Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Mit jelent a szövegekben az,...

Mit jelent a szövegekben az, hogy (sic! )?

Figyelt kérdés

2013. jan. 7. 18:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Latinul azt jelenti: így. Ezzel jelzik, hogy nem elírásról van szó. Pl. Tegnap azt kérdezte valaki, mien (sic!) videókártyát vegyen.
2013. jan. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%

Pontosan úgy van, ahogy Achillesz írta. Tehát nem szleng. :D


A Wikiszótár szerint:


< „Újságokban gyakran fordul elő egy kifejezés, a (sic!). Mit jelent, mikor használják, és honnan ered?”

A sic latin szó, jelentése így, ily módon, eképpen, ezért. A szócska értelme: ne gondoljátok, hogy figyelmetlenségből vagy műveletlenségből írtam így ezt a szót, ez így helyes / így hangzott el / lesújtó véleményetek arra szálljon, akit idéztem. >


A Wikipédia bővebb, de csak angol oldalt találtam, magyar nincs:


[link]


És ez is igen érdekes:


[link]


Üdv. :)

2013. jan. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%

A választ szívesen írtam, kérdező. :)


Akinek meg nem tetszett, írjon jobbat.

Ja, hogy az már nem megy... Bocs. :P

2013. jan. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Én felpontoztalak. Az idejáró kicsinyes ökröket meg, akik itt élik ki a frusztrációjukat, én is szívesen távol tartanám az oldalról, ha tudnám.
2013. jan. 9. 22:24
 5/11 anonim ***** válasza:
64%

Nem gondoltam, hogy te lettél volna. Csak mostanában tényleg gyakran fordul elő, hogy teljesen korrekt válaszaimat lepontozza valamelyik répa...

Szépen szólva: van, akinek csak ennyire futja a képességeiből... :(((

2013. jan. 10. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ráadásul az olyan válaszokat is, amik egyértelműen jók és nincs bennük semmi relativitás. Tehát nem attól függnek, hogy ki hogyan vélekedik a dologban, mert az úgy van és kész, mint például ebben az esetben. 2+2 az mindig négy lesz, akár tetszik ez valakinek, akár nem...
2013. jan. 10. 17:11
 7/11 anonim ***** válasza:
77%

Oda es neki, Berta, én meg felpontoztalak, ezzel aztán kiegyenlítettem a számlát. Az olyan szerencsétleneket pedig, akik a műveletlenséguket ilyen módon próbálják kompenzálni, én nem "répának" nevezném, ez túl gyöngédnek tűnik. Inkább valami más főzeléket válaztanék, mondjuk a tököt, ezt aztán különböző testrészekhez kapcsolnám, hogy a jellemzés tök-életes legyen!


A "(sic)"-et pedig kívül-belül, alul-fölül elmagyarázták, ehhez nincs is mit hozzátenni.

2013. jan. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%
Természetesen "oda se" és "választanék", csak egy kicsit (nem is olyan kicsit!) dühös voltam, félrement a "tollam"...
2013. jan. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
41%

Kösz, Julianna :)


Igazából pont magasról teszek a pontozásra olyan szempontból, hogy a válaszaim ettől függetlenül jók és hasznosak maradnak.


A lepontozással szórakozókra viszont szerintem a tök is nagyon enyhe kifejezés; én tudok ennél vagy tíz sokkal erősebbet is ám, csak többnyire vagyok annyira jólnevelt és illemtudó, hogy nem írom le őket. :D


Most néztem (és nézem sorban) vissza az elmúlt három napban megválaszolt kérdéseket, hogy hova kell még írnom újból. Láttam, hogy sorozatban lehúzta valaki az eddigi válaszaimat, szinte kivétel nélkül. Na, az ilyen ember pl. alsó hangos is egy b.nkó gyökér. De állítólag az ilyesfajta h.lyeség ellen sajnos nincs orvosság.

Halljátok, elképzelni nem tudom, mi a jó ebben; micsoda lelki toprongy lehet az ilyen szerencsétlen, akinek ez okoz valamiféle pozitív érzelmet, egyfajta kielégülést... (Nálam szókimondóbb júzerek ezt úgy szokták megfogalmazni, hogy egyesek erre izgulnak fel, vagy erre maszturbálnak... Lehet benne valami... )


No, megyek tovább, mert még van közel két nap lemaradásom. :)

2013. jan. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Én sem tudom elképzelni, hogy ezek milyen kis gnómok lehetnek. Valszeg egy 24m2-es garzonban tengődnek egyedül, egy minihűtővel benne 2 sörrel meg avasodó disznózsírral, meg egy szovjet típusú mikróval a lakásban, gondolom minbérnél is alacsonyabb fizóból vagy munkanélküli segélyből. Természetesen azért a netet meg akkor egyszer a gépet kifizették, és amikor életutáltan hazaérnek egy tartalmatlan napból, leülnek a gép elé és megkeseredett faarccal tallóznak az oldalakon, róják a posztokat, meg a válaszokat, és kattintgatják rájuk szép sorba a mínuszokat. Ez valamilyen szintű kielégülést okoz nekik, és este valamennyivel nyugodtabb szívvel fekszenek le a nyirkos, dohos kis fűtetlen kuckójukba, amíg újfent álomba nem unják magukat, ami kicsit nehéz lehet, tekintve, hogy minden bizonnyal egy négy sávos utcára néz az egyetlen ablakuk, így a forgalom és az utca zajától, valamint egy pont bevilágító közlámpától a nyugodalmasabb éjszaka már nem közkívánság tárgya. Ám úgyis mindegy, mert a felső szinten levő insomniás öregasszony szinte minden éjszakát áttévézik, vagy úgy köhög, mint egy géppuska. Így hoznak némi kis melegséget a szívükbe, amikor magukhoz mérten középkorúan (kb. 25 év) vagy afölött egyedül tengetik mindennapjaikat.


Ez az egyik verzió, kicsit elrugaszkodott, de csak így tudtam elképzelni. A másik, hogy kis hülyegyerekek rájöttek, hogyan lehet ide regisztrálni. Az ettől amúgy is majdnem extázishoz hasonló endorfinrobbanást fokozzák a leszavazással. Aztán, röhögésüket alig bírván visszafolytani, könnyezve telefonálgatnak/facebook üzengetnek a hülye kis haverjaiknak arról, hogy mekkora nagy májerséget vittek már véghez.


Mást ne nagyon tudok elképzelni, igazi kis csatornalakó gyökér surmók lehetnek nagy általánosságban az ilyenek.

2013. jan. 13. 16:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!