Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Mit jelent a szövegekben az,...

Mit jelent a szövegekben az, hogy (sic! )?

Figyelt kérdés

2013. jan. 7. 18:46
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
26%

Húúú, micsoda részletes és érzékletes fogalmazás... :)

Gondoltál már arra, hogy irodalmi művek alkotásában kamatoztasd a tehetséged? Én legalábbis próbálkoznék a helyedben ezzel. :)


Egyébként pedig egyetértek, ezek is lehetőségek.

Szerintem amúgy igazából inkább sajnálatra méltók az ilyen emberek, mint gyűlöletre.


Egy kb. 10 évvel ezelőtti reklám jutott eszembe: egy csinos, fiatal titkárnő kinézetű hölgy adta tudtára mindenkinek, hogy számára a C... szelet a nap fénypontja. (:mi van?:)

Eltekintve attól, hogy ez csak egy manipulatív reklámszöveg, tényleg sajnálom a hasonlóan gondolkodó és élő embereket.

Azokat is, akik hétfőtől kezdve a hétvégét várják. A net tele van különböző képekkel és szövegekkel, amiknek az a lényege, hogy mikor lesz már péntek, hogyan éljék túl addig, utálják az iskolát vagy a munkát... Emberek százezrei élik le úgy az életüket, hogy nem találnak örömet a munkájukban és a tanulásban, csakis a hétvégét várják. Ez azt jelenti, hogy öt (vagy legalább négy és fél) napot utálnak, a maradék kettőt (vagy két és felet) kedvelik; tehát kb. 2,5-szer több időben rosszul érzik magukat, mint amennyiben nem.


Nem akarok kiselőadást tartani, mennyi minden érdekes és hasznos dolgot lehetne csinálni az örökös nyűglődés és nyávogás helyett, csak felsorolásjelleggel: olvasás, zenehallgatás, zenetanulás, sport, kirándulás, séta, nyelvtanulás, bármilyen tanulás :D , önképzés, filmnézés, bármilyen hobbitevékenység, emberi kapcsolatok kialakítása és ápolása (személyes ismeretségek, barátságok, vagy akár levelezés), közösségi élet (rokonság, klubok, körök, egyesületek, akármi), szociális / karitatív tevékenységek (humán területeken vagy állatokkal kapcsolatosan) - ennyi csak így első nekifutásra.

Szóval, szerintem nem a körülményeken, hanem főleg rajtunk múlik, hogy tudunk-e értelmes életet élni.


Egyébként meg van még néhány lehetőség a "lepontozási mánia" magyarázatára: a "nick alapján pontozás". Ennek oka lehet talán szimplán az unszimpátia, pl. ha nem tetszik egy-egy júzer stílusa vagy a gondolkodásmódja, világnézete stb. Ebből kinőhet egy bizonyos fokú utálat, amelyben már teljesen mindegy, mit ír az illető; valószínűleg el sem olvassák, csak katt a pirosra.


Tudom magamról, hogy ennek a késztetésnek nem könnyű ellenállni; nekem is volt / van nem is egy olyan júzer, akiknek már a nickjét meglátva égnek áll a hajam; de nálam az ok az, hogy szinte kivétel nélkül h.lyeségeket irkálnak össze-vissza, hosszú hónapok óta. (Nem ebben a kategóriában, bár az egyikük mostanában többször bedugta az orrát már ide is.)

Alig-alig volt olyan válaszuk, amire nem nyomtam "megszokásból" pirosat; mert én legalább igyekszem tényleg felülemelkedni az előítéleteken; persze - és ez most nem öndicséret - ehhez is kell egy bizonyos kulturáltság, lelki érettség, egészséges gondolkodásmód.


Vagy simán az egyet nem értés: ellenvélemény esetén nemhogy utánanézne a kérdéskörnek az illető, ugyan már, az fáradságos lenne; egyszerűbb pirosítani, és tovább nyomni a zöldségeket...


Vagy az a ronda irigység: elég népszerűek szoktak lenni a válaszaim (már amikor épp nem valami h.lyeséget írok :D ); ill. a kategória toplistán egy bő éve az első 10 - 15 helyezett között vagyok, az utóbbi kb. egy hónapban pedig folyamatosan az első.

De hát basszuskulcs, ezt bárki megcsinálhatja, csak normális és hasznos válaszokat kell hozzá írni; bár az igaz, hogy nagyon sokat. :D


Ja, és még egy ok: Időnként - nem mindig, lehetne sokkal többször is - én is beszólogatok másoknak; általában enyhébben, néha - indokolt esetben - kicsit keményebben; simán el tudom képzelni, hogy vannak, akiknek ez fáj, és a lepontozással próbálnak visszavágni magyarázat, beszélgetés vagy normál vita helyett.

Csak azt nem értem, hogy sokszor mások kifejezetten durva stílusú beszólásait (sértő jelzők és kifejezések, negatív jellemzések) nem pontozzák le; nekem pedig többnyire még az enyhébbeket is. A napokban is született egy 0%-os válaszom; pedig csak annyit jegyeztem meg, hogy az adott tudnivalót (gramm - dekagramm átváltás) nemhogy 17 évesen, de már 8 - 9 éves korban tudni kellene, mert az általános iskolák 2. osztályában tananyag...

Ki érti ezt? :O

Én nem. :(


További szép napot mindenkinek, még a Lepontozó Manóknak is. ;)

2013. jan. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!