A Google miért "nyitvatartás"-t ír a nyitva tartás helyett?
Tényleg nincs senki a Google-nél, aki kijavíttassa a legnagyobb keresőben a "nyitvatartás" szót "nyitva tartás"-ra?
Az autocomplete funkciójában - magyarul automatikus szókiegészítésben - állandóan "nyitvatartás"-ra egészíti ki a keresőmezőben a szót, helytelenül. Évek óta.
(Igen b+, ennyire ráérek...)
Engem nem zavar, hogy ennyire ráérsz. :)
Csak azt nem értem, hogy miért nem az illetékesekhez fordulsz. :O
De ha már ide írtad ki a kérdést, akkor egy kis olvasnivaló:
A kételkedőknek pedig a vonatkozó szabály:
Tehát: nyitva tartás, de nyitvatartási idő. Szerintem ez a kettősség okozhatja a problémát vagy a bizonytalanságot...
Ennek valószínűleg az az oka, hogy az automatikus kiegészítés nem egy szótárt használ a kiegészítéshez, hanem a felhasználók által már beírt, vagy leggyakrabban beírt kifejezéseket. Ez tehát csak annyit jelent, hogy sok felhasználó rosszul írta be a szót.
De ha folytatod a beírást, és a "nyitva" után teszel még egy szóközt, akkor a helyes "nyitva tartás" is meg fog jelenni, mivel valószínűleg azt is sokan beírták :)
Egyébként próbáld ki ezt :)
Ja, nem is jót linkeltem be, ami ide vonatkozik, az ez:
Ebből talán látszik, hogy nem igazán a Google tehet a dologról. :)
Ismerem a Google fight-ot, de ettől még nem válasz a kérdésre. A kérdésre a helyes válasz amit előtte írtál, amit sokan kérdeznek le, az kerül be az autocomplete-be.
Azért jó lenne, ha a Google a magyar helyesírást is "oktatná". Sokszor jól jön nekem, ha egy szót nem tudok, elkezdem beírni és segít. Ehhez persze az kell, hogy az emberek is jól tudják a szót beírni a keresőbe és erről tényleg nem a Google tehet, de odafigyelhetne erre is.
Zöld pacsi megy a helyes megfejtésért.
Szerintem szrunk a zöld kézre.
Amúgy az eddigiekből szerintem könnyen leszűrhetted volna a választ. Vagy rájöhettél volna magad is. De akkor kicsit részletezem:
A feldobott kiegészítéseket a Google eléggé bonyolult algoritmusok alapján generálja ki, ami több dologból tevődik össze:
- mire kerestek legtöbbet
- mire van több találat
- a keresések közül mire találtak választ előbb a használók (nem kerestek újra, nem nyitottak meg újabb és újabb lapokat a keresésben, nem lapozgatták sokat a találati listát, stb...stb)
- és még ezernyi olyan dolog, amihez a kereső-optimalizálással foglalkozó embereknek is csak töredéknyi fogalmuk van
Mikor elkezdesz bepötyögni valamit, akkor az automatikus kiegészítés egy egész szóra akar elsődlegesen kerekíteni (az első szóköz lenyomása előtt). Csak másodlagosan több szavas, vagy (a szóközön kívül) egyéb karakterekkel teletűzdelt szövegre.
Kedves utolsó. Ne spilázd túl, bonyolult algoritmus :D Persze. Nagyon bonyolult, amikor azonos keresési szavakat össze kell számolni.
Amúgy jó lenne, ha elolvasnád a kérdést és arra válaszolnál, feleslegesen okoskodsz, ráadásul, már megfejetették előtted a választ.
Meg is köszönném az erőfeszítésed, ha nem nagyképűsködnél, okoskodnál, ráadásul csúnyán beégtél a hülyeségeddel. Bonyolult algoritmus. :DDD Ez nem a Google Panda/Pinguin. Itt a user beír szavakat, eltárolják adatbázisban aztán groupolja, x szám felett meg autocomplete megjeleníti. Bonyolult algoritmus :DD Ez nagggyon jó... :DDD Bonyolult algoritmus. :DDDDDDDD Mennyi idős vagy? Ha kevesebb mint 12, akkor ne haragudj, nem akartalak kinevetni.
"Ismerem a Google fight-ot, de ettől még nem válasz a kérdésre" - ebből gondoltam, hogy úgy érzed, hogy még a csodára vársz.
Csak bal lábbal keltem reggel.
26 éves vagyok és webfejlesztéssel is foglalkozok (többek között, de javában az IT szektorban) és hogy a Google algoritmusai pontosan hogy működnek, az 100%-ban nem ismertetett (hogy valaki unalmában ne írja meg újra a Google keresőt), de tényleg sokkal, de sokkal bonyolultabb algoritmus alapján számolja.
Ahogy a keresési eredmények sorrendjét is ezernyi ok befolyásolja.
Ha annyi időd van, akkor olvasgass keresőoptimalizálás címszó alatt...
Ok, mindenkinek lehet rossz napja, spongyát rá.
De ennek semmi köze SEO-hoz, erre utaltam a Panda-val, most már Pinguin-nel. Ez a Szent Grál, legalább is a 21. században, ez amire te gondolsz, valóban több száz paraméterből áll, kezdve a viszontlinkekkel, stb.
De annak semmi köze ahhoz, hogy bizonyos szavakra hányszor keresnek rá, nyilvános keyword tool is van.
Visszatérve az eredeti kérdésre. Valószínű úgy működhet, hogy ha egy szót vagy kifejezést adott nyelvterületen- gondolom figyelembe véve a demográfiai mutatókat - a felhasználók például 1%-a rákeres, az már kellően nagy szám ahhoz, hogy bekerüljön az autocomplete-be. Itt két dolog lehet. Vagy - ha manuálisan egy google dolgozó okézza le - akkor nyomi volt és rosszul tette be az egybeírt téves "nyitvatartást" vagy a userek nyomik és sokkal többen kerestek rá az egyben "nyitvatartás"-ra, mint a helyes "nyitva tartás"-ra.
Na zárjuk le szerintem, egy viszont válasz megillet még téged a korrektség kedvéért ;-)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!