Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Mit gondoltok az ilyen rövidít...

Mit gondoltok az ilyen rövidítésekről, mint "kari", "pari", vagy "lol", "thx" stb?

Figyelt kérdés
Én megőrülök tőlük. Miért nem lehet kimondani, hogy "karácsony?"
2013. jan. 5. 16:33
1 2
 11/19 anonim válasza:
lol. miért zavar titeket, h ilyeneket írunk? egyszerűen szeretünk gyorsan írni és hamarabb, mert sok emberrel chatlünk egyszerre:). Viszont vannak akiknek az agyukra ment a dolog, és rendes beszédben használják. Azokra kell figyelni, nem azokra akik írják. Vannak olyan játékok ahol ezt megértik, mert van chat. Azért írják. Nem azok kockák akik így gépen írják, hanem azok akik dolgozatba, füzetbe és rendes beszédben rakják be. :)a lol az ennyi: lol. és mit jelent? a két 'l' azok a kezek az 'o' az a fej. magyarul: érdekes. felemelt kezek. ne idegesítsen titeket. csak nehéz idegzetűek vagytok ._. xdd
2013. jan. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim válasza:

Te jó ég egyáltalán nem ezt jelenti a lol, egy angol rövidítés laughing out loud hangosan nevetni... sajna én is már kb napi szinten használom páran meg is lepődtek rajta.

Egyébként a pari az meg mit jelent?

2013. jan. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Bizonyos rövidítések (pl. valami-vmi) nem zavarnak, én is használok párat, de a kari, ari, simi és társaitól a falra mászok. Hasonlóképp a köszcsi, puszcsi, szarcsi, lávcsi szavaktól. No meg mikor szülinapomkor felköszöntenek, hogy "bsz". Tényleg nehéz lenne leírni, hogy boldog szülinapot? Körülbelül 1 másodpercet vesz igénybe. Talán kettőt..
2013. jan. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:
nem érdekel mit jelent a lol. mert nem mindig írnak olyat amitől hangosan nevetnék. csak érdekesnek találom és lol-t nekem tök mindegy minek értelmezitek.
2013. jan. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Félreértés ne essék, nem az emotikonokkal van bajom, azok sms-ben és chaten tényleg jól tudnak jönni, néha látok egész vicceseket is. Viszont pl. a thx szerintem teljesen mellőzhető (bár a "köszi" két teljes betűvel hosszabb...), a lol helyett pedig használható egy emotikon is. Könyörgöm, beszéljünk/írjunk már magyarul, miért szorulunk angol kifejezésekre? És most nem a a szélsőjobb meg ilyesmi beszél belőlem, csak egész egyszerűen tök fölöslegesnek és idegesítőnek érzem.
2013. jan. 6. 14:59
 16/19 A kérdező kommentje:
Ja és a pari az paradicsom. De tudok még egy párat: nari, krizi, kabi (ez a legjobb...)
2013. jan. 6. 15:00
 17/19 Meeszaaros ***** válasza:

Az -i végű becézgetések mondjuk 10–12 éves lányoktól még elmegy, utána már ciki szerintem.


A thx, pls és társai viszont az angol nyelv agresszív hódításának megnyilvánulásai, ezért baromi idegesítőek.

2013. jan. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

A süteményt is szokás sütinek rövidíteni, a pulóvert is általános dolog pulcsinak nevezni. Ez ellen senki nem tiltakozik. Akkor mondjuk a pari zavar bárkit is?

Amúgy én sem rajongok a rövidítésekért, de valahol logikusnak tartom, amit írtam.

2013. jan. 14. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Elismerem, talán nem kellett volna ezeket egy kalap alá vennem, mert a kari inkább szóban idegesít, a thx-félék meg írásban :) Vannak olyan rövidítések, amik már nagyon beleivódtak a köznyelvbe, ilyen a pulcsi meg a süti, de a köszi, sőt a mozi is idetartozik. Viszont a túlzott rövidítések szerintem feleslegesek. Amikor én először hallottam a kabit, azt sem tudtam, mire gondol az illető... Temetőben is találkoztam már krizivel. Szóval van egy pont, ami után már sok.
2013. jan. 27. 13:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!