, h te vagy a legjobb. : )
2014. júl. 31. 12:11
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Aranyos vagy, Kérdező, köszönöm. :)

(Azért maradjunk annyiban, hogy csak az egyik legjobb a kategóriában. Ne feledkezz el Juliról, Ágiról és BringaManóról. :)

2014. aug. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ők is profik, de Tőled mindig gyorsan jön a válasz, ők meg olyan passzívaknak tűnnek nekem. De tudom, h ők is nagyon okosak. :)
2014. aug. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Te is ari vagy. :)

De ez már szinte történelem, mostanában nem lógok itt annyit. (Bizonyítékként lásd az itteni válaszaim dátumát... :D)

Bringa viszont belehúzott, de főleg nem az új kérdéseknél, hanem régebbieknél osztja az észt. :D

Julit épp most láttam, hogy letiltotta a nickjét. (Valamelyik idióta mostanában folyamatosan lepontozza őket is; engem meg már lassan két éve, bár lehet, hogy cserélődtek azóta a "rajongóim". :D)

Ágit viszont tényleg nem láttam az utóbbi hetekben. :(

Korr-Rektor úr pedig már régebben lelépett sajnos, őt ezért nem is említettem előzőleg.

Pedig jó kis csapat volt ez, na. :D


Sziasztok. :)

2014. aug. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egyszer már leariztál, csak akkor egy szupercsajszi nevében írtam. :)

Hát a lepontozás jó szórakozás sok embernek sztem, engem már annyira nem érdekel, ha nem lehetek 100%-os, akkor mindegy, h hány vagyok. :D

Az emberek meg mindig cserélődni fognak, mint az életben, nem sokan élnek le sztem úgy egy életet, h minden a megszokott emberekkel történik, de lehet, h csak én gondolom így.

2014. aug. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Juhéééé, emlékszem rád; Bringával vitatkoztatok valamin. Tetszett a stílusod, meg is dicsértelek érte. És a korodhoz képest nagyon éles eszű vagy. :)

Csak így tovább. :)

2014. aug. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!