Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Sok embernek miért ilyen...

Sok embernek miért ilyen ocsmány a helyesírása az interneten?

Figyelt kérdés

Oké, az egy dolog hogy papíron nem tud helyesen írni, de könyörgöm. A számítógépen van helyesírás ellenőrző. Én nem tudnék úgy elküldeni egy választ, egy kérdést, egy hozzászólást vagy bármit amiben hemzsegnek a pirossal aláhúzott szavak.

Most az emberek direkt kikapcsolják a helyesírás ellenőrzőt ( csak mert például a Firefox-ba meg a Google Chrome-ba alapértelmezetten aktiválva van ), vagy nem tudják miért húzza alá a gép az adott szót?



2014. ápr. 21. 21:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
11%
Nekem nem húzza alá se Chromeban, se Safariban. Mellesleg meg is őrülnék, ha minden mondatomban aláhúzások lennének. Sosem értettem miért fontos, hogy az interneten miért számít a helyesírás. Ezt max. az önérzeted súghatja, hogy kirakd a vesszőt, a mondatokat nagy kezdőbetűvel írd semmi más.
2014. ápr. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Itt nem feltétlen a vesszőkről, meg a mondateleji nagy betűkről beszélek, hanem hogy egy szót leírj helyesen, és ne egy olvashatatlan egyveleg szülessen a kérdésből vagy a válaszból ( elég sűrűn történik ilyen ezen az oldalon ).

Illetve nyilván az sem baj ha elír egy két szót, mert mondjuk sietett, de amikor már minden második szó hemzseg a helyesírási hibáktól az már durva. Ha tudja hogy ennyire nem tud írni akkor használjon olyan böngészőt amiben van ellenőrző, vagy telepítsen egy erre a célra készített bővítményt.

2014. ápr. 21. 22:16
 3/20 fGhw39-84th ***** válasza:
Nekem sokat ront a helyzeten, hogy az angol rendszer nem szól, ha magyar szövegben hiba van, de ha át is olvasom amit írok, se veszem észre a hibákat hála a rajtunk kísérletezett képolvasásnak. :D
2014. ápr. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Mert ők a kérdezők és kíváncsiskodnak,így őket ez nem hatja meg.Amúgy szerintem a sok Chat az oka!Látod nekem is aláhúzza a "Chat" szót,de írjam cset-nek,vagy csat-nak?Jó egyértelmű,hogy idegen szó,de ezt már így írják,tanulják.Ott a "tök" szó.Tök jó.Ezt nem húzza alá,mert már kétértelművé tették magát a tökéletes kifejezést.
2014. ápr. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Ezerszer volt már ilyen kérdés, mindig oda lyukadunk ki, hogy nincs igényük rá, hogy helyesen írjanak. A kérdésedben pedig legalább tíz hibát számoltam össze, tipikusan olyanokat, amiket a helyesírás-ellenőrző nem jelez, mert gép, nincs agya.
2014. ápr. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Jó,de a kérdezőt nem ez zavarja,hanem például:Tucc olyat modani hogy...?Tényleg némelyik szörnyű!
2014. ápr. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Mert egyrészt sok az aluliskolázott hülyegyerek, káromkodni folyékonyan tud 5 percig is akár, de írni azt nem.Másrészt meg divat lett helytelenül írni. A fejem fogom amikor ilyeneket olvasok, hogy "kéBzel, jéKcsap, meKfog, zsáGba, moZSdó, heTYtető, muszáLY" és így tovább.

Az "aPszolút" favoritom meg a pláza csaj anyanyelv: szoli, hambi, bari, kari, nari, örihari, szupcsyhhhhhhhh, láwcsyhhhhhhh, bocsika, király előlap a telcsire...

Ja és ha kijavítom, még én vagyok a nyelvtannáci :DDD LOL, és ilyen ostobáknak diplomát adnak, ez nem vicc...

2014. ápr. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Szellemi/irodalmi/nyelvtani igénytelenség. Van aki nem fürdik, van aki bazzegol, van aki szemétdombon lakik, ezek meg nem hajlandóak helyesen írni. Mindenkinek van valami hülye heppje.

Nekem éppúgy szúrja a szemem az igénytelen helyesírás, mint másnak az orrát a háromnapos izzadtságszag, vagy megint másnak a fülét a trágár beszéd.

2014. ápr. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

"A kérdésedben pedig legalább tíz hibát számoltam össze"


Persze, nagyon kevés olyan ember van ( ha egyáltalán van ) aki mindenben követi a helyesírási szabályokat.

Én elsősorban egy adott szó leírására gondolok, mint ahogy a 6. vagy a 7. válaszoló is.

2014. ápr. 21. 22:54
 10/20 anonim ***** válasza:
2014. ápr. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!